PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1101}

Rybka zwana Wandą

A Fish Called Wanda
7,3 26 663
oceny
7,3 10 1 26663
6,7 9
ocen krytyków
Rybka zwana Wandą
powrót do forum filmu Rybka zwana Wandą

Witam, poszukuje wersji tego filmu, która jeszcze w latach 90 była transmitowana na pewno na
TVNie, w której lektor nie obchodził tłumaczenia słów takich jak np. Słynne "asshole" Otta, używając
słowa "uważaj" :D Niestety wszystkie wersje, które znalazlem w internecie mają właśnie to lekkie
tłumaczenie, które odbiera mi klimat i wspomnia. Jeśli ktoś ma dostęp do tej wersji, to proszę o
kontakt :)

Billy_Hayes

Faktycznie pamietam jeszcze z kaset vhs że było wszystko w oryginale czyli z bluzgami tak jak powinno być oczywiście chodzi o kasetę tłumaczoną amatorsko bo nie wiem jak było na vhs ze sklepu,muszę sprawdzić jak jest tłumaczony w napisach na dvd bo akurat posiadam ten film.
Natomiast nie pamietam czy byłem na tym filmie w kinie? i czy byla w ogole premiera kinowa w polsce?bo filmwebowi nie ma co wierzyć często mają mylne dane na temat premier filmów w polsce.

ocenił(a) film na 8
entregado66

byłbym wdzięczny gdybys sprawdził swoją wersje dvd i dał znać :)

Billy_Hayes

Poszukam zobaczę,ciekawe by były też filmy z lat 80 gdzie grał Eddie Murphy i jego występy solowe w EDDIE MURPHY RAW (1987)tam to dopiero były teksty,sporo filmów w kinie było też łagodnie przetłumaczonych,ja oczywiście nie jestem zwolennikiem aby w filmach tylko blużnili nie o to chodzi ale w wielu momentach to zmienia zupełnie kontekst scen,gry aktorskiej zmienia nie raz sporo w filmie.

entregado66

Zgadza się EM nieźle tam "pojechał" :)

Billy_Hayes

Sprawdziłem
Jest tekst zarówno z lektorem jak i w napisach tak jak powinien być czyli z bluzgami(głównie sprawdziłem ten najostrzejszy moment pod koniec filmu jak skazany i John Cleese karze spier....ć.strażnikom,więcej nie sprawdzałem ale ten moment to chyba wyznacznik bluzgów;)
Rybkę zwana wandą zakupiłem chyba w roku 2003/4 razem z Vivą czyli kasyczny dodatek do gazety,sprawdziłem dopieo teraz po tylu latach(bo znam ten film na pamięć;) i troche sie zawiodłem bo jak na dvd to ta kopia jest nie specjalna(lepsze pliki jakosciowo ściągam z netu w bluray 720p)
I jeszcze ten lektor mimo że czyta dosłownie to jest beznadziejny bardziej nadaje sie do czytania wiadomości lub pogody.

entregado66

Było w kinie.

jan_niezbedny0

ale co bylo w kinie?

entregado66

No tak Rybka była teraz chyba coś kojarze.

entregado66

No, nareszcie... :)

jan_niezbedny0

Znaczy się pamietam że była w kinach ale słabo pamietam czy ja byłem na tym w kinie;)

Billy_Hayes

Ta wersja jest bez cenzury, jeśli ktoś by jeszcze potrzebował, właśnie skończyłam oglądać i trafiłam na ten wątek :)
http://www.c da.pl/video/10268637/Rybka-zwana-Wanda-online-C aly-Film-Lektor-PL-HD
(trzeba usunąć spacje )

charlotte93

Bardzo dziękujemy Szarlotko!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones