PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=710638}

Rozumiemy się bez słów

La famille Bélier
7,2 28 318
ocen
7,2 10 1 28318
5,2 5
ocen krytyków
Rozumiemy się bez słów
powrót do forum filmu Rozumiemy się bez słów

i to w najlepszym momencie filmu. Świetny zabieg, który został wykorzystany w filmie! Pomysłowo została ta niepełnosprawność uwydatniona, dzięki czemu każdy widz mógł poczuć na swojej skórze jak to byłoby w momencie gdyby nie posiadałoby się zmysłu słuchu. Kolejna znamienna scena to przesłuchanie i wymowna piosenka wraz z tłumaczeniem techniką języka migowego. Wciągający, dla niejednych wzruszający komediodramat ze zdecydowanym naciskiem na dramat. Francuzi po raz kolejny udowadniają że potrafią tworzyć dobre kino. Doborowa obsada aktorska z młodą Louane Emerą na czele o której wg mnie jeszcze wiele się będzie mówiło w przyszłości, sprawia że mamy dobry film na zimowy wieczór.

dzyniu88

Tak i tak, ja dodatkowo poryczałam się na ostatniej scenie pożegnania z rodzicami. Nie jestem wrażliwa na takie obrazki, ale tutaj było to takie... rozdzierające. :)

ocenił(a) film na 9
dzyniu88

Ja zawsze płaczę przy "Je vole" na finałowym przesłuchaniu ,to jak pokazuje o czym śpiewa swoim rodzicom po prostu mnie rozkleja :')

ocenił(a) film na 7
kamil665544

o tak, tak, dokładnie!

ocenił(a) film na 6
dzyniu88

Albo letni, bo ja dzisiaj oglądałam

ocenił(a) film na 10
dzyniu88

Oczywiście dla widzów, którzy jeszcze tego nie obejrzeli, to trochę za dużo wygadałaś. Należało uprzedzić.

dzyniu88

"Świetny zabieg ... Pomysłowo ... Wciągający, dla niejednych wzruszający ... dobre kino. Doborowa obsada ... dobry film". 5

dzyniu88

większość z nas jest głuchoniema i musi sobie sama radzić w dorosłym życiu

Weronka90

Zwłaszcza na otaczającą nas rzeczywistość łatwiej co niektórym udawać, iż nic nie widzą i nie słyszą.

buterfly

Ludzie nie są tolerancyjni szczególnie wobec chorych osób a my nie jesteśmy gorsi czy nic nie warci:(

ocenił(a) film na 10
dzyniu88

Zawsze uważałem , że Francja to kraj będący symbolem miłości i pięknych kobiet. Z dawien dawna piękne kobiety z całego świata jechały do Paryża i wiele z nich tam się zapewne osiedliło. Szkoda , że to zanika ale taki jest świat. Do tego dochodzi ich język, który w wykonaniu utalentowanej piosenkarki jest niczym afrodyzjak.

Niesamowity film, który bije wszystkie te Disneyowskie filmiki o piosenkarkach.

Alan_F

Są filmy które raz obejrzane bywają w życiu niezapomniane i dają wiele do myślenia a 365 dni to gniot wymyślony przez nas Polaków jak zwykle;o

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones