PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=346039}
8,1 910
ocen
8,1 10 1 910
Roméo & Juliette
powrót do forum filmu Roméo & Juliette

Ach...musicale francuskie to sztuka wielkiego formatu :) Kocham ten musical, ogladam czesto, a piosenki
znam na pamiec :) Polecam !

Frankofonka

Już od jakiegoś czasu poszukuję tego musicalu. Gdzie w Polsce można go znaleźć?

nikaol

Nie chcę tu krakać, ale legalnie w PL go nie dostaniesz... Można go znaleźć na e-mule lub ares'ie (aczkolwiek to nielegalne). Z legalnych źródeł pozostaje e-bay. Warto go mieć, musical to naprawdę arcydzieło.

nikaol

W Polsce tylko i wyłącznie można go ściągnąć z netu, ewentualnie pozostaje zakup na e-bay'u (cena ok 100 zł). Warto. Cudowny musical.

nikaol

W Polsce tylko i wyłącznie można go ściągnąć z netu, ewentualnie pozostaje zakup na zagranicznych aukcjach w necie (cena ok 100 zł). Warto. Cudowny musical.

matt78

No to mnie pocieszyłeś (-łaś)... Na eBay też wcale niełatwo go znaleźć, ale skoro kolejna osoba go zachwala, to chyba będę bardziej uparta w poszukiwaniach.

nikaol

Polecam także "przeminęło z wiatrem", tego samego autora Gerarda Presgurvic'a. Też niczego sobie, nawet podobał mi się bardziej niż "Romeo et Juliette". Dla mnie jednak jak na razie jednym z najlepszych musicali jest "Notre Dame de Paris". Nieco mroczny i bez szczęśliwego zakończenia, tak jak "Romeo et..." oraz "Autant et emporte le vent" (czyli przeminęło z wiatrem)

matt78

miałem na myśli to, że romeo i przeminęło też nie miały szczęśliwego zakończenia.

matt78

Tak, mów mi o kolejnych świetnych filmach nie do zdobycia... Uprę się je zdobyć i skończę chyba na oddziale zamkniętym ;) Na razie czekam na powrót koleżanki, która była parę lat we Francji, może uda się jej uruchomić stare znajomości i kupić u źródła. Dzięki za wytypowanie kolejnych musicali wartych obejrzenia, dopiero zaczynam doceniać uroki tego gatunku, więc żadnego z nich nie widziałam. A co powiesz na "Across the Universe"? Jeszcze nie oglądałam, a opinie słyszałam już różne, z tym że niektóre pochodziły od ludzi ewidentnie nie lubiących musicali.

nikaol

Tego jeszcze nie widziałem, przyznaję, aczkolwiek muszę znaleźć nieco więcej czasu, żeby go obejrzeć. A wracając jeszcze raz do musicali, to "notre dame de paris" mam z polskimi napisami, więc jeżeli jesteś "nie francuskojęzyczna" to nie byłoby problemu, żeby wszystko zrozumieć. Jeżeli tak bardzo bardzo bardzo chcesz zobaczyć, daj znać gg 13235217

matt78

Z dumą oświadczam, że udało mi się zdobyć "Romeo et Juliette":) Niestety jest jedno "ale": francuskiego uczyłam się wprawdzie długo, ale przez ładnych parę lat nie miałam kontaktu z językiem, więc mam problem ze zrozumieniem filmu ze słuchu... Oczywiście napisy są równie trudne do zdobycia, co sam film. Ale jeszcze się nie poddaję. Pozdrawiam

nikaol

napisy są do zdobycia na napiProjekt... Też szukałem ładnych kilka tygodni

matt78

Dzięki! Mam film, mam napisy, teraz tylko potrzebuję trochę czasu i nareszcie to obejrzę. A jeśli chodzi o "Notre Dame de Paris", to masz na myśli wersję w reżyserii G. Amado? Tę wersję mogę dostać od koleżanki.

nikaol

Tak, mam właśnie na myśli tę adaptację. http://www.filmweb.pl/f190651/Notre-Dame+de+Paris,1999 Pozdrawiam

matt78

a jaką macie wersję tego musicalu? bo ja mam wersję dwupłytową i nie mogę znaleźć napisów... jeśli ktoś posiada napisy to proszę o przesłanie klekipetra@wp.pl napiprojekt nie znajduje :D:D

Frankofonka

Pierwszy i jak dotąd jedyny francuski musical który mi się podoba... ba, który wręcz mnie zauroczył ;) Kocham musicale, ale generalnie wolę musicale niemieckie - o wiele lepszy styl ;) Francuskie zazwyczaj są wyjątkowo nudne i monotonne, dlatego dość długo się zabierałem za Romea i Julię, ale warto było. Bardzo warto. Musical przepiękny, muzyka świetna, no i aktorzy bardzo dobrzy. A nowa wersja jeszcze lepsza ;)

Frankofonka

Wiem o czym piszesz mnie też ten musical tak zauroczył że codziennie jedną wersję sobie dawkuję.Jesli ktoś chce ten musical obejrzeć z napisami polskimi to wystarczy na you tubie
tam znajdziecie.I jeśli ktoś chce wiedzieć jak zdobyć tą płytę to niech do mnie napisze ja napewno powogę w miare swoich możliwości.Zapraszam
Zapraszam do pisania do mnie z wszelkimi pytaniami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones