PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=482808}
6,1 69 876
ocen
6,1 10 1 69876
5,9 15
ocen krytyków
RoboCop
powrót do forum filmu RoboCop

Zamiast niepokojących wizji przyszłości i aluzji do teraźniejszości jest główny bohater z miną srającego kota ze szreka, dużo ckliwych, melodramatycznych scen familijnych i w ogóle mogli by to spokojnie przerobić na kolejny odcinek Mody na Sukces. Widać SF dzisiaj to już tylko głupia rozrywka dla najmłodszych.

ocenił(a) film na 9
bf109f

pier***sz głupoty...

ocenił(a) film na 6
bf109f

gość ma po części rację, wszystko przez to pg 13 i chciwość wytwórni filmowych. Kino na tym traci.

ocenił(a) film na 7
czarny18_88

Fakt faktem: hollywoodzka chciwość okalecza filmy i seriale (by móc doić coraz młodszą widownię). Rację mają też fani starego Robocopa, że wersja 2.0 jest zupełnie inna.

Jednak inny nie znaczy zły. Owszem scena w której robglina rozwala nie widzących go, strzelających na oślep opryszków (czyżby pastisz sceny z Predator 2?) to porażka, jednak w filmie jest sporo rzeczy składających się w naprawdę niezłą całość oto kilka z nich:

- Większy realizm niż w oryginale. Głównie wynika to z tego, że twórcy nowej wersji są "bliżej przyszłości" niż ich poprzednicy.
- OmniCorp musi udawać , ze działa zgodnie z prawem, chociaż działa jak bardziej demoniczna wersja United Fruit Company.
- W telewizji spece od PR za pieniądze każdy fakt przedstawią na korzyść swojego sponsora.
- Współczesny wielki brat wie więcej niż orwellowski pierwowzór dzięki nowym technologiom (karty płatnicze, telefony komórkowe itd),
- Lawirowanie na granicy prawa przez OmniCorp (cyborg nie jest człowiekiem więc może swobodnie, bez nakazu zbierać i przetwarzać informacje (na namierzenie telefonu podejrzanego).
- Różne, bogatsze relacje z ludźmi z jego otoczenia (twórca, najbliższa rodzina, współpracownicy, sponsor itd.)

ocenił(a) film na 7
YouzeQ

PS. iskierka szaleństwa też mi się spodobała choćby zagranie "Hocus Pocus" zespołu Focus na strzelnicy.

ocenił(a) film na 7
bf109f

Niestety się zgadzam. Ten film tym właśnie jest.

ocenił(a) film na 6
bf109f

dobry fim, nie ma lepszego filmu niz ten na pokazanie najnowszych efektow specjalnych. tutaj az oko cieszy... w porownaniu do tysiąca innych gnid ktore obyly by sie bez tych efektow .

ocenił(a) film na 5
pukka

PUKKA wez ty sie PUKKNIJ w łeb albo najlepiej zrob rozbieg i przywal glowa w sciane...

ocenił(a) film na 6
punisher822_filmweb

ta, ty tez strzel sobie najlepiej., o jednego idiote mniej bedzie. odpowiadac na komentarze po to zeby tylko obrazic innego uzytkownika.

ocenił(a) film na 7
pukka

Rozbieg w ścianę wskazany.

ocenił(a) film na 7
bf109f

Nie przesadzaj, lepsze niż Robocop 3... Nie wyszło aż tak źle. Mnie się to oglądało całkiem przyjemnie,

Aldirien

"Całkiem przyjemnie" - moim zdaniem to najgorsza obelga dla filmu SF. Dla mnie SF miało być takie jak Robocop Verhoevena: nie przyjemne ale niepokojące, brutalne, dające do myślenia. Co takiego dzieje się dzisiaj, że kiedyś może to nas spotkać, władza korporacji, narkotyki na ulicach, anarchia i korupcja, dyktatura wielkiego brata, inwigilacja poprzez karty płatnicze itd. itd. Czyli w skrócie: no mają przesrane ale czy początków tego nie widzę dzisiaj za oknem własnego domu?? I do tego dodajemy szczyptę czarnego humoru, dobry scenariusz, fajnych aktorów, przełomowe efekty specjalne i tak dostajemy prawdziwie kultowy film. A w nowym Robocopie jest właśnie to co napisałeś - ogląda się to "całkiem przyjemnie", zamiast niepokojących aluzji mamy familijne rozterki typu co syn o mnie pomyśli, czy zdążę wrócić na wieczór i czy nie pobrudzę podłogi w przedpokoju, mam taką fajną zbroję, szybki motor i wielką giwerę ale co z tego skoro dałem mu zimne kakao, nie dodałem mu lajka na fejsie i nie zabrałem na mecz, straszne!! Przecież o tym filmie za pół roku pies z kulawą nogą nie będzie pamiętał...
Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 7
bf109f

Ja cię doskonale rozumiem tylko, że w dzisiejszych czasach jesteśmy przyzwyczajani do takich "dzieł" jak Avengers, Transformers, Strażnicy galaktyki. Chodzi mi o stosunek filmów średnich do filmów tak złych, że nie da się ich oglądać. Niestety poziom kina sf dzisiaj spadł niemal do zera, gdyż jak wszystko inne ma ono zadowolić siedmiolatka i jego babcię, wiesz kwestia marketingowa. W takim świetle ten Robo nie wypada aż tak źle i tylko o to mi chodziło.

ocenił(a) film na 8
Aldirien

Film jest bardzo fajny, ale do "Strażników Galaktyki" to mu jednak daleko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones