The Rocky Horror Picture Show

plakat - Rocky Horror Picture Show (1975)

opisy filmu

(5)
 • Film, który doskonale spełnia wszystkie założenia filmu kultowego opracowane przez Umberto Eco. Od 25 lat jest bez przerwy pokazywany w kinach amerykańskich i ma swoje niezwykle oddane grono wielbicieli. "Rocky Horror Picture Show" to niesamowita mieszanka komedii, horroru i musicalu. Do tajemniczego zamku zamieszkiwanego przez groźnego doktora Frank-N-Furtera pewnej nocy trafiają Janet i Brad, którym zepsuł się samochód. Para ta stanie się świadkiem stworzenia przez doktora idealnego kochanka Rocky'ego Horrora.

 • Film opowiada o zakochanej parze Bradzie i Janet (Barry Bostwick i Susan Sarandon), która postanawia odwiedzić starego przyjaciela, aby powiedzieć mu, że się zaręczyli. Podczas jazdy psuje im się samochód i trafiają do domu doktora Frank-N-Furtera (Tim Curry), który jest kosmicznym transwestytą z transseksualnej Transylwanii. Dowiadują się, że opracował on technikę, która pozwala ożywić człowieka. Tak poznajemy postać tytułową, czyli Rocky'ego Horrora (Peter Hinwood).

 • Historia o stworzeniu, miłości, nienawiści, przygodzie i seksie. Brad Majors i Janet Weiss tuż po zaręczynach wyruszają w podróż, ale burza krzyżuje ich plany i lądują w zamku kosmity transseksualisty - dra Frank-N-Furtera. Bohaterowie poznają tam wielu dziwnych mieszkańców, m.in.: Riff Raffa, Magentę oraz Columbię, a także mają okazję uczestniczyć w stworzeniu przez Frank-N-Furtera idealnego kochanka, Rocky'ego. Akcja stopniowo zagęszcza się, gdy doktor zaczyna prowadzić podwójną grę, starając się uwieść zarówno Janet, jak i Brada.

 • Frank i Janet są parą narzeczonych. Jadąc samochodem w pewien listopadowy wieczór, łapią gumę i są zmuszeni szukać pomocy. Trafiają na tajemniczy zamek, gdzie poznają dziwne istoty i uczestniczą w niezwykłych obrzędach, pełnych śpiewu, tańca i erotyki. Kulminacyjnym punktem zabawy ma być stworzenie człowieka doskonałego, tytułowego Rocky'ego Horrora, przez niejakiego Frank-n-Furtera, właściciela zamku i zadeklarowanego "transseksualisty z planety Transylwania"...

 • "To było świetne od samego początku...".
  Celebruj ponad 25 lat szaleństwa nocnego kina! The Rocky Horror Picture Show to "przekraczający wszelkie granice erotyczny koszmar".
  Przeżyj jeszcze raz ten grzesznie wykręcony hołd, który Richard O'Brien składa horrorowi i science-fiction.

  Film klasy B i Rock and Roll - "zmysłowe marzenie, które zawsze będzie Twoim skarbem" - występują: Tim Curry (w swojej klasycznej transseksualnej kreacji), Barry Bostwick i zdobywczyni Oscara Susan Sarandon.

  Śpiewaj "Hot Patootie" i tańcz "Time warp" razem z Meat Loaf jeszcze raz... i jeszcze raz... i jeszcze raz... w domu lub w kinie, gdzie grany będzie prawdopodobnie przez następne 25 lat.