PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=289650}
6,3 1 859
ocen
6,3 10 1 1859
Requiem
powrót do forum filmu Requiem

Świetny film

użytkownik usunięty

Mi się bardzo podobał i jest to chyba jeden z nielicznych filmów, które ten temat potraktowały poważnie. Razem z "Egzorcyzmami Emily Rose" świetnie się dopełniają chociaż z "Egzorcyzmów..." bije komercja. Mam już dosyć łamania kręgosłupów, łażenia po ścianach i innych tego typu pomysłów. Anneliese Michel była chyba jednym z najpoważniejszych przypadków opętań, a i tak jej historia nie dorasta do pięt niektórym holyłudzkim produkcjom. To przykre, że zjawisko egzorcyzmów i opętań stało się świetnym sposobem na robienie kasy.
Ten film jest po prostu normalny.

ocenił(a) film na 8

Podzielam Twoją normalną (w moim odbiorze) opinię, w odróżnieniu od wielu innych (pisanych prawdopodobnie przez jakichś np. fanatyków religijnych).
Tak, to przykre, że niektórzy ludzie tak gonią za wszelką łatwą i głupią zarazem sensacją, że gubią przy tym sens znaczeń tematów i pojęć. A z dramatów, wręcz tragedii ludzkich, robi się głupie sensacyjne jakby komedyjki, -rzec można- dla głupiutkiej publiczki. I czerpie się z tego niemałe i wcale nie-pobożne, niemoralne zyski. A to właśnie ludzie 'akuratni' moralnie dostrzegać krytycznie powinni - moim skromnym zdaniem. I nie pasjonować się tanią i zwykle tandetną sensacją robioną dla niegodziwych zysków, kosztem cudzych tragedii.

Zgadzam się, że w odróżnieniu do "Egzorcyzmów E.Rose" ten film jest o wiele bardziej realnie i trzeźwo, bez zbędnych efektów nienaturalnych sensacji, przedstawiający rzeczywistość postaci.

Natomiast, jeśli jesteś zainteresowany tą tematyką, to polecam też obejrzenie filmu pt: "Egzorcyzmy Dorothy Mills", bo również dość realistycznie przedstawia, można powiedzieć demaskuje, rzekomych 'diabłów' i sprawców realnych nieszczęść i tragedii ludzkich oraz opętywania ich ofiar, ofiar ludzkich fanatyzmów. Film ukazuje pewne mechanizmy opętywania psychicznego i duchowego ludzi. A do tego bardzo dobra gra aktorska, zwł. niełatwa postaci pierwszoplanowej.


Miło mi czytać normalne komentarze, takie jak Twój.

Pozdrawiam

Masz rację.

ocenił(a) film na 7

No właśnie, z "Ezgorcyzmów..." bija komercja. To typowy, amerykański horrorek, zrobiony pod publiczkę. Nijak ma się do historii Anneliese. Dlatego, szczerze mówiąc, nie wiem, czemu twierdzisz, że filmy się dopełniają...?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones