PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=567009}

Rytuał

The Rite
6,7 123 102
oceny
6,7 10 1 123102
5,6 12
ocen krytyków
Rytuał
powrót do forum filmu Rytuał
gumis1412

http://www.filmweb.pl/film/Egzorcyzmy+Dorothy+Mills-2008-444345
przykladowo ten:)

ocenił(a) film na 8
gumis1412

np. "Egzorcyzmy Emily Rose", "Constantine", no i oczywiście klasyk czyli "Egzorcysta"

P.S. "Egzorcyzmy Dorothy Mills" według mnie kiepski

blood_angel_2

Constantine się nie nadaje :). Chodzi mi o dobre horrory, w których głównym wątkiem są właśnie egzorcyzmy. Jak "Egzorcyzmy Emily Rose", czy właśnie "Egzorcysta"

blood_angel_2

"Egzorcyzmy Dorothy Mills" nie mają nic wspólnego z egzorcyzmami... Nie wiem skąd ten tytuł.

ocenił(a) film na 7
gumis1412

Niestety jest bardzo mało takich filmów. Niedawno wydano film "Ostatni egzorcyzm", ale był raczej słaby. Na myśl przychodzi mi jeszcze film "Stygmaty", "Egzorcysta: Początek", "Demon: Historia Prawdziwa" i w sumie po części "REC2" odnosił się do tematyki opętań. Oczywiście wcześniej wymienione filmy (prócz Dorothy Mills) to pozycje obowiązkowe. A jeśli chciałbyś coś z dokumentów to baaaardzo polecam "Egzorcyzmy Anneliese Michel".

gumis1412

Napewno trzeba byłoby wspomnieć o "Matce Joannie od Aniołów" - filmie Kawalerowicza z 1961, który był przed wszelkimi, wyżej wymienionymi klasykami. Ale to zdecydowanie nie horror.
Z typowych horrorów do głowy przychodzi mi póki co: "Opętanie / Stir of Echoes".

_wilczur_

Aż się nie mogę zdecydować co obejrzeć xD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
gumis1412

Dwa tytuły do polecenia: Egzorcysta można się zesrać! i Egzorcyzmy Emily Rose( mnie nie przestraszyły ale niektórzy po obejrzeniu czuli się opętani ;P).

patryk_B

Wartym polecenia jest film " Rytuał"( oparty na faktach). Film opowiada historię młodego księdza(który jest niewierzący:D) , który będąc na ostatnim roku pragnie zrezygnować. Ale niestety Ojciec Dyrektor nie zgadza się i wysyła księdza do Rzymu na kurs dotyczący egzorcyzmów. Posłuszny jedzie na miejsce i rozpoczyna lekcje życia. Trafia do doświadczonego egzorcysty, który uczy go wypędzać złe duchy. Młody ksiądz nie wierzy ani w szatana ani w Boga. Dlatego to co widzi i słyszy nie wydaje się mu nadprzyrodzone. Aż tu nagle zdarza się coś, co zmienia młodego księdza.... Aby dowiedzieć się co dalej, należy zobaczyć ten świetny film. Najlepiej oglądać go w większym gronie, chyba że ktoś jest twardzielem:D

ocenił(a) film na 7
wierzba131

oooo tak ! film mega!

ocenił(a) film na 6
wierzba131

Przesada. Tam nie ma się czego bać, dwóch mocno opętanych, trochę plucia, trochę szamotaniny i tyle. Przynajmniej mogłem podziwiać grę aktorską owych opętanych, pasję, nienawiść, emocje. Ale poza tym słaby thriller.

ocenił(a) film na 8
gumis1412

Zjadacz grzechów z 2003

gumis1412

to odkopałam temat :D szukam filmu o egzorcyzmach (chyba, bo niewiele z niego pamiętam) , wyszedł niedawno, max 3 lata temu, pamiętam z niego tylko że kończy się bardzo dziwnie, jakby wyswobodzeniem demona? i nie wiadomo o co chodzi :D jakby kończył się w momencie gdy rozpoczyna się cała akcja. Nagrywany kamerą z ręki, akcja dzieje się na wsi... ktoś kojarzy?

claudiapawelczak

już znalazłam, ostatni egzorcyzm x)

claudiapawelczak

Polecam też "Obecność", chyba jeszcze go grają w kinach, i jeszcze trzy pierwsze części Amityville (nie pamiętam, która najbardziej traktowała o egzorcyzmach, a która bardziej o samym nawiedzeniu).

claudiapawelczak

Paranormal actiwiti to jest ten film super wszystkie czesci ale nie polecam ogladania samemu niby przez cały film nic sie nie dzieje w pierwszej czesci a i tak człowiek ma schizy. pozostałe czesci są gorsze.

ocenił(a) film na 8
gumis1412

"Demony" z 2012 roku :) Nie został wymieniony powyżej, a uważam, że też jest godny uwagi. :)

ocenił(a) film na 5
gumis1412

,,Taśmy Wtykanu" , ,,Zbaw nas ode złęgo"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones