PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104694}

Ronja - córka zbójnika

Ronja Rövardotter
6,8 520
ocen
6,8 10 1 520
Ronja córka zbójnika
powrót do forum filmu Ronja - córka zbójnika

Cudowna powieść!

ocenił(a) film na 8

Czytałam tę ksiażkę kiedy byłam dzieckiem i cyklicznie co jakiś czas wracałam do kochanej Ronji...a teraz w wieku 30 lat co wieczór po 10 stron czytam tę książkę mojemu starszemu dziecku i choć w wieku 10 lat córka mogłaby sama sobie przeczytać tę książkę, to jednak stało się to naszym codziennym rytuałem no i mam pretekst żeby bez wstydu do tej powieści powrocić;)
PS. Kiedy już skończymy czytać Ronję to dopiero wtedy obejrzymy film.

ocenił(a) film na 9
masachiko

Jako smarkula dostałam 'Ronję' od przyjaciela. I 'zajeździłam' niemal tę książkę. Film nie zgrzyta - wyjęli z książki akurat tyle, żeby zachować nastrój Lindgren. Szczególnie podobały mi się sceny zbójnickiego tańca.

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

Ja uwielbiam i książkę i film. Szczególnie uroczy jest tutaj wątek Birka i Ronji. Szczególnie Ronja jest słodka - najpierw nie lubi Birka, nazywa go małym łachudrą, a potem, jak ratuje jej życie, zaraz zmienia do niego nastawienie :) Mała kobieta xD. A propos co byście powiedzieli na polski dubbing tego filmu? Ja bym proponował taki:

Ronja - Iwona Rulewicz
Birk - Tomasz Bednarek
Matis - Włodzimierz Bednarski
Lovis - Anna Seniuk
Borka - Stefan Knothe
Undis - Teresa Lipowska
Łysy Per - Stanisław Brudny
Bandyci Matisa - Jarosław Boberek, Jerzy Dominik, Marian Opania, Jacek Czyż, Wojciech Machnicki i inni.

Biorąc pod uwagę fakt, że niektórzy z tych panów umieją zmieniać głosy odpowiednio do sytuacji, każdy z nich umiałby doskonale podstawiać głos kilku postaciom naraz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones