PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9136}

Requiem dla snu

Requiem for a Dream
7,8 678 869
ocen
7,8 10 1 678869
7,4 39
ocen krytyków
Requiem dla snu
powrót do forum filmu Requiem dla snu

Spodziewałem się takiej tematyki w tym filmie - jakieś lukrowanie o miłości i dziewczyna, która
wielce zakochana w swoim chłopaku dawała dupy za działki. Nic dziwnego, skoro za scenariusz i
reżyserię odpowiadał Deren Aronofowsky - autor innych słabych filmów (m. in "Pi" oraz "Źródło").
Czyżby "Requiem dla snu" opierał o swoje doświadczenia z zażywania substancji, które brał przy
pozostałych produkcjach?

Zaskoczyła mnie natomiast, pozytywnie, rola pani Ellen Burstyn. Ta aktorka ma wielki talent, jej
postać była bardzo prawdziwa. Świetnie wykonała swoją pracę. Jareda Leto widziałem w
"Mr.Nobody". Cóż, w "Requeim dla snu" nie popisał się swoimi umiejętnościami. Ktoś jeszcze
polecał mi "Witamy w klubie" z jego rolą. Natomiast Jennifer Connelly spotkałem już w "Dzień, w
którym..." oraz "Mroczne miasto". O niej jedno mogę rzec - ta aktorka po prostu nie umie grać.

Muzyka bardzo dobra - wszyscy znają ten motyw, ale nie wszyscy wiedzą, skąd pochodzi. Efekty
specjalne były dość subtelne, ale nieźle wykonane.

Myślę, że "Requeim dla snu" to remake "My, dzieci z dworca zoo" (ekranizacja książki powstała już w
'81).

ocenił(a) film na 10
oyvinddev

Z tą książką, to poza tematem nałogu i zjazdu po równi pochyłej, ten film ma niewiele wspólnego. Słowo remake z pewnością nie na miejscu.

ocenił(a) film na 5
oyvinddev

MOżę nie jest najlepszą aktorką, ale bardzo ładną :-P To znaczy - w 2000 roku była...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones