PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=567127}

Służące

The Help
8,1 281 733
oceny
8,1 10 1 281733
6,8 36
ocen krytyków
Służące
powrót do forum filmu Służące

to powinienem oglądać ten film? W sensie czy mi go polecacie jak jestem uprzedzony do czarnoskórych? Nie chce zaniżać mu oceny dlatego, że nie przekona mnie to i nie będę się mógł wykazać empatią w momencie, gdy jakiś czarny osobnik będzie poniżany.

klaudiusz991

Wolne żarty.

ocenił(a) film na 10
klaudiusz991

Nie, stanowczo nie oglądaj tego filmu. Muminki też są za poważne. Może coś na Disney Channel, "Hanah Montana" czy inna "Violetta"?

ocenił(a) film na 7
Irma100

Kurde z chęcią bym obejrzał coś z Disney Channel, ale nie mam w domu telewizora ;/ to nie będę oglądał tego filmu, puki co daje 1/10, może jak się zbiorę, żeby go obejrzeć to zmienię ocenę. Pozdro :)

ocenił(a) film na 10
klaudiusz991

Ta, ja też pozdrawiam. Jak dorośniesz, albo chociaż trochę wytrzeźwiejesz, daj znać :)

ocenił(a) film na 7
Irma100

No coś Ty, jestem już dorosły a z racji tego, że trenuję to bardzo rzadko się odurzam ;)

użytkownik usunięty
klaudiusz991

Jesteś bardzo niedojrzały i infantylny dając "Służącym" ocenę 1, jeżeli nawet ich nie oglądałeś. Mam nadzieję, że jeżeli zdecydujesz się na obejrzenie, film zmusi cię do refleksji i zastanowisz się nad swoimi niedojrzałymi, rasistowskimi poglądami.

ocenił(a) film na 7

Na pewno zmienię tę ocenę, puki co jak powiedziałem, jeszcze nie oglądałem filmu. Dałem 1, tymczasowo, ze względu na te kąśliwe komentarze, spinacze nie potrafią normalnie podyskutować ehh...

ocenił(a) film na 9
klaudiusz991

dajesz 1 nie widząc filmu, podajesz się za rasistę , a przy tym twierdzisz że jesteś dorosły. telewizora jak czytam nie masz, wszystko składa się w całość. Nie wiedziałem tylko że założyli u Ciebie w szpitalu internet.

ocenił(a) film na 8
klaudiusz991

I się jeszcze dziwisz ? Człowieku mamy XXI wiek , coś takiego jak rasizm jest potępiane .

ocenił(a) film na 8
klaudiusz991

Nie obejrzał - daje ocenę 1. Co Wy na to, aby przy dawaniu oceny trzeba było odpowiedzieć na 2, 3 pytania związane z fabułą?

ocenił(a) film na 8
admater85

cholercia to muszę jeszcze tyle jedynek dać bo tyle tysięcy filmów nie widziałem xD

ocenił(a) film na 8
klaudiusz991

"Treść mi się nie podoba, więc daję jeden, nawet nie oglądając"? Gratuluję rozumku

ocenił(a) film na 7
Kulasisko_Pospolite

Nigdzie nie napisałem, że treść mi się nie podoba, bo go nie oglądałem. Dałem 1 tak na przekór tym co normalnie nie potrafią porozmawiać, mi tam te ocenki koło (nie powiem czego) latają. Jak obejrzę to zmienię. Jeśli to co wzięłaś w cudzysłów ma oznaczać to jak mnie zrozumiałaś, to zalecam czytać ze zrozumieniem. Swoją drogą w języku polskim, cytat otwiera się cudzysłowem dolnym.

ocenił(a) film na 8
klaudiusz991

Przepraszam, że cię nie zrozumiałem :) Ale taki wniosek narzuca się sam...
A robienie na złość tylko żle o Tobie świadczy

klaudiusz991

Wiesz myśle, że film może średnio do ciebie trafić, jeżeli będziesz oglądał go przez pryzmat rasizmu. Chodź nie popieram rasizmu to jednak nie będe próbować wywierać na ciebie wpływu tanimi i wg. mnie nie potrzebnymi tekstami ; pp. Po prostu ten film jest skierowany na przedstawienie problemu ludnosci czarnoskórej w latach 60'tych... Zależy jak oceniasz film w sensie, z kontekstu tego co widzisz czy tego co mozesz intepretować. Jeśli zaczniesz go analizować z szerszej perspektywy jeśli chodzi o po prostu łamanie praw ludzi (nie patrząc na to czy ktos jest czarny czy biały) to film mogłby być dla ciebie całkiem w porządku... Nie sądze by radzenie ci byś np wyobrażał sobie, że są to sami biali ludzie ; P (zakladając ze twój rasizm własnie opiera się na wywyzszaniu białych) .... Musisz po prostu wiedzieć w jaki sposob odbierasz filmy, czy poprzez to co widzisz na ekranie (doslownie) czy też odbierasz je ogólnie i potrafisz zinterpretować głebiej daną treść.

ocenił(a) film na 10
klaudiusz991

POWINIENEŚ !!!!

klaudiusz991

Jesteś żałosny.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
klaudiusz991

Nie, ty jesteś. Nie rozumiem jak można być rasistą. Rozumiem, że można nie lubić kogoś przez czyjś charakter, ale nie przez kolor skóry. To tak jakbyś nie lubił ludzi chorych, bo są chorzy.

missdesire

Tragedia, ograni się.

Motorcycle_Boy

Taka jest prawda.

ocenił(a) film na 8
missdesire

rasiści to dupki co uważają, że są lepsi bo są biali prawdopodobnie z jakiegoś kompleksu to wynika, ale największą ironią jest to że tak na prawdę to wszyscy powinni nienawidzić białych...

Arch_Angel

Prawdopodobnie z kompleksu małego przyrodzenia to musi wynikać. Napisz jakąś rozprawę naukową na ten temat.

ocenił(a) film na 7
missdesire

Przypuszczam, że jesteś bardzo ograniczona umysłowo, skoro „nie potrafisz zrozumieć jak można być rasistą”. Jak byś może miała nieco szerszy horyzont rozumowania, to nie miałabyś takich problemów. Istnieje nawet taka organizacja jak Ku Klux Klan, która zrzesza osoby uprzedzone do czarnych ale o tym pewnie nie słyszałaś. Ja sobie spokojnie piszę a Tobie leci piana z pyska, zluzuj gacie. PS więcej Ci nie odpiszę bo swoim rozumowaniem obniżasz iq całego tego serwisu, więc szkoda mojego czasu.

klaudiusz991

Niestety wiem co to KKK. Moim zdaniem ta organizacja również jest bez sensu. Hahahaha, żartujesz sobie? Mam niskie IQ, bo jestem przeciwna rasizmowi? Czy ty w ogóle czytasz co piszesz? I kto tu ma niskie IQ.. Ja nie mogę. Powinieneś mieć ograniczony internet chłopczyku.

ocenił(a) film na 8
klaudiusz991

Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się że napisałeś to specjalnie, a wcale nie jesteś rasistą.

klaudiusz991

raczej nie powinieneś się do tego przyznawać. bo po pierwsze nie ma się czym chwalić, a po drugie zawsze wybuchają podobne kłótnie. film raczej możesz obejrzeć, nawet jeżeli nie wykażesz się empatią. przecież nie każdy film trzeba emocjonalnie przeżywać, prawda ?

pozdrowienia od Mulatki :)

ocenił(a) film na 8
klaudiusz991

Jeśli jesteś prawdziwym koneserów sztuki filmowej, powinieneś obejrzeć. Jeśli zaliczasz się do rasistów, to daruj sobie i nie rób zachodu.

klaudiusz991

Obejrzyj go, czemu nie. Światopogląd raczej nie obróci się o 180 stopni bo to lekki dramat, który na szczęście nie jest wypełniony czarnym patosem tak jak najnowsze "12 years of slave" czy "Kamerdyner". Ale nie zgłębiaj się za bardzo w niektóre wątki społeczne, bo się zdenerwujesz.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
klaudiusz991

czyli, że czarni osobnicy powinni być poniżani, bez względu na okoliczności, bo jakaś durnowata ideaologiczna stronka pod hasłem "color of crime" opublikowała wyssane z palca i kontekstu statystyki, których nie umiesz zinterpretować? bo masz za mało szarych komórek, żeby zrozumieć, że takie demagogie są tworzone przez takich samych imbecyli jak ty? jakbyś poświęcił trzy sekundy żeby zinterpretować nazwę takiej strony może ten stary chomik w twojej pustej dyńce ruszyłby się i zrozumiał, że z założenia tylko takie bzdety możesz tam znaleźć. a ty się na to ścierwo publicznie powołujesz, żeby bronić swoje poglądy? jak dla mnie masz wydmy zamiast mózgu i nie powinieneś oglądać żadnych filmów, bo jesteś podczłowiekiem- ludzi imieniem klaudiusz z założenia powinno się wrzucać do gett dla takich samych klaudiuszów jak ty i pozwolić wam się wszystkim ukisić w swoim bezmózgim sosie. ale to tylko moje zdanie. jak tylko znajdę stronkę pod tytułem "the true idiocracy of all the people named klaudiusz" zaraz ci wrzucę linka i sam zobaczysz, że wszyscy wy jesteście nic niewartymi tłukami.

przynamniej z tego się cieszę, że ja sobie siedzę w meksyku i popijam margaritę, bo w przeciwieństwie do ciebie mogłam zobaczyć świat. a ty możesz dalej toczyć pianę z ust w tym swoim pcimiu dolnym, chłopczyku.

me_love_bob

z góry przepraszam wszystkich pozostałych klaudiuszów- i was just making a point, oczywiście jesteście chlubą swojej rasy.

ocenił(a) film na 9
klaudiusz991

Powiem Ci tak. Rasizm, a tolerancja to dwa różne bieguny i nie powiem, że nie stanę po Twojej stronie, bo właśnie to zamierzam zrobić.
Czarni, marokanie czy turcy przyejżdżają do Europy by korzystać z systemów socjalnych i żyć sobie w nieróbstwie.
My Europejczycy to widzimy i się buntujemy, bo przeciętny Kowalski pracuje i płaci podatki, które rosną w zaskakującym tempie by ten wspomniany Kowalski pracował jeszcze więcej i płacił jeszcze więcej na rzecz "normalnych, takich jak my ludzi" by oni mogli sobie żyć z zasiłków i dofinansowań.
Następna sprawa - większość czarnoskórych, arabów etc. (czy to w USA czy tutaj w Europe - Holandia, Niemcy, Francja) dorabia sobie na narkotykach, a jeśli w obrót idą narkotyki to i społeczeństwo niepokoi się wzrastającym poziomem przestępczości, jeśli ten poziom osiąga już swój szczyt obywatele swojego kraju muszą uciekać na obrzeża miast by uniknąć napadów, pobić czy nawet śmierci w miejscach, które zostały oblężone przez emigrantów i tak tworzą się getta niebezpieczne i ponure miejsca, do których prawowity obywatel swego kraju nie chce już wracać ze strachu pomimo jego wspomnień, wzlotów i upadków w owych miejscach.
Więc Klaudiusz - tak masz rację, nie daj się ponieść emocjom ponieważ dzięki takim ludziom jak Ty i Twoim sposobie myślenie jeszcze mamy skrawek swojej ziemi - Polski, swoją malutką część Europy nieoblężoną przez pasożytnicze, przestępcze i leniwe emigranckie społeczeństwo z Azji i Afryki.

ocenił(a) film na 8
hycel_89

Nie mam zamiaru dyskutować o tolerancji, ale nie zgodzę się co do użytych argumentów.
"Czarni, marokanie czy turcy przyejżdżają do Europy by korzystać z systemów socjalnych i żyć sobie w nieróbstwie."
Nieprawda. Napływ tych osób w głównej mierze zależał od innych czynników. Po pierwsze- np. w Niemczech Turków(swoją drogą Turcja to też Europa) masowo "zapraszali" do siebie Oni sami, gdyż brakowało im siły roboczej w zeszłym wieku. Zaczęli się Oni tam osiedlać, a co za tym idzie zakładać rodziny i rozrastać jako mniejszość narodowa- polityka niemiecka do tego się przyczyniła. Co do ciemnoskórych np. we Francji- jest to efekt kolonizacji i późniejszej dekolonizacji. Francja byla pelna imigrantów, gdyż również sprowadzała sobie tanią siłę roboczą do swojego kraju już od wieków, a Ci imigranci naturalnym procesem zakladali rodziny i się rozmnazali. Podobnie Wielka Brytania- chociaż tam akurat masowo wyjeżdżają Polacy i według ostatnich odezwów władzy brytyjskiej, niestety, to przykre, ale jesteśmy coraz mniej lubiani jako imigranci- zaczynają nas postrzegać jak Ty powyżej napisałeś o tych czarnych, turkach itp.

klaudiusz991

Eh, internetowi rasiści. Chyba macie jakieś kompleksy i musicie czuć się wywyższeni. Gdyby w Europie nie był powszechny socjalizm, to raczej nie byłoby problemu imigrantów żyjących na socjalu. Panie VanDerWoestijn gdyby Europejczycy się buntowali to obniżyliby podatki, wprowadzili liberalizm. Wtedy ta leniwa chołota, czarna, arabska czy biała by się wyniosła lub zmarła. Europejczycy wymyślili sobie demokrację i socjalizm, który jest ustrojem niesprawiedliwym, stworzonym przez idiotów i dla idiotów, wynika z tego że większość białych też chce korzystać z systemów socjalnych i żyć sobie w nieróbstwie, tak jak czarni, marokanie czy turcy, o których mówisz. Użyjcie mózgu zanim powiecie, że jesteście rasistami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones