Szukam filmów o wikingach.

Zna ktoś/ma ktoś jakies dobre o wikingach ? Interesują mnie też filmy o piratach :)

 • Asterix i Wiklingowie ! :)- bardzo dobry

 • "Pathfinder", "Eryk Wiking", "13 Wojownik"
  generalnie olecam tylko "13 wojownika", "pathfinder" mnie rozczarował okrutnie czekałem na ren film z niecierpliwością a tu lipa szkoda bo bardzo mało owstaje filmów o tej jakże fascynującej tematyce!
  pozdrawiam!!!

  • "Pathfinder", "13 Wojownik"?? No cuz bajeczki dla grzecznych dzieci, szczegolnie ten pierwszy... Wymyslona bajeczka, ktora tak naprawde nie miala prawa zaistniec. Natomiast "13 Wojownik" jak mozna wierzyc oparty byl na przeslance Arabskiego podruznika, ale... W obu przypadkach to Holywoodzkie partwactwo dotyczace przede wszystkim strojow, wierzen, zachowan oraz kultury tego ludu. No cuz moze prze zemnie przemawia znajomosc wwikingow i ich kultury oraz zycia codziennego, wiec takie filmy mieniace sie jako historyczne z wiekszej lub mniejszej strony ogromnie mnie mierza. Lepsza pozycja jest juz nasza rodzima tworczosc jaka jest "stara basn", tam przynajmniej kostumologia zostala w jakis sposob zachowana.

   • Wiesz - wydaje mi się, że autorowi pytania chodziło o filmy o wikingach / piratach - jako całości, a niekoniecznie dokument historyczny. Rzeczywiście zarówno 'Pathfinder' jak i '13 wojownik' są wysoce nieprawdopodone pod względem fabularnym, ale ogląda sie je o wiele lepiej <z wiekszym zaciekawieniem> niż 'Starą Baść', która jest filmem słabym i siermiężnym. <oprócz kostiumologii nic nie oferującym>. Ze swojej strony polecałbym autorowi tematu obejrzenie 'Beowulf - Droga do sprawiedliwości' z Gerardem Butlerem <bodajże z 2005 roku>. Klimat wikingowski jak njabardziej zachowany, choć opiera się na staroangielskim poemacie. Filmów o piratach jest od groma - wystarczy wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na Filmwebie 'piraci' i pojawi się stos propozycji. Pozdrawiam

   • "Natomiast "13 Wojownik" jak mozna wierzyc oparty byl na przeslance Arabskiego podruznika, ale... W obu przypadkach to Holywoodzkie partwactwo dotyczace przede wszystkim strojow, wierzen, zachowan oraz kultury tego ludu. No cuz moze prze zemnie przemawia znajomosc wwikingow i ich kultury oraz zycia codziennego, wiec takie filmy mieniace sie jako historyczne z wiekszej lub mniejszej strony ogromnie mnie mierza."

    Możesz wyjaśnić? O co chodzi z tą wiarą w przesłankę i co tu ma film historyczny do rzeczy?

    • Podejrzewam, że ja mógłbym tutaj służyć pomocą.
     Autor przytoczonego posta po prostu popełnił gafę, bo nikt nie nazywa '13 wojownika' filmem historycznym i nie znajdę odważnego, który by coś takiego zrobić chciał. (Równie dobrze możnaby powiązać z tym gatunkeim "Kod Leonardo da Vinci" :x)
     Jedynym elementem historycznym w tym filmie jest postać arabskiego podróżnika, który zawitał pośród wikingów, ale nikt nie tytułuje tego też filmem biograficznym :x
     Sam film jest oparty na powieści Micheala Crichtona, który połączył relację z podróży ww. araba z opowiastkami nordów, łacząc fakty historyczne z mitami i legendami, z tego powstała ekranizacja, z wcześniejszego postu wynika, że jego autor zgubił po prostu się w tym ciągu i nie uzględnił osoby pisarza, a założył, że złe Holywood odnosiło się bezpośrednio do IX wiecznych zapisków imć Ahmada ibn Fadlana, podczas gdy oni po prostu opierali się na fikcji literackiej.
     I to chyba tyle :x

 • obejrzyjcie ,,Outlander,, , 13 woj.,, Beowulf,, , tropiciel,, ni i ta saga chociaż to żadna rewelacja

 • Wszystkie filmy jakie wymieniliście - oprócz Beowulfa - nie są najlepszymi przykładami. Ja bym bardziej polecił film "Eryk wiking" albo "Wikingowie";}.

 • Trzynasty Wojownik (polecam)
  Pathfinder (Nie polecam)
  Outlander (nie polecam)
  Eryk Wiking (polecam)
  Saga Wikingów (oczywiście polecam :P)
  Beowulf - Droga do sprawiedliwości (polecam ale niewytrwałych może zmęczyć)
  Beowulf (2007) (polecam)
  Berserker (sam jeszcze nie widziałem)

  Jeśli chodzi o piratów to na pewno "Piraci" Polańskiego są obowiązkową pozycją ;)

  • Jak nazywał się film, dośc stary, o Wikingach w Nowym Świece (chyba)..mało co pamiętam...statek się zepsuł, nie mogli złapać wiatru, jeden nie miał języka, walczyli chyba z tubylcami, w końcu naprawilistatek, albo wiatr przyszedł i odpłyneli..Kompletnie nie pamiętam o co chodziło, ale taki też film ogladałem dawnoooooooo temu, moze ktoś kojarzy???

   • kojarzę ale też nie pamiętam tytułu...

   • Pamiętam ten film. Wszystko działo się w Nowym Świecie ale wikingowie trafili tam celowo. To miała być "ekspedycja ratunkowa", szukali zaginionej wyprawy w której brał udział ich król. Dowódca wyprawy ratunkowej był syn króla ( chyba Torwald...ale głowy nie dam), narratorem w filmie jest jego brat (chłopiec). Jeden z załogi wikingów faktycznie nie mówił, stracił język podczas wyprawy do Afryki. Pamiętam o tym bo człowiek który mu ten język wyrwał (murzyn) za okazana odwagę został "adoptowany" przez wikingów. Pamiętam że w wyprawie brał udział jeszcze kapłan który miał tresowanego kruka lub jastrzębia.....w każdym razie ptak ten oślepił później wodza Indian którzy więzili i oślepili członków wcześniejszej wyprawy
    Oglądałem ten film na VHS chyba z 25 lat temu....zrobił na mnie wrażenie (szczególnie walka finałowa na plaży) więc sporo zapamiętałem....z wyjątkiem tytułu. Szkoda bo chętnie ponownie bym go obejrzał.....

 • valhalla rising
  mistrzostwo

 • Wikingowie - najlepszy :)
  Trzynasty Wojownik - dobry, ale trochę "ciężki"

 • "Jak wytresować smoka". Dobry ale trochę lekki.

 • "Wikingowie" , "Długie łodzie wikingów"... dwa filmy o tej tematyce do których mam sentyment i polecam. Mimo że dla wielu ten drugi jest słaby...

 • duński "Amled, Książe Jutlandii" (inspirowany częściowo Hamletem, choć osadzony w czasach Wikingów jutlandzkich), "Pierścień Nibelungów", "The Saxon Chronicles", klasyczny "The Vikings" z Kirkiem Douglasem, "Norseman", islandzki "Útlaginn" ("Outlaw: The Saga of Gisli"), "Beowulf i Grendel", "Valhalla Rising" (nie dla wszystkich), szwedzko-islandzki "Í skugga hrafnsins" ("Cień kruka"), norwesko-duńsko-szwedzki "Hvíti víkingurinn" ("Biały Wiking"), islandzko-duńsko-norweski "Ikíngut", radziecko-norweski "I na kamieniach urosną drzewa", duńsko-szwedzko-estoński "Den sidste viking" ("Ostatni Wiking"), "Eryk Wiking" (lekka i przyjemna komedia przygodowa), "Severed Ways: The Norse Discovery of America",

  Co do amerykańskiego "Pathfindera" ("Tropiciel"), to jest to niestety hollywoodzki chłam - przerost formy nad treścią bez zachowania jakichkolwiek realiów historycznych. Polecam za to wcześniejszą oryginalną norwesko-fińską wersję "Ofelas" ("Tropiciel") - świetny klimat, świetna muza (film nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film zagraniczny)

  • Problem w tym że ta wersja z 85czy 87 roku jest ciężka do zdobycia ale fakt film świetny prawdziwie skandynawski klimat no i produkcja.

  • "duński "Amled, Książe Jutlandii" (inspirowany częściowo Hamletem, choć osadzony w czasach Wikingów jutlandzkich), "The Saxon Chronicles", "Norseman", islandzki "Útlaginn" ("Outlaw: The Saga of Gisli"), szwedzko-islandzki "Í skugga hrafnsins" ("Cień kruka"), norwesko-duńsko-szwedzki "Hvíti víkingurinn" ("Biały Wiking"), islandzko-duńsko-norweski "Ikíngut", radziecko-norweski "I na kamieniach urosną drzewa", duńsko-szwedzko-estoński "Den sidste viking" ("Ostatni Wiking"), , "Severed Ways: The Norse Discovery of America"

   jakby ktoś miał namiar na te filmy to byłbym wdzięczny

 • Nie wiem czy ktoś wspominał o tym: http://www.filmweb.pl/serial/Vikings-2013-659055
  Co prawda jest to serial, a nie film ,ale bardzo dobrze go oceniam i polecam. Postacie tam występujące są po trochu prawdziwe, po trochu legendarne, ale wiele faktów rzeczywiście miało miejsce.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
o