PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662289}

Czerwień rubinu

Rubinrot
6,8 9 156
ocen
6,8 10 1 9156
Czerwień rubinu
powrót do forum filmu Czerwień rubinu

Błękit szafiru

ocenił(a) film na 8

Witam!
Mam pytanie do tych co czytali książki Pani Kerstin Gier. Czy Rubinrot jest na podstawie tylko
pierwszej części ''trylogii czasu'' czy zawiera elementy zaczerpnięte z wszystkich trzech książek? Po
oglądnięciu tego filmu chcę przeczytać cześć drugą - Błękit szafiru już bez czytania części
pierwszej i nie wiem czy będzie to miało ręce i nogi. Proszę o pomoc i z góry dzięki ;)

Veiller

Hej!
Film podobno na podstawie pierwszej części, ale trochę to wymieszali i są również sceny z 'Zieleni Szmaragdu'. Z tego, co pamiętam, w filmie nie ma scen z 2 części, ale możliwe, że się mylę, bo dosyć dawno oglądałam film i nie spodobał mi się zbytnio i nie przyłożyłam do niego większej wagi.
Lepiej przeczytaj Czerwień rubinu, żebyś wiedziała, co i jak, bo tak jak mówię, trochę to pomieszali i będzie ci trudno się w tym wszystkim połapać. A poza tym warto przeczytać z samego względu na to, że jak wiadomo, książka jest zawsze lepsza od filmu a w tym przypadku szczególnie. :D
Miłego czytania. :)

ocenił(a) film na 8
maryska14_

Ok , dzięki wielkie ;)

ocenił(a) film na 10
Veiller

w tym filmie są sceny z pierwszej ale Gwenny nie spada z obserwatorium w żadnej części, bo umiera w trzeciej części. Oczywiście ożywa.

Veiller

Radziłabym najpierw przeczytać książki. ;)
Po obejrzeniu filmu mogę powiedzieć, ze akcje nie wszystkie sa takie jak w pierwszej części trylogii czasu i jest troche pomieszane ale nie długo następna część filmu więc... :DD

ocenił(a) film na 8
Angeelaa

A tego np nie wiedziałam ;) mogę wiedzieć skąd taka informacja? Bo na filmwebie jeszcze nic nie ma

Veiller

Często przeszukuje stronki tego typu ale nie pamiętam gdzie to wyczytałam. :)
Już powstał scenraiusz i go czytali więc niedługo możemy spodziewać się kolejnej części. :D

ocenił(a) film na 7
Angeelaa

http://paranormalbooks.pl/2013/12/24/swiat-blekit-szafiru-juz-w-wakacje-na-duzym -ekranie/

ocenił(a) film na 7
Veiller

Wszystkie informacje na temat nowej części można znaleźć na facebookowych profilach aktorów ;) ja znalazłam na profilu Marii Ehrich, Jannisa Niewohnera i Laury Berlin.

ocenił(a) film na 5
Alexandra123

A ja wyszperałam na ParanormalBooks. Właśnie przeczytałam, że od września tego roku trwają zdjęcia do "Błękitu Szafiru". Podobno film ma się ukazać na wiosnę 2014 roku. Szczerze? Już się boję...

ocenił(a) film na 8
ILoveRock23

film ma mieć swoją premierę już na początku sierpnia 2014 ;>

ocenił(a) film na 5
LILY_ROZA

Najwidoczniej przełożyli. Widocznie nie mogą się wyrobić, już węszę znowu zmienioną wersję książki i kolejne niedociągnięcia..

ocenił(a) film na 10
ILoveRock23

na fanpopie są zdjęcia z planu :D

ocenił(a) film na 5
JuuudiXOXO

Podrzucisz link? Chętnie obejrzę :)

ocenił(a) film na 10
ILoveRock23

http://www.fanpop.com/clubs/ruby-red-trilogy

ocenił(a) film na 5
JuuudiXOXO

No, no, no... widzę, że mamy tutaj pana, który będzie grał brata Gideona - Raphael'a :D

ocenił(a) film na 10
ILoveRock23

http://www.youtube.com/watch?v=rmZfVNBPxNo na filmiku kilka nowych zdjęć z planu jeśli ktoś nie widział :D

ocenił(a) film na 8
ILoveRock23

Lion Wasczyk będzie grał Raphael'a instagram. com/p/hOivACmAri/

ocenił(a) film na 5
Liv_Liv

Czy ktoś jeszcze ma obawy, że Gideon będzie miał krótkie włosy w "Błękicie Szafiru"? Oby nie, przecież to jego znak charakterystyczny :) i Strasznie jestem ciekawa Xemeriusa.

ocenił(a) film na 8
ILoveRock23

Niestety, ale raczej będzie miał krótkie włosy.

ocenił(a) film na 8
Liv_Liv

https://24.media.tumblr. com/0bb260dd98cbc467f29b64d1d88ca8d9/tumblr_my9tvh5llf1rlfgcro1_500.jpg

jedno z pierwszych zdjęć i tu widać że ma jednak krótkie

ocenił(a) film na 5
Liv_Liv

Kurczę, kijowa sprawa. Szkoda, że tak będzie, bo bardziej mi się podobał w dłuższych włosach ;/

ocenił(a) film na 8
ILoveRock23

Może do trzeciej części zapuści :)

ocenił(a) film na 5
Liv_Liv

Ja nie wiem, czy chce widzieć trzecią część, skoro tyle zmieniają i tak mieszają xD.

ocenił(a) film na 8
ILoveRock23

Ja i tak z ciekawości obejrzę, ale jakby nie mieszali ze sobą całej trylogii tylko trzymali się według książek (może przebolałabym nowy wygląd Lesli) byłoby dużo lepiej

ocenił(a) film na 5
Liv_Liv

Leslie mi tak nie przeszkadza, ale osobiście zdenerwował mnie fakt, że nie ma młodszej siostry Gwen - Caroline, nie ma tego adepta, który był taki wredny dla Gwen no i nie ma Giordano!

ocenił(a) film na 8
ILoveRock23

Strasznie "pocięli" obsadę, mogli by chociaż pojawić się w Błękicie sz. tylko Caroline na pewno już nie będzie :(

ocenił(a) film na 5
Liv_Liv

No jej teksty były czasem fajne, jak to o całowaniu xD. Ja bym chciała zobaczyć Giordano i te jego uwagi dla Gwen gdy uczyła się tańczyć gavotta. Nie przeżyję zmiany wyglądu Gideona :(

ocenił(a) film na 8
ILoveRock23

Dzisiaj na wiki trylogii po niemiecku czytałam komentarze (z translatorem) i ktoś napisał, że podobno Caroline była przez rok w internacie. Pewnie Jannis musiał obciąć do innej produkcji i nie zdążyły mu odrosnąć...

ocenił(a) film na 5
Liv_Liv

Mogli ucharakteryzować i dać mu te długie xD. A co do Caroline - o rany, nie mają co wymyślać? Na innych brakujących aktorów, chyba nie ma co liczyć. Ale jak Xemeriusa wywalą, to już chyba nie obejrzę

ocenił(a) film na 8
ILoveRock23

To tylko plotki. Ale Xemerius na pewno będzie bo w obsadzie widziałam nazwisko gościa co głos mu będzie podkładał :)

ocenił(a) film na 8
ILoveRock23

https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t1/1010109_677855085589682_1991 888095_n.jpg
wybacz ;)

ocenił(a) film na 8
Liv_Liv

https://pp.vk.me/c310931/v310931997/9b76/-8okYo_pXOE.jpg

może teraz będzie działać

ocenił(a) film na 5
Liv_Liv

Dzięki za link :). Och mój Boże, nie mogę na niego patrzeć w tych kudłach xD. Haha, padłabym, jakby Xemeriusa zrobili w wersji animowanej (coś jak Kosmiczny Mecz, albo Looney Tunes w akcji), ale pewnie będzie zrobiony komputerowo, byle nie jakoś tandetnie :)

ocenił(a) film na 7
ILoveRock23

Rubinrot
Powiem tak. Moim skromnym zdaniem film im się udał, ponieważ dostaliśmy praktycznie wszystko to co było w książce. Nie wydaję mi się, żeby było coś pominięte a dodatkowo twórcy dostarczyli nam całą masę dodatkowych scen, dzięki którym bardziej poznajemy bohaterów i widzimy rozwijającą się chemię między Gideon'em a Gwen. Owszem, niektóre sceny nie były ułożone chronologicznie jak w książce ale były. Nawet dialogi były podobne z książkowymi jak nie takie same. Zabrakło mi tu może siostry Gwendolyn czyli Caroline ale poza tym było wszystko.
Gdyby to była ekranizacja całej trylogii to byłabym zawiedziona, ale to jest ekranizacja tylko pierwszego tomu i od razu dostałam całą masę nowości dzięki którym film był ciekawszy.

Co do kontynuacji. Xemerius będzie na 100%. Wydaję mi się, że Giordano także powinien być bo gdzieś o tym czytałam i nawet widziałam zdjęcie aktora, który go zagra ale nie wiem na 100% czy to była prawda. Caroline raczej nie zobaczymy bo nigdzie nic na ten temat nie ma.

A jeszcze co do Jannisa to wg mnie obłędnie wygląda i w długich i w krótkich włosach także nie mam co narzekać bo wg mnie to naprawdę przystojny chłopaczek. Bardziej drażnią mnie włosy Gwen, które wg mnie wyglądają sztucznie i nijako.
Co do jeszcze włosów Gideona to Jannis nosił perukę podczas kręcenia pierwszego filmu więc tutaj chłopak nie musi zapuszczać włosów bo nigdy ich chyba nie zapuszczał. Zabieg z krótkimi włosami jest celony.

Do dyskusji na temat Błękitu szafiru zapraszam tutaj: http://www.filmweb.pl/film/Saphirblau-2014-702880/discussion

ocenił(a) film na 8
Kassie

No to się wyjaśniła sprawa włosów Gideona (oszust!) ;) Trochę brakuje mi Caroline

ocenił(a) film na 7
Liv_Liv

Tak, Jannis prawdopodobnie nosił perukę, ponieważ widziałam raz zdjęcie zza kulis, gdzie takowa peruka była na stojaczku i wyglądała dokładnie tak jak właśnie długie włosy Gideon'a.

A Caroline była słodka ze swoją dziecinną miłością do Gideona. Szczególnie w 3 tomie kiedy mu powiedziała, że jest przystojny a on się zarumienił.

ocenił(a) film na 8
Kassie

Ja w piątek postanowiłam sobie odświeżyć trylogie bo już trochę szczegółów uciekło i właśnie czytam 3 tom, jeszcze nie doszłam do tego momentu :)

ocenił(a) film na 5
Liv_Liv

Ja z Rubinrota nie jestem zadowolona w takim stopniu, jak oczekiwałam. Przeszkadza mi wiele rzeczy (pomijając już fakt, że wydarzenia są pomieszane), jak na przykład to, że to zakończenie jest takie nijakie. Kwestia gustu. Po obejrzeniu miałam podobne uczucie, jak na seansie "Pięknych Istot" - po prostu niedosyt. Zabrakło mi tam czegoś, oczywiście - nigdy nie będzie tak, jak podczas czytania książki, ale jednak wolałabym, gdyby zrobili ten film ciut inaczej. A co do dialogów - owszem, trafione, bo przynajmniej parę razy się uśmiechnęłam, gdy rozpoznałam zabawne teksty z książki.

ocenił(a) film na 7
ILoveRock23

Ile osób tyle opinii. Nigdy wszyscy nie będą zadowoleni. Czasami myślę, że nie powinni ekranizować książek. :)

ocenił(a) film na 8
Kassie

Zgadzam się, ale np czasem mam ochotę obejrzeć sobie film nawet jak jest taki sobie, o tak żeby 'nacieszyć' oczy :)

ocenił(a) film na 7
Liv_Liv

Ja oglądam na przykład ten żeby nacieszyć oczy Jannisem bo uważam, że jest naprawdę przystojny! :)

ocenił(a) film na 5
Kassie

Ja oglądam z czystej ciekawości, by sprawdzić na ile się zgadza z moją osobistą wizją. Może to źle, bo potem jestem wkurzona xD. Ale z Miasta Kości i z Wiecznie żywego (Ciepłe ciała) jestem zadowolona jako z ekranizacji.

ocenił(a) film na 7
ILoveRock23

Ciepłe ciała były dość dobrze zekranizowane. Osobiście książka średnio mi się podobała ale faktycznie film był w dużej ilości zgodny z książką. Co do Miasta Kości to już jest inna bajka. Kocham się w tej serii od co najmniej 6 lat i jeżeli chodzi o tło to super przedstawili Instytut, Nowy Jork i świat Nocnych Łowców ale Jace....no Jace'a znieść nie mogę. Próbowałam na wszystkie sposoby go polubić i nie dałam rady. Taka chudzina ma być Nocnym Łowcom? O nie!

ocenił(a) film na 8
ILoveRock23

O to też - ciekawość jak to wyszło. A z Miasta Kości to właśnie aktor grający Jace mi nie podszedł (on chyba jest modelem). Jannis xD (najchętniej wstawiłabym tu buźkę z cieknącą ślinką) a dziś z ciekawości obejrzałam film Rock it z Marią jak ona śmiesznie wyglądała w krótkich włosach :)

ocenił(a) film na 5
Liv_Liv

Mnie Jace pasował w Mieście Kości, ale za to trochę nie podobał mi się sposób w jaki przedstawiono Alec'a. Był ciut za bardzo gruboskórny. Jeśli chodzi o tło - owszem, w kinie dech mi zaparło na widok instytutu i tych widoków na Nowy Jork, a scena w hotelu Dumort po prostu sprawiła, że gibałam się w fotelu jak na dyskotece xD. Szkoda, że zabrakło sceny podniebnej przejażdżki motocyklem i że zakończenie zostało ciut zmienione (co oni mają do tych zakończeń?)

ocenił(a) film na 7
ILoveRock23

Jannis jest boski xD Od chwili gdy pojawił się na ekranie to już tylko gapiłam się na niego. :))

W Mieście Kości strasznie brakowało tej sceny z latającym motorem. Ale by były piękne widoki. Poza tym po co oni wszyscy poleźli do tego hotelu? Przecież w książce był tam tylko Jace i Clary. Masakra.

Veiller

ja czytałam całą trylogie czasu i proponuje czytać ci od początku gdyż film jest bardzo pomieszany + dodali mnóstwo własnych wątków a poucinali te prawdziwe z książki, nie połapiesz się jeśli zaczniesz czytać od 2 części "od błekitu szafiru" gdyż ksiązka jest bardzo powiązana z poprzednią.

ocenił(a) film na 7
Caroline24pwvd

Czyli jak zwykle, scenariusz filmowy czerpie z powieści tylko to co najbardziej efektowne. Spłyca fabułę, upraszcza bohaterów itp. Kolejny przykład , ze żadne film nie zastąpi książki, ale mimo wszystko film oceniam dość wysoko, zaintrygował mnie i nakłonił do przeczytania powieści, daję 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones