PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=164}

Ronin

7,5 61 393
oceny
7,5 10 1 61393
6,9 11
ocen krytyków
Ronin
powrót do forum filmu Ronin

W swojej kategorii - film po prostu kompletny.

ocenił(a) film na 7
lastmanstanding

Owszem, dobry film, ale sporo w nim potknięć i niejasnośc scenariuszowych, niekonsekwencji obrazów i scen, niewyjaśnionych fragmentów dialogów, itp.. Tak, że nie przesadzajmy.

ocenił(a) film na 10
jak45

Na moje oko to te wszystkie niedociągnięcia mają w sobie drugie dno, które widz musi sobie dopowiedzieć. Zupełnie jakby ten film był kontynuacją jakiejś książki albo innego filmu.. Bywa i tak. Bardzo podobała mi się teoria, że w walizce mogły się znajdować nominały Euro, które miały dopiero wejść do obiegu. Szkoda że nikt się nie pokusił o to, co zrobił Michael Mann z Gorączką, i nie napisał książki opowiadającej o losach bohaterów.

ocenił(a) film na 7
McFlyPL

Ja swoich "dziesiątek" też bym bronił do upadłego... ale zdaję sobie sprawę, że na pewno mają jakieś błędy i niejasności.
Generalnie, najwyższe oceny filmów zawierają olbrzymi procent subiektywizmu, kierowanego emocjami. W miarę obiektywni jesteśmy, myślę, w zakresie ocen od jakieś 3 do 8.

ocenił(a) film na 10
jak45

Tyle że problem polega na tym, że nie jesteśmy obiektywni. Pojęcie "obiektywna opinia" stanowi oksymoron.

Co do tego, że nie ma filmu bez chociaż drobnych błędów, jestem skłonny się zgodzić.

ocenił(a) film na 7
Dassanar

Nie do końca z tym oksymoronem: obiektywna, bo pozbawiona pozamerytorycznych treści czy tendencji.
Błędy są wszędzie i zawsze, nawet, wbrew oficjalnej wersji wszystkich religii, w dziele stworzenia... i to jakie! Ewolucja nie byłaby możliwa, gdyby nie błędy genetyczne.

ocenił(a) film na 10
jak45

Obawiam się, że mylisz to pojęcie z obiektywizmem. Obiektywne to sobie może być, bo ja wiem, stwierdzenie faktu, że film miał premierę w danym roku. Każda, bez wyjątku, ocena wartościująca obiektywna być nie może z racji samej swej istoty. I tu nie ma za bardzo pola do interpretacji.

ocenił(a) film na 7
Dassanar

Kwestia szerokości definicji; pozostaję przy swoim: obiektywna, bo pozbawiona treści pozamerytorycznych. Nie możesz odmówić prawa do krytyki - byleby była właśnie fachowa, obiektywna. Inaczej będzie w sztuce kompletny indyferentyzm i byle kicz stanie na równi z arcydziełem. Stratyfikacja dzieł sztuki odbywa się właśnie przez komasowanie opinii, krytyk, ale np. hejtowanie "Idy" z pozycji antysemickich jest właśnie - nieobiektywne.

ocenił(a) film na 8
jak45

A ten znowu swoje.

ocenił(a) film na 7
Krzypur

Nie swoje, tylko powszechne w cywilizowanym i racjonalnym świecie.

ocenił(a) film na 8
jak45

Znam ten powszechny, cywilizowany i racjonalny świat pełen tolerancji, z hasełkiem "wolność, równość, braterstwo" i szykowaniem gilotyn w imię tej miłości do równości.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
jak45

Tiaa... szerokość definicji... O czym bełkoczesz chłopie?

ocenił(a) film na 8
lastmanstanding

Fajny film 2 godz.. a wgle nie było nudy, więc film wart uwagi.

ocenił(a) film na 10
mor36

To jest mój ulubiony film z pościgami samochodowymi ( do filmu wybrano super auta ). Muzyka z filmu jest bardzo klimatyczna , genialna .

lastmanstanding

Stare dobre czasy. Nie trzeba było wstawiać do scenariusza murzynów i lesbijek.

ocenił(a) film na 10
nnn_nnn

I na dodatek normalne auta, z super silnikami.

kobra116

Teraz w Paryżu maksymalna prędkość to 30 km/h. wykastrowali nas lewacy.

ocenił(a) film na 10
nnn_nnn

Niestety :(

ocenił(a) film na 7
lastmanstanding

Nawet jest silna femina!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones