PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=494538}

Saga "Zmierzch": Zaćmienie

The Twilight Saga: Eclipse
5,7 159 989
ocen
5,7 10 1 159989
3,4 13
ocen krytyków
Saga "Zmierzch": Zaćmienie
powrót do forum filmu Saga "Zmierzch": Zaćmienie

Przecież to wampir, nie ma krwi. A wiadomo do czego krew jest potrzebna w procesie utwardzania narządów zewnętrznych samców rodzaju ludzkiego. Więc fizycznie nie mógł on uprawiać seksu i nie mógł czuć porządania, bo jego mózg nie działał. Nie produkował również plemników, bo narządy wewnętrzne mu nie działały. Więc i dziecka nie mógł zmajstrować... Absurd !

TomorrowlanD1991

pewnie jakaś magia :) najważniejsze że nastolatką się podoba pewnie za sprawą aktora poza tym nic nie ma liczy się tylko kasa

ocenił(a) film na 4
wort801

takie czasy, że nastolatki nie mają pojęcia na temat seksu, bo wiedzę czerpią z głupich filmów i programów, a potem się dziwią, że tyle niechcianych dzieci się rodzi, skoro nawet nie wiedzą jak wygląda proces zapłodnienia :P

TomorrowlanD1991

Generalnie to on powinien nie zyc, a zyje (co tam ze od 100 lat zywi sie tylko krwia) i to kolejny absurd, wiec rozwazan na temat jego erekcji nawet nie warto zaczynac, bo i tak do niczego madrego nie dojdziemy.

ocenił(a) film na 8
Metropholis

dokładnie, przypieprzy się jednego, ale o drugim nie wspomni...

ocenił(a) film na 10
Metropholis

w chwili ludzkeij smierci i ukaszeniu przez Cullena narodzil sie na now stajac sie wampirem. nie ma zcego sie wyszukiwac. to ludzka wyobraznia stworzyla wampiry jak i spidermena czy wolverina ktory rowniez majac swoje nadnaturalne zdlonosci regeneracyjne i nie starzejac sie nic a nic pownien nie zyc.. a zyje mimo iz ma kupe lat;) wiec nie ma sensu sie czepiac bo na tym polega film ;)

ocenił(a) film na 9
TomorrowlanD1991

Wampiry miały skórę twarda jak marmur więc i jego członek pewnie był twardy przez cały czas.

hupcio

czyli insuujesz że wampirom stoi 24/h? ;P

ocenił(a) film na 9
Oswaldd

Jest taka możliwość :D

ocenił(a) film na 10
TomorrowlanD1991

wampir wampirem.. wampir nie powinien odbijac sie w lustrze . nie powinien swieci w swietle slonca a sie spalic.... powinien laknac ludzkiej krwoi a nie pic zwierzeca. wiec moze i plodzic dzieci;) jak widac dzisiejsze wampiry ewoluowaly od czasow Hrabiego Drakuli ;)

TomorrowlanD1991

co do zapłodnienia to się zgadzam, ale w innych filmach o wampirach, tzn. o prawdziwych wampirach one też chyba kopulowały nie? Bo ja coś tak kojarzę, nie mówię akurat o Drakuli, bo nie widziałam, nie interesuje mnie specjalnie tematyka wampirza, a Zmierzch to dla mnie baja po prostu, coś dla zabicia czasu i rozluźnienia :)

ocenił(a) film na 2
CeeTallis

Wiem, że w Darach Anioła (książkach) wampiry nie mogą się rozmnażać.

ocenił(a) film na 4
CeeTallis

W "Wywiadzie z wampirem" i jego dalszych częściach autorstwa Anne Rice jest jasno stwierdzone, że coś za coś - nieśmiertelność w zamian za niemożność przebywania na słońcu (no chyba, że Akasha i Enkil, ale to osobna kwestia), konieczność spożywania krwi (najlepiej ludzkiej) i między innymi taki detal jak niemożność kopulacji a co za tym idzie płodzenia dzieci (ponoć samo picie ludzkiej krwi miało im dostarczać doznań zbliżonych do orgazmu). "Dracula" Brama Stokera w ogóle nie miał ludzkich uczuć, więc wątpię czy nawet interesowałaby go choć przelotnie kopulacja z czymkolwiek - on chciał tylko krwi. "Carmilla" LeFanu miała w sobie wątek lekko homoerotyczny, ale zdecydowanie bez aktu seksualnego - poza tym główna bohaterka, tak samo jak Dracula, pragnęła tylko krwi. Generalnie wampiry obdarzone ludzkimi uczuciami to w zasadzide wymysł z drugiej połowy XX w. A co do możliwości rozrodczych wampirów to w ogóle jest to wymysł kinematografii (jako przykład: Blade, który był synem wampira i człowieka).

ocenił(a) film na 1
avatari_16

co do Blade'a to jego matkę wampir ugryzł gdy była z nim w ciąży stąd dostał tą mieszankę ( jeśli dobrze pamiętam)

ocenił(a) film na 4
gutex0

faktycznie, mój błąd - matka Blade'a będąc w ciąży została ugryziona przez wampira. ale przykładem mieszańca ludzko-wampirzego był chociażby główny bohater "Vampire Hunter D", a potem to ta cała córka Edwarda i Belli - nigdzie więcej nie pojawił się już chyba motyw dhampirów (bo tak są ponoć określani mieszańcy wampirów i ludzi).

ocenił(a) film na 1
avatari_16

przypadkiem Bloodrayne nie była dhampirem? przynajmniej w grze bo filmów Uwe Bolla nie jestem w stanie ogladać.

gutex0

W filmach też była dhampirem.

TomorrowlanD1991

ja pier... ty tak na serio pytasz? matko boska ile ty masz lat 5?

ocenił(a) film na 6
TomorrowlanD1991

On był wampirem! To już samo w sobie jest absurdem, nie? Wampiry nie istnieją! :))))

ocenił(a) film na 4
lunaluna

Zgadzam się, ale jeśli już jakaś osoba zdecydowała się na napisanie tej książki to mogła uwzględnić w niej fakty o wampirach, które sama wymyśliła, a nie zaprzeczać sobie. Co gorsza książka jest kierowana do nastolatków i później dziwić się, że bidulki myślą, że od całowania zajdą w ciążę.

ocenił(a) film na 6
TomorrowlanD1991

Jak są głupie to tak myślą. Ale zawsze przy takiej dyskusji mam w głowie taką myśl, że skoro filmy aż tak wpływają na rozumowanie i zachowanie ludzi w realnym świecie to oznaczałoby, że pięciolatek powinien walić kotka w głowę młotkiem bo zobaczył to w bajce. Jesteśmy istotami z mózgiem więc powinniśmy już od wczesnego dzieciństwa wiedzieć co jest fikcją a co nie. Jeżeli ktoś ma z tym problem (jak w Twoim przykładzie: nastolatki-całowanie-ciąża) to jest w pewnym stopniu niedorozwinięty umysłowo. ;)

TomorrowlanD1991

Gdyby nie ten film, niektórzy nadal myśleliby, że seks z wampirem nie może skończyć się ciążą. Uważać trzeba na każdym kroku.

ocenił(a) film na 1
TomorrowlanD1991

Już pomińmy fakt, że wampiry w zmierzchu to nie wampiry, zwróćmy uwagę na główną bohaterkę. To nienormalne jarać się zimnym nijakim facetem, a co dopiero mieć stosunek z takim. Jeśli jego członek był zimny to to się mogło dla niej źle skończyć. Poza tym Bella jest pustą babą, porzuciła wszystko by być z chłopakiem. Dosłownie wszystko, przyjaciół, rodzinę, normalne życie, ambicje życiowe (jeśli jakiekolwiek miała), po to by być nieśmiertelną, piękną i ciągle uprawiać seks ze swoim nijakim nie-żywym facetem. Chore.

TomorrowlanD1991

W wyobraźni to wszystko działa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones