PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34315}

Rocco i jego bracia

Rocco e i suoi fratelli
7,8 3 575
ocen
7,8 10 1 3575
8,2 15
ocen krytyków
Rocco i jego bracia
powrót do forum filmu Rocco i jego bracia

Jest to chyba najwspanialszy film Lucinho Viscontiego ! Dogłębne studium psychologiczne 5 braci,relacji między nim i ich stosunków z matką. Świetnie pokazana panorama problemów Mediolanu lat 60'. Film genialny a rola Delona najlepszw jego karierze !

Kortez

O tak ! W końcu ktoś się ze mną zgadza.

ocenił(a) film na 6
delonka_fw

A mnie ten film nieco rozczarował.Histeryczno-operowy finał mocno się zestarzał,brak mu siły jaką może dać wiarygodność zachowań i reakcji bohaterów.Także pierwsza część filmu trąci myszką.
Dobrze jest w środkowej części,gdzieś tak od spotkania Rocca i Nadji zwolnionej z więzienia.Film nabiera właściwego tempa.
Delon i Girardot to najmocniejsze aktorsko filary filmu.Liczyłem na rewelację,może za bardzo.6/10.Ukłony,esforty

esforty

"Siadając do Delona" i oglądając współczesne filmy, zawsze zauważam, że niestety czas nie zatrzymał się w miejscu. .

ocenił(a) film na 9
Kortez

Piękny film, piękny klimat Wloch tamtych czasów, pięknie opowiedziana historia wloskiej rodziny, aktorsktwo na wysokim poziomie, fajnie pokazane relacje synów z matką. Poprostu takich filmów sie już dziś nie kręci. Wytrwalem do 4 nad ranem by ten film zobaczyć ale zdecydowanie bylo warto. Polecam

Kortez

Było pięciu braci? Czyżbym jednego przeoczyła?

delonka_fw

Może tego młodziutkiego Luca :)

Mieliście też wrażenie, że Visconti porusza tematykę wręcz godną Dostojewskiego? Mi postać Alaina Delaina przypominała bardzo Aloszę, alei Myszkina, z kolei Simone to oczywiście Dymitr Karamazow. Młodzi (Luca i ten drugi - Ciro?) tak jak w Młodziku czy jak u Czechowa wierzą, że w przyszłości nastaną lepsze czasy, "złoty wiek ludzkości", raj.

No i ta przejmująca piosenka o powrocie do korzeni w końcówce , po ogromnych emocjach związanych z powrotem Simone i doskonale przemyślanym rozładowaniem tego sceną spotkania Ciro i jego dziewczyny przed fabryką. Czy można lepiej skończyć film? Wyjące syreny, beztroskie odejście podrygującego w biegu Luci i piosenka o powrocie do ojczyzny - ziemi... Przepiękne.

ocenił(a) film na 8
Moondog

"Mieliście też wrażenie, że Visconti porusza tematykę wręcz godną Dostojewskiego? Mi postać Alaina Delaina przypominała bardzo Aloszę, alei Myszkina, z kolei Simone to oczywiście Dymitr Karamazow..."

O tym właśnie chciałam napisać! Miło, że ktoś ma podobne skojarzenia. Nie wspomniałeś jednak o Nadji, która dla mnie jest odpowiedzią Viscontiego na Gruszeńkę - największą femme fatale, jaka wyszła spod pióra Dostojewskiego.

ocenił(a) film na 9
Moondog

Trudno porównywać Dymitra do Simone. Może i charaktery mają podobne, ale Karamazow nie był w stanie popełnić zbrodni, ponieważ w głębi duszy był dobrym człowiekiem, natomiast Simone jest moralnym zerem, najpierw pasożytuję i zatruwa życie własnej rodzinie, następnie dopuszcza się mordu i nie odczuwa przy tym żadnych wyrzutów sumienia. Nie to zdecydowanie nie jest dusza Karamazowa - jakby to powiedział Dostojewski.

ocenił(a) film na 8
Moondog

Uważam,że masz rację.Mnie również od razu przyszła myśl o Braciach Karamazow.Zresztą w pózniejszej twórczości Visconti także sięgał po Dostojewskiego.Przypomnijmy chociażby Zmierzch bogów wyrażnie zainspirowany Biesami.Martin von Essenbeck to przecież Stawrogin.

ocenił(a) film na 10
Kortez

Ktoś kiedyś powiedział że najlepsze, najdoskonalsze dzieła kina jest ciężko zrecenzować i opowiedzieć... Powyższe dzieło Viscontiego jak najbardziej wpisuje się w prawdę płynącą z tych słów. Film nadzwyczajny,nietuzinkowy, życiowy, poruszający do cna, wywołujący różnbarwne emocję, od smutku po radość, skłaniajacy do refleksji. Ponadto absolutnie wybitna muzyka, scenografia i nastrój uwydatniają sceny miłości, walki dobra ze złem czy wewnętrznych rozterek bohaterów! Dzieło

użytkownik usunięty
Kortez

Jeden z moim ulubionych filmów :)
Tuż po jego obejrzeniu nabrałam strasznej ochoty na inne dzieła Viscontiego.Dużo czytałam o jego twórczości,znam jego całą filmografię,a mimo to nadal widziałam tylko "Rocco...".Jakoś nie mogę się za nie zabrać.Muszę w końcu się przemóc :p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones