PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=741192}

Renegaci

Renegades
5,6 6 336
ocen
5,6 10 1 6336
Renegaci
powrót do forum filmu Renegaci

Irracjonalny film

ocenił(a) film na 3

Film od samego początku do napisów końcowych jest stekiem bzdur, które w rzeczywistości nie mogłyby się zdarzyć.
- Nieuprawniony C-160 startuje z bazy wojskowej i nikt nie zauważa tego. Oczywiście nie ma żadnej awantury o to.
- USAF ani RAF/SAS nie mieli transportera C160.
- Nieuprawniony śmigłowiec typu Little Bird startuje z bazy na terenie działań wojennych, robi uniki przed rakietami wystrzelonymi z MI-19 po czym oddaje strzały z działka i trafia MI-19, który się rozbija. Oczywiście nikt tego nie zauważył i nie ma awantury.
- Rekord w nurkowaniu na rok 2017 to 330 metrów. Naszym bohaterom nie przeszkadza nurkować na głębokości 450 metrów i przy użyciu latarek znaleźć bank w zatopionym mieście.
- Petrakovic wrzuca granaty z łódki za pomocą kotwicy. Granaty spadają idealnie w to samo miejsce. Mówimy o głębokości 450 metrów.
- Nasz bohater po kilku godzinach nurkowania wyjmuje pistolet i oddaje kilka strzałów. Pistolet działa :D
- Żołnierze elitarnej jednostki SEALS zmieniają cele misji, podkładają ładunek pod półmetrowej grubości strop, który zapada się idealnie pod dyktatorem. Następnie uciekają z uśpionym dyktatorem przez pół Sarajewa wjeżdżając czołgiem do rzeki pod ostrzałem amunicji wroga i uciekają nurkując rzeką. Już bardziej wiarygodna byłaby pomoc kosmitów.

lukaszsedek

wydaje mi się ,że większość filmów " nie może się zdarzyć ". A ten też do nich należy, nie jest przecież oparty na faktach tylko na wyobrażni. Jakby się tak zastanawiać nad tym czy się może zdarzyć, to żadnego Bonda nie byłoby sensu oglądać, że nie wspomnę o innych Matrixach i Superkomiksowych bohaterach. Co nie znaczy,że film dobry, ledwie taki sobie....

ocenił(a) film na 7
lukaszsedek

Kurde, filmu nie oglądałem a mam zamiar i dlatego tu trafiłem. Przeczytałem twój obszerny komentarz i:

"Nieuprawniony C-160 startuje z bazy wojskowej i nikt nie zauważa tego. Oczywiście nie ma żadnej awantury o to."
Zdarza się, szczególnie w bazach wielonarodowych, a związane jest to z procedurami ponieważ piloci sami zgłaszają swoje loty do grafiku. Nie ma w tym nic dziwnego są to ludzie godni zaufania.
"USAF ani RAF/SAS nie mieli transportera C160."
C130 LC130 to podstawowy samolot transportowy USAF, RAF też go posiada, SAS nie posiada ale to dlatego, że SAS to trzon sił specjalnych brytyjskiej armii a tam za lotnictwo odpowiada RAF.
"Nieuprawniony śmigłowiec typu Little Bird startuje z bazy na terenie działań wojennych, robi uniki przed rakietami wystrzelonymi z MI-19 po czym oddaje strzały z działka i trafia MI-19, który się rozbija. Oczywiście nikt tego nie zauważył i nie ma awantury."
Jestem z SP i nigdy nie słyszałem o czymś takim jak MI-19. Śmigłowce są w stanie uniknąć rakiet, nie jest to nic nadzwyczajnego, działka montowane na śmigłowcach bez problemu rozniosą samolot. Tylko trzeba trafić i da się trafić.
"Nasz bohater po kilku godzinach nurkowania wyjmuje pistolet i oddaje kilka strzałów. Pistolet działa :D"
A czemu miał by nie działać z papieru jest że rozmoknie, większość współczesnej broni działa od razu po wyjęciu z wody bez żadnych problemów. Można oddawać strzały nawet pod wodą ale jest to nie efektywne, ale sama broń będzie działać.

Co do ostatniego dla pieniędzy ludzie robią różne rzeczy.

Więc jesteś trollem i ignorantem bo wypowiadasz się w sprawach

ocenił(a) film na 3
Renji_M

Przeczytaj jeszcze raz mój komentarz, bo chyba nie zrozumiałeś.
1. Ani w filmie, ani w komentarzu nie ma C130. Jest C160. Używają go jedynie siły Francuskie i Niemieckie
2. Mój błąd. Chodziło mi o MIG-19.
3. Obejrzyj film.

lukaszsedek

To był MIG-21

Copart

Po drugie nie sugeruj się błędnymi tłumaczeniami. Złoto było zatopione na głębokości cyt: hundred and fifty feet, co daje ok 48 metrów, a nie 450 jak mylnie przetłumaczono.

lukaszsedek

to odmózdżający film akcji w dodatku luc besson maczał palce w scenariuszu więc wiadomo co to znaczy, po co sie tutaj doszukiwać realizmu?

ocenił(a) film na 7
lukaszsedek

Jeżeli chodzi o walkę śmigłowiec vs myśliwiec. Nie wiem jak teraz, bo od dawna się tym nie interesowałem, ale w latach osiemdziesiątych, piloci marynarki wojennej USA (samoloty F-14 i F-18, czyli dużo nowocześniejsze od leciwego miga-21), na pytanie czy zaatakowali by śmigłowiec bojowy, odpowiedzieli, że raz - tak. Posiadając element zaskoczenia. Bez tego elementu, ataku by już nie powtórzyli. Rakiety naprowadzane radarem nie są w stanie namierzyć śmigłowca. Dla tych naprowadzanych zwykłym radarem, cel jest za nisko. Dla starszych radarów Dopplera, cel jest za wolny (min. 300 km/h - dla ówczesnych urządzeń). Zostaje działko, ale to nie jest nieruchomy, cel ale mała kropka blisko ziemi (ma to ogromne znaczenie, bliskość ziemi przy prędkości myśliwca, w czasie ataku to bardzo istotny czynnik - nie ma miejsca na błędy), która wciąż się szybko porusza. Zostają rakiety na podczerwień, ale one też nie są dość problematyczne w użyciu (już nie pamiętam dlaczego). Gdyby śmigłowiec był wyposażony w rakiety powietrze-powietrze (na filmie nie był) to w latach osiemdziesiątych wyliczono szansę takiego starcia na 7:1 dla śmigłowca.

ocenił(a) film na 1
lukaszsedek

w Matrixie unikają kul a wogóle to biegają po sieci. W Władcy Pierścieni chodzą gadające drzewa a w Harrym Potterze wypowiadają jakieś słowo czy słowa i dzieją się cuda, więc dlaczego w tym filmie nie może być trochę inaczej niż w realu?

ocenił(a) film na 5
lukaszsedek

Jest irracjonalny, bo to film, a nie dokument :) Nie mniej jest wątek, jakieś tam napięcie, dążenie do celu, poświęcenie, da się wytrzymać przed snem :)

lukaszsedek

Oglądałeś ten film z notesem i notowałeś co nie mogło by się zdarzyć? Wiesz na czym polega film?

lukaszsedek

Zgadzam się z autorem wątku. Ten film jest kopalnią filmowych bzdur. Nie broni sie w żadnym aspekcie.

lukaszsedek

Polecam przegląd filmów Ingmara Bergmana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones