PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736623}

7,7 10 1 40524
7,6 28
ocen krytyków
Służąca
W jednej ze scen "Służącej" bohaterka jest oprowadzana po posiadłości bogatego arystokraty i słyszy... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

"Służąca" jest dziełem kompletnym, niesamowicie bliskim ideałowi zarówno na płaszczyźnie formalnej, jak i treściowej, i za to reżyserowi należy się wielkie uznanie - niezależnie od specyfiki reszty jego dorobku. więcej
Kino południowokoreańskie choć stale niedoceniane, to jednak dużo wnosi do współczesnej kinematografii. Park Chan-wook poprzez swoje dzieła stał się wizytówką kina z Dalekiego Wschodu. Jest prekursorem kina krwawej wendety. Jego filmy są pełne tajemnic, skrupulatnie zaplanowanych intryg, zwrotów akcji, ujmujących, ale i czasem szokujących scen. Tym razem Park dostarcza nam film, może nie tyle w nurcie zemsty, co pełen doskonałych intryg.  więcej
"Służąca" (w oryginale "Ah-ga-si", czyli "Pani" – polski dystrybutor postanowił jednak odwrócić w tytule wektor klasowego napięcia) to kino eklektyczne – wiktoriańsko eleganckie i orientalnie erotyczne, a przy tym trzymające w nieustannym napięciu, mylące tropy fabularne i mrugające porozumiewawczo do widza w najmniej spodziewanych momentach więcej
Kiedy w naszych kinach wybieramy między mnóstwem pozycji amerykańskich i dosłownie kilkoma europejskimi, kino azjatyckie prężnie się rozwija. Zwłaszcza to południowokoreańskie, reprezentowane przez Chan-wook Park, reżysera takich tytułów jak powszechnie znany thriller zemsty "Oldboy", dwuczęściowa historia "Pan Zemsta" i "Pani Zemsta" czy próba pracy na amerykańskim rynku – "Stoker". więcej