PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9239}

Rosencrantz i Guildenstern nie żyją

Rosencrantz & Guildenstern Are Dead
7,6 6 118
ocen
7,6 10 1 6118
7,3 6
ocen krytyków
Rosencrantz i Guildenstern nie żyją
powrót do forum filmu Rosencrantz i Guildenstern nie żyją

tyle dialogow ze ledwo nadazylem czytac... film nidny ... srednio zrozumiały. Wylaczylem po 40min ;/
to moje zdanie

ocenił(a) film na 10
karlwerner

No to wiele straciles... chociaz skoro nie umiesz tak szybko czytac, lub
nie znasz angielskiego, to dla ciebie zadna strata=)
Niezrozumialy? Przepraszam.. nie rozumiem x)
>dziwisz sie ze filmu nie zrozumiales skoro obejrzales niecala polowe?<

Polskie tlumaczenie traci wiele, wiec polecam wersje angielska. Film jest
genialny, prostota zartu no i Oldman... Dlugo nie moglam sie przekonac zeby
go w koncu obejrzec, ale jak juz to zrobilam, chetnie do niego powroce. W
filmie nigdy za wiele dialogow, poza tym byla to glownie gra slow (z tego
wzgledu nie polecam wersji polskiej), fabula sie klei, wiec wybaczcie ze
sie powtorze.. ale film jest GENIALNY!

Olshia666

Muszę sobie film powtórzyć, bo też nie nadążałem czytać. Ech... xD

ocenił(a) film na 10
karlwerner

jestes beznadziejnym widzem ot co, zabierz sie lepiej za kopanie rowów a nie za filmy

cykuss

:D

karlwerner

I ja muszę przyznać że film mnie niesamowicie znudził..chociaż Roth'a lubię a Oldmana uwielbiam..

karlwerner

Hehehehehe!

ocenił(a) film na 10
Petar Popara

Obejrzałam niestety połowę, nie ze względu na to, że mnie znudził, tylko kończyły się zajęcia, przez co bardzo żałowałam, że literatura nie trwa 3 godziny :) Film mnie zachwycił! Więc oto idę oglądać film od nowa :) Btw polecam cofnięcie się do podstawówki skoro masz problemy z czytaniem ;) zrozumiały jeśli się czyta książki :) I otwarty umysł na abstrakcję

Marika_8

Ja też po raz pierwszy usłyszałam o tym filmie na zajęciach z literatury i nie tylko jak najszybciej obejrzałam całość, ale też zakupiłam tekst sztuki. W tym przypadku lepiej chyba obejrzeć film niż przeczytać książkę, ale zgadzam się z założycielem tematu (tylko w tej kwestii) że dialogi są dość szybkie i trudno wyłapać perełki, a jest ich sporo :) Więc tekst bardzo się przydaje, mimo że większość dialogów w filmie to słowo w słowo cytaty ze sztuki.

ocenił(a) film na 10
piyoko

Wcześniej czytałam komentarz w którym ktoś napisał, że dopiero za drugim razem zrozumiał film i spodobał mu się. Wydaje mi się, że to właśnie przez te szybkie dialogi, przy drugim razie już więcej wiadomo i wyłapuje się więcej niz za pierwszym. No nic zabieram się właśnie za oglądanie :)

ocenił(a) film na 1
Marika_8

literatura?
Widzicie, cienki zemnie polonista..
jestem prosty chlop z polibudy :(

ocenił(a) film na 10
karlwerner

Hehe, ja też kiedyś na polinudzie całkowałem, też kiepski ze mnie humianista, ale dzięki komputerowi film można zatrzymać jak tekst leci za szybko i przeanalizować. A warto, bo w jest tu ukryte bardzo dużo żartów - relacji do hamleta ale także jest kilka żartów odnośnie nauk ścisłych (czego raczej nie trzeba wskazywać, każdy wie o co chodzi). Świetną rozrywką jest wyszukiwanie tych ukrytych w filmie "easter eggów" jeżeli można to tak nazwać :)

ocenił(a) film na 10
karlwerner

Sam jesteś beznadziejny.

ocenił(a) film na 10
karlwerner

jest taka seria Disneya o kaczorze w marynarskiej czapeczce... Mało dialogów, dużo się dzieje, w pełni zrozumiały... Filmy trwają ok 5- 15 min więc nie wyłączysz po 40...

szczerze polecam!
"Kaczor Donald" się to nazywa.

ocenił(a) film na 6
fvudgkb

Od "Kaczora Donalda" to proszę się akurat odczepić, niektóre krótkie formy z jego udziałem to prawdziwe arcydzieła.

ocenił(a) film na 10
karlwerner

hmm film jest nudny,jak cholera...ale przy tej calej nudzie ogladalem go 5 razy I pewnie nie raz wroce

karlwerner

Oglądałam w 1993 albo 94 roku w cudnym kinie Żak, na skrzypiących fotelach i do dziś pamiętam jak bardzo wszyscy wyszli uhahani.
W kańcu znowu dopadlam i znowu potwierdzam - świetny!

ocenił(a) film na 9
karlwerner

ależ tak, laleczko, to twoje zdanie, bo ty je napisałeś. nie bój się, nikt ci go nie zabierze

karlwerner

Również uważam, że film jest słaby. Ale jak trzeba być zawistnym i ograniczonym by gnoić i obrażać innych za to, że jakiś film się nie spodobał (to do komentatorów)? Gardzę takimi ludźmi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones