PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33145}

Słaba Płeć

Love! Valour! Compassion!
6,8 405
ocen
6,8 10 1 405
Słaba Płeć
powrót do forum filmu Słaba Płeć

Przeglądając propozycje filmowe mojej wypożyczalni kaset video, przypadkowo siegnąłem po pudełko, na którym widniał pewien lekko "napakowny" mężczyzna. W opisie umieszczonym na kasecie nie doszukałem się żadnej informacji o tym, iż film jest po prostu o gejach. I co więcej, film o gejach i raczej dla gejów. Czyżby dystrybutor zakupił kota w worku i z obawy przed niechęcią zakupu filmu przez właścicieli wideotek (film oczywiście nie byl prezentowany w kinach) umieścił żenującą notkę, iż "oto kilka przyjaciół postanowiło spędzić razem weekend dla dobrej zabawy"... Przemilczę... A sam film? Owszem, emanuje z niego tani sentymentalizm, owszem, ociera się miejscami o kicz i banał, jednak wizerunek gejów ukazanych w filmie Joe Mantelli należy z pewnością do udanych. Na szczęście nie jest to kolejny "Jeffrey", lecz wzruszająca historyjka o gejach, ich codziennych bolączkach ukazana bardzo cieplutko i co najważniejsze- z wielkim sercem. A we współczesnym kinie poruszającym temat homoseksualizmu jest to bez wątpenia rzadkość. Polecam.

Querelle

W oryginalnej broadwayowskiej sztuce główną rolę Buzza grał Nathan Lane. Reszta obsady pozostała niezmieniona. Poza tym Nathan nie zgodził się na całkowite pokazanie swoich "walorów", co - jak wiemy - miało miejsce w filmie. No ale to już inna materia. Z początku Alexander drażnił mnie swoim "przegięciem". Jednak wraz z rozwojem akcji dałem się wciągnąć w opowieść. Smaczku dodaje informacja, że (z tego, co mi wiadomo) wszyscy aktorzy są heteroseksualni. Miła, zmuszająca do chwili zastanowienia, opowieść. Jeśli oczywiście nikogo nie zniesmacza widok kochających inaczej.

ocenił(a) film na 6
PeterCub

John Glover i John Hickey na pewno nie są. Kirka i Beckera też bym obstawiał :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones