PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=548865}

Słodkich snów

Mientras duermes
6,7 20 595
ocen
6,7 10 1 20595
7,0 3
oceny krytyków
Słodkich snów
powrót do forum filmu Słodkich snów

Zastanawia mnie jedna rzecz, a ponieważ nie czytałam książki, może ktoś mi pomoże zrozumieć - jaki był motyw zemsty Cesara? Czy była to tylko chęć unieszczęśliwienia kobiety?
Podczas oglądania przez cały czas miałam wrażenie, że on ją już kiedyś spotkał, a ona złamała mu serce lub skrzywdziła go w jakiś inny sposób. Jego wypowiedzi w moim odczuciu wyraźnie sugerowały jakieś ich bliższe relacje w przeszłości i liczyłam, że zostanie to jakoś wytłumaczone, np. Clara przeczyta o tym w dzienniku, który otrzymała na koniec z listem, jednak nic takiego się nie stało, dlatego chciałabym wiedzieć, czy jest taki moty w książce czy cała "misja" bohatera wynika jedynie z jego zaburzeń i potrzeby niszczenia obcym ludziom życia.

ocenił(a) film na 7
Laurra212

Ja też nie czytałem ,ale wydaje mi się że on nienawidził kobiet i w zemście szukał pocieszenia.

ocenił(a) film na 7
Laurra212

W filmie sam Cesar wyjaśnia ten mechanizm, tłumacząc, że nie widzi sensu w życiu i nie czuje się szczęśliwy, a przetrwać pomaga mu jedynie myśl, że inni ludzie są tak samo nieszczęśliwi jak on. Clara była najradośniejszą mieszkanką domu, uśmiech nie schodził jej z ust i dlatego właśnie ona stała się jego ofiarą. Nienawidził jej za to, że była tak szczęśliwa i usilnie starał się zmienić ten stan rzeczy. Pod koniec filmu dostaje się również sympatycznej pani Veronice. Zawsze uśmiechnięta i życzliwa starsza pani, zdecydowanie zadowolona z życia. Po słowach Cesara nie była już tą samą osobą co wcześniej i to właśnie czyniło Cesara szczęśliwym - nieszczęście innych ludzi. Tak jak napisałaś w ostatnim zdaniu, był to człowiek zaburzony emocjonalnie, o bardzo niskim poczuciu własnej wartości - świadczą o tym choćby słowa, które kieruje do swojej chorej matki - "jestem śmieciem, któremu dałaś życie" czy coś w tym stylu. Nie czytałam książki, więc jedynie w oparciu o film twierdzę, że chora osobowość była jego jedyną motywacją.

ocenił(a) film na 8
misery76

Brawo, bardzo dobrze to interpretujesz ,lepiej już chyba nie można było tego zrobić :)
Zgadzam się z Tobą w stu procentach i nie z sympatii,że jesteśmy z tego samego rocznika ,tylko dlatego iż masz po prostu rację pisząc tak trafnie. ;)

ocenił(a) film na 7
Bokciu

:-)))

ocenił(a) film na 8
misery76

Co ma oznaczać ten uśmiech proszę Panią? ;)

ocenił(a) film na 7
Bokciu

Nic szczególnego. Po prostu reakcja na miły komentarz. Pozdrawiam rocznik 76 ;-)

ocenił(a) film na 8
misery76

Nic szczególnego powiadasz ;) W takim razie miło reagujesz na pewne komentarze.
Dziękuję za pozdrowienia...tak sympatycznej osobie jak Ty, one również się należą :)

Bokciu

Oh get a room already:P

ocenił(a) film na 8
mapet42

Co tam blukosz?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones