PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106410}

The Ring 2

The Ring Two
6,3 55 107
ocen
6,3 10 1 55107
4,3 3
oceny krytyków
The Ring 2
powrót do forum filmu The Ring 2

Wiele razy oglądałam już ten film, ale dopiero dziś pojawiło się w mojej głowie pytanie i cały
tok myślowy odnośnie Samary. Otóż gdy Rachel idzie do psychiatryka i rozmawia z biologiczną
matką dziewczynki, ta mówi jej, że dziecko samo poprosiło ją o to, by je zabić i radzi jej, by
posłuchała swojego syna gdy też będzie kazał jej to zrobić. I rzeczywiście syn Rachel prosi ją o
to we śnie, bo tylko tak można się pozbyć złego ducha. Czy nie można więc wysnuć wniosku, że
Samara również była jedynie opętana? Gdy była mała, płakała tylko jak się ją kąpało, bo może
właśnie ten duch chciał mieć pewność, że nie zostanie przepędzony. Aidan też przecież później
bał się wody. Duch może mieć wygląd Samary dlatego, że razem zostały wrzucone do studni. I
w pierwszej części, to co się stało w studni można wziąć za "uwolnienie" Samary, ale zły duch
pozostał.
Jeśli ktoś widzi błąd w moim rozumowaniu to uprzejmie proszę mnie sprostować :)

ocenił(a) film na 4
Engy

Też się nad tym ostatnio zastanawiałam:) Samara mogła być opętana. Jak była mała wszedł w nią jakiś zły duch, którego próbowały się pozbyć jej biologiczna i zastępcza matka. Samara została wrzucona do studni i może nie umarła od razu. Duch w jej ciele się rozgniewał, że próbowano się go pozbyć i dlatego przyjął jej postać. Może tak było...a może inaczej :P sama nie wiem, bo niektóre sceny w tym filmie są niewytłumaczalne i zabawne jak np. te zmutowane i przerobione na kompie jelenie. Co to miało być?:P Aidan już wtedy był opętany czy ta Samara wszędzie za nim łaziła czy jak?

ocenił(a) film na 7
Beautylady7

Też się zastanawiam o co konkretnie chodziło z tymi jeleniami. I to "Nie stój w miejscu", czy jakoś tak - coś to chyba znaczyło, bo kilka razy było powtarzane. Ale to chyba chodziło o to, że on już był wtedy opętany (bo spotkał Samarę/złego ducha w toalecie przecież), a jak pamiętamy z pierwszej części - konie też dziwnie się zachowywały. Więc to chyba to. Cóż, wiele jest niedociągnięć w tym filmie, ale w sumie jakby się dobrze skupić, to sobie można dopowiedzieć wszystko niezależnie od tego, jak to się będzie miało do pierwotnego pomysłu twórców :P

ocenił(a) film na 4
Engy

Otóż to :) każdy pewnie ma własną interpretację tego filmu.

ocenił(a) film na 3
Engy

Nie wiem, czy oglądałaś oryginalne, japońskie filmy z tej serii, ale po Twoim pytaniu wysnuwam wniosek, że nie. Sadako Yamamura miała jakby dwie osobowości. Jedną z nich była normalna, nieśmiała, wrażliwa kobieta. Druga to właśnie ta słynna dziewczynka z włosami zakrywającymi szpetną twarz. Dlaczego jest taka, a nie inna, nie jestem pewien. Może wpływ miał na to fakt, że jej matka była jasnowidzem. Z wątku tego zrezygnowano w amerykańskiej wersji. Matka Samary mówi, że "nie było ojca" i chyba tak też było w wersji japońskiej. Być może jakiś duch, demon ją zapłodnił (najpewniej w trakcie jej posiedzeń nad morzem - czyżby strach Samary przed wodą miał w tym jakieś korzenie?), i w ten sposób Sadako z jednej strony była opętana, a do tego jeszcze odziedziczyła po matce paranormalne zdolności, co zaowocowało słynną kasetą. Musiałbym obejrzeć jeszcze raz "Krąg 0: Narodziny", bo właśnie w tym filmie padło najwięcej informacji odnośnie tego tematu. Nie czytałem książek, nie oglądałem też wszystkich ekranizacji, bo jest jeszcze jakiś serial czy może nawet dwa, jest film "Spirala" będący jedną z alternatywnych kontynuacji pierwszego "Ringu" z 1998, jest wreszcie oryginalny "Ringu" z 1995 roku, który wydano tylko na VHS. Ostatnio w Japonii nakręcili "Sadako 3D", ale w sumie wątpię czy w którejkolwiek książce czy ekranizacji padły dokładne, szczegółowe informacje odnośnie genezy Sadako. Japońce raczej nie tłumaczą w swoich horrorach wszystkiego łopatologicznie. Żeby było bardziej tajemniczo, część zawsze pozostaje w domyśle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones