PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=501455}
7,0 81 025
ocen
7,0 10 1 81025
7,4 30
ocen krytyków
Rewers
powrót do forum filmu Rewers

Bardzo dobra czarna komedia, świetny klimat i aktorstwo. Rzadko w polskich filmach są tak dobre dialogi. Zawsze lubiłam Agatę Buzek, ale nie kojarzyłam jej z aktorstwem, myślałam, że jest głównie modelką. Widziałam ją tylko w Zemście. W Rewersie bardzo pasowała do tej roli i zagrała idealnie. Wszyscy byli świetni, Janda, Woronowicz i Dorociński też. Oby było więcej tak pomysłowych filmów

ocenił(a) film na 6
kasiaaaa

Tylko dzięki jej (nie)urodzie udało jej się zagrać dobrą rolę. Po prostu jej (nie)przyzwoita twarz pozwoliła na (praktycznie) bezbłędne odegranie tej roli.

kasiaaaa

Jestem tego samego zdania:) Film genialny pod każdym względem!!! W dodatku okraszony wspaniałą muzyką:)!!!

kasiaaaa

Najlepiej podobało mi się hasło jakie rzuciła mamuśka "Niech pan uważa na moją córkę, żeby nie wpadła pod auto". Oglądałam też sporo zdjęć starych i to nieprawdopodobne jak w pewnym wieku dzieci przypominają swoich rodziców. Więc jak zobaczyłam Dorocińskiego w roli syna później to tak sobie pomyślałam o tych wszystkich starych zdjęciach.

ocenił(a) film na 1
kasiaaaa

Dawno nie obejrzałem tak strasznego gniota i żałuję każdej minuty spędzonej na seansie.
Film strasznie płytki i właściwie nie porusza żadnego tematu, ot, taki kiczowaty obrazek, silący się na oryginalność stylizacją na lata 50-te. Nuda, sceny przeciągane jak flak, a treść przewidywalna na kilka scen naprzód. Film właściwie o niczym. Niby komedia, ale nic śmiesznego nie zauważyłem. No to może dramat - ale właściwie o czym?
Nie wiem gdzie ktoś widział dobrą grę aktorską, bo ja widziałem zlepek kompletnie nieprzystających do siebie ról. Może to wynik tego, że aktorzy nie czuli klimatu tego dziwnego tworu - niby komedii a niekomedii, dramatu-niedramatu i nie umieli się w ten dziwoląg wpasować. Wyszło sztucznie i nijako, rzekłbym betonowo.

Nie będę silił się na konstruktywną krytykę, bo to moja prywatna opinia, z której tłumaczyć się nikomu nie muszę. Dla mnie każdy szczegół tego filmu to gniot i tandeta, począwszy od nieudolnego wlepiania zdjęć archiwalnych oraz nijaką treść, poprzez ordynarne sceny erotyczne i nie wiedzieć po jakiego grzyba wtrącenie wątku współczesności. A charakteryzacja głównej bohaterki na staruszkę to już jakaś osobna parodia....

Pozdrawiam ((o:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones