PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31609}
6,4 28 985
ocen
6,4 10 1 28985
6,6 8
ocen krytyków
Słodkie zmartwienia
powrót do forum filmu Słodkie zmartwienia

"As if!"

ocenił(a) film na 7

Co oznacza to wyrażenie? Dosłownie tego tłumaczyć nie można, bo jest pozbawione sensu, a gdy
oglądałam film, pominięto tłumaczenie tego zwrotu.

Tutaj jest ta scena: https://www.youtube.com/watch?v=RmPO_nzJ18k

Bonnie_filmweb

coś w stylu: ta, akurat!

ocenił(a) film na 5
Bonnie_filmweb

ja bym przetłumaczyła jako "bynajmniej" :)

Bonnie_filmweb

Też coś

Bonnie_filmweb

znaczy "jakby"

Bonnie_filmweb

W tym kontekście to oznacza "Jakbym wogóle (była tobą zainteresowana)", czyli tym chłopakiek, który specjalnie na nią wpadł.

Stonn

Chyba jako jedyny poprawnie to zinterpretowałeś.

ocenił(a) film na 7
Bonnie_filmweb

Prawidłowo ("as if" pojawia się w filmie kilka razy w tym kontekście) to będzie jak proponuje wyżej Martxx, "Ta, akurat!", albo może lepiej: "Jeszcze czego!", "Ta, co jeszcze!" itp. Gdyby mniej trzymać się "litery", pozostając w "duchu", to można by iść w "Chciałbyś!" - ale z drugiej strony ma to idealny ang. odpowiednik w postaci "You wish!", a tutaj mamy "As if!".

"Też coś" użyto w napisach, które miałem, i to bardzo słaby wybór, ktoś kompletnie nie pomyślał... "Bynajmniej" to w ogóle nieporozumienie. :] "Jakby" i "Jakbym w ogóle" to zupełnie wyjęte z kontekstu tłumaczenia "gramatyczne". NIKT by w takiej sytuacji nie powiedział "Jakbym!".

Gusztav

Problemem jest to że nie ma polskiego odpowiednika który oddawałby sens i jednoczesnie pasował gramatycznie :)
Po obejrzeniu tego filmu zaczełam mieć nieodpartą myśl że wyrażenie "Jakgdybym" w kontekscie w jakim używa go Cher mogłoby spokojnie zadomowić się w języku polskim :D

Bonnie_filmweb

Ja bym to przetłumaczyła (bardzo niedosłownie) jako 'chciałbyś'. Coś typu:
- dasz sciągnąć pracę domową z matmy?
- taaa, jasne, chciałbyś.

Bonnie_filmweb

Tak jakby. ;)

Bonnie_filmweb

"Jeszcze czego!"? ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones