PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539509}
6,3 310 854
oceny
6,3 10 1 310854
5,7 35
ocen krytyków
Sala samobójców
powrót do forum filmu Sala samobójców

...

ocenił(a) film na 3

Po obejrzeniu "Sali Samobójców" mam dość mieszane uczucia. Z jednej strony film zrealizowano
dobrze, aktorzy dobrze przypasowani do ról, technicznie też nie najgorzej, ale ta nudna do bólu
fabuła, zero jakiejkolwiek kreatywności! Rozpuszczony bachor Dominik dowiaduję się, że jest gejem
przez co popadł w depresje i uzależnił się od internetu, a może nie rozumiem przesłania? Nie wiem,
ale pewne jest to, że raczej nie zdecyduję się obejrzeć tego drugi raz.

Herr_OttoFlick

Sylwia nie jest męskim imieniem. Takie imię daje się dziewczyną.

ocenił(a) film na 3
nemo899

No i co z tego wynika? Chyba Ci się coś pomyliło...

Herr_OttoFlick

Raczej nie mylę się sądząc, że związek uczuciowy chłopaka i dziewczyny nie jest związkiem gejowskim.

ocenił(a) film na 3
nemo899

Ah masz rację, pomyliłem się uświadomił sobie, że jest biseksualistą, czy teraz pasuję?

Herr_OttoFlick

Biorąc pod uwagę, że temat filmu obraca się wokół toksycznego związku chłopaka i dziewczyny, to biseksualistą był raczej marnym. Na to miano trzeba bardziej się postarać.

ocenił(a) film na 3
nemo899

Bardziej powiedziałbym, że film obraca się wokół problemów dzisiejszej młodzieży, a co do jego orientacji seksualnej to według mnie był biseksualistą i zasłużył sobie na to miano.

Herr_OttoFlick

Nie wiem, na jakiej zasadzie można wyciągnąć taki wniosek na podstawie romansu chłopaka i dziewczyny. Logika myślenia musiałaby być raczej pokrętna.

ocenił(a) film na 3
nemo899

Proponuję jeszcze raz dokładnie obejrzeć film, lub poczytać inne wypowiedzi, w których była już o tym mowa. Nie chce mi się drążyć już tego tematu, bo są ciekawsze rzeczy od filmu, który raczej uważam za dość przeciętny.

Herr_OttoFlick

Zaproponowałbym jeszcze raz dokładnie obejrzeć film i nie kierować się niechęcią, ale wolisz pozostać w niewiedzy, bo są ciekawsze rzeczy od filmu. Dlaczego mam się kierować błędną wypowiedzią innego forumowicza?

nemo899

Czegoś tu nie rozumiem... Skoro twierdzisz, że wypowiedż Herr_OttoFlick jest błędna nikt nie karze Ci się nią kierować, nie widzę tu kierowania się niechęcią, a rzeczywiście dyskutowanie o czymś nieciekawym nie jest rzeczą przyjemną. Bardziej twierdzę, iż próbujesz narzucić swoją opinię, gdyż uważasz ją za jedyną poprawną, przypominam, że w wolnym państwie każdy ma prawo do trzymania się swoich przekonań, a pisanie, że cudza logika jest pokrętna, jest zwyczajnie nie na miejscu. Dalsza część dyskusji jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że narzucasz opinię.

ocenił(a) film na 3
karwasz_twarz

To ja jestem Paździoch, a nie ty...

KarwaszTwarzBarabasz

Dobrze wiedzieć że jestem Paździochem, a nie sobą. Jak masz problem to zmień zdjęcie profilowe, bo ja nie mam problemu, że ktoś ma takie jak ja.

ocenił(a) film na 3
karwasz_twarz

Dla jaj to napisałem :P.
Dobra nie ważne nic nie mam do ciebie i twojego profilowego.

KarwaszTwarzBarabasz

Xd, zabrzmiało troche jak trolling xd.

ocenił(a) film na 1
nemo899

Skoro w Twoim odczuciu Dom!n!k nie był biseksualny to jak wytłumaczysz pocałunek, heheszki, macanki i śmieszki, zanim nasz bohater poznał różowowłosą niewolnicę internetów?

Einshaew

Czy uważasz, że te dwie dziewczyny ze studniówki to były lesbijki?

ocenił(a) film na 1
nemo899

Ale po studniówce nie było pokazana ich wzajemna fascynacja - przegapiłeś scenę w klasie, w której chłopcy posyłają sobie buziaczki, całuski a potem miziają się po łapkach?

Nie twierdzę, że Dom!n!k był gejem, tylko że był bi, jak wskazuje to wielu forumowiczów.

Einshaew

Rozumiem, że odpowiedzią jest 'nie'...ale jak to 'nie', przecież się całowały.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
nemo899

Dzwoń po policję, niech zamkną internety ;]

ocenił(a) film na 7
Einshaew

jeden incydent nie przesadza o deklarowanej orientacji sexualnej! co najwyzej utwierdza w przekonaniu, ze niektorzy musza 'sprobowac' aby moc zidentyfikowac swoja tozsamosc sexualna (homo, hetero)

ocenił(a) film na 1
Siacha1

Ech, ile razy można dyskutować na ten sam temat? Posłuchaj, jeśli facet czuje że musi "spróbować" z każdą z płci by zdecydować, czy jest homo czy hetero, to już przed podjęciem tej próby jedno wie na pewno - że jest biseksualny. Myśl o tym, by "spróbować" z obiema płciami nie pojawi się w umyśle osoby hetero czy homoseksualnej, która jest pewna co do tego, która płeć ją pociąga.

Teraz rozumiesz;)?

ocenił(a) film na 7
Einshaew

negujesz podstawy seksuologii ?!? :O

" jeśli facet czuje że musi "spróbować" z każdą z płci by zdecydować, czy jest homo czy hetero, to już przed podjęciem tej próby jedno wie na pewno - że jest biseksualny." - NIE!, 'proba' (czesto kilkukrotna z powodu chwilowej fascynacji) o niczym nie przesadza, nie deklaruje orientacji mlodego czlowieka ksztaltujacego wlasna tozsamosc ( w tym sexualna) 13-22 rok zycia. Duzy wplyw na podjete przez Dominika zaburzone decyzje ma niestabilna sytuacja w domu, nieprawidlowe relacje rodzice- dziecko, matka/zona - ojciec/maz.

Co do mimowolnego wytrysku... coz... jestem kobieta i dziwnie sie czuje tlumaczac zjawisko facetowi ale niech bedzie;)
Mimowolny wytrysk, polucja- normalne zjawisko u dorastajacych chlopcow, mlodych mezczyzn a takze dojrzalych mezczyzn (przy nieregularnej/rzadkiej/sporadycznej aktywnosci sexualnej), u mlodych chlopcow, mezczyzn moze wystapic podczas snu ale tez na jawie- z bodzcem lub bez bodzca! Odbywa sie wowczas na zasadzie czysto fizjologicznego odruchu- zatem nie wynika z fantazji, kontaktu cielesnego itd - po prostu samo sie dzieje;)

ocenił(a) film na 1
Siacha1

Nie wiem, czy chłopak, który "wypróbował" obie płcie może powiedzieć o sobie że jest w 100% homo/hetero. Chyba, że powiedzenie "raz w du*pę to nie pe*dał" nie wzięło się znikąd ;]

A co do reszty wiadomości - fakt, dziwnie to brzmi jak kobieta pisze o mimowolnych wytryskach, dodatkowo pisząc bzdury na ten temat ;]
Jak już mówiłem, trenuję kontaktowe sporty (sztuki walki) nie zdażyło mi się walczyć do tej pory z gejem i gwarantuję Ci, że nigdy, ale to nigdy nie podnieciłem się walką, ani nie odczułem podniecenia przeciwnika, w momencie w którym pojedynek przechodził w full-contact. Więc soooory - piszesz bzdury :)

ocenił(a) film na 7
Einshaew

Bzdury? Fakt, ze chlopak 'inaczej' niz Ty dojrzewa nie oznacza, ze jest bi z automatu. Tak jak na milosc tak na dojrzewanie, ustalanie wlasnej tozsamosci nie ma schematu. Nie kazda 'innosc' od Twojej jest dewiacja. Jesli watpisz, pogadaj z psychologiem a jeszcze lepiej z seksuologiem, to bedzie dluzsza pogadanka;) Jesli jestes z Krk zapraszam do mnie:)

ocenił(a) film na 1
Siacha1

Chill - czy ja napisałem, że biseksulizm jest dewiacją? Nie. I tego się trzymajmy :)
Nie wiem, czy jesteś psychologiem, czy seksuologiem, ale w moim odczuciu ktoś kto próbuje różne płcie nie może powiedzieć o sobie że jest w 100% homo czy hetero.

ocenił(a) film na 7
Einshaew

Nie, nie napisales, ze biseksualizm jest dewiacja. Bo nie jest. Przejaskrawilam z nadzieja, ze zrozumiesz, wszak sam przejaskrawiasz;)
Ja rowniez uzyje powiedzenia/przyslowia:
Jedna jaskolka wiosny nie czyni - warto o tym pamietac:) zycie, ludzkie dzialania to nie matematyka by obliczac je procentowo:) Jesli zdobedziesz sie na odrobine wiecej empatii, tolerancji w stosunku do ludzi - zycie stanie sie dla Ciebie latwiejsze, uwierz:)
A przed takimi skrajnymi osadami przestrzegam, mozesz byc postrzegany jako homofob. Radykalne poglady bywaja atrakcyjne ale tez najczesciej generuja konflikty.


Szkoda, ze na prawde dobry polski film jest przez Ciebie tak nisko oceniony. Mam wrazenie, ze oceniles obraz jedynie przez pryzmat pokazanych w nim prob ustalenia wlasnej tozsamosci, w tym seksualnej, przez natolatka, ktore to niewatpliwie wywoluja u Ciebie, delikatnie ujmujac, zniesmaczenie, a pomijajac niewatpliwe bardzo dobra gre Gierszala, Kukleszy, walory techniczne oraz wartosc merytoryczna, poznawcza.

Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 1
Siacha1

Zostawmy temat tożsamości seksualnej Dominika bo to rozmowa może trwać nieskończoność.

Oceniłem film nisko i wysoko jednocześnie - jedna gwiazdka jest przy moim nicku ale komentarz dałem wielce niż zacny ;].
Film wcale mnie nie zniesmaczył scenami, w których Dominik próbował "ustalić własną tożsamość" skąd takie przypuszczenie ;]?
Oceniłem "SS" (niezły skrót tak btw :P) nisko, bo to dzieło reklamowane swego czasu jako "portret pokolenia fejsbuka" woła o pomstę do nieba, że produkuje się filmy o gówniarzu, który popełnia samobójstwo pod wpływem koleżanki z internetów. Dżizas ku*rwa chrajst suppa star ;]

Siacha1

Słusznie zauważyłaś, że jeden incydent nie stanowi o deklarowanej orientacji seksualnej, zwłaszcza, że był robiony dla zgrywu w trakcie zakrapianej imprezy. Widzę, że potrafisz patrzeć z jakimś zrozumieniem, a nie w prostacki sposób jak, co poniektórzy forumowicze.

ocenił(a) film na 3
nemo899

Więc jak wytłumaczysz scene gdy Dominik ćwiczy z Aleksandrem i po pewnym czasie (jeśli dokładnie obejrzałeś film) sam wiesz co się dzieje? Jak wytłumaczysz scene gdy Dominik przyznaję się do homoseksualizmu i zaczyna całować posąg? Cały czas kierujesz się jednym argumentem "jego związek z dziewczyną" i nie zwraczasz uwagi na inne fakty zawarte w filmie. Czy teraz nadal twierdzisz, że on nie był biseksualny? A czemu mam się kierować Twoją opinią, którą ja uważam za w pełni w błędną i prawie wogóle nieuzasadnioną?

ocenił(a) film na 9
Herr_OttoFlick

On pocałował posąg pewnie tylko po to, by rodzice go zauważyli - to był jakiś rodzaj buntu. A scena na judo - nie znam się na fizjologii mężczyzn, ale sądzę, że nie tak trudno może dojść do sytuacji przedstawionej we filmie, szczególnie u dojrzewającego chłopaka.
Według mnie nie można określić jakiej orientacji był Dominik, bo on sam tego nie wiedział. Po prostu poszukiwał siebie. To jest normalne w takim wieku.

ocenił(a) film na 1
Bonnie_filmweb

Fizjologia nie ma tu nic do rzeczy - sam uprawiam sporty walki i na swoje szczęście nigdy nie trafiłem na homoseksualnego przeciwnika, unikając tym samym sytuacji, jaka była przedstawiona w tym filmie ;]

Upraszczając - jak jesteś hetero, to nie stanie ci podczas walki z przeciwnikiem, nie mówiąc już o wytrysku, w przypadku Dominika miało to inny przebieg ;]

No i na litość - dojrzewający chłopak, poszukiwanie siebie? W wieku 18 lat?? Ok, z jednej strony rozumiem, że hormony, orientacja itp to indywidualna sprawa, ale bądź co bądź, mając 18kę jest się fizycznie dorosłym. Oczywiście za tym powinna iść psychiczna dorosłość, ale jak wszyscy wiemy, naszemu emo-gejowi, miłośnikowi posągów i czułości na macie "w dupie się poprzewracało!" :)

ocenił(a) film na 9
Einshaew

Chłopak osiąga dojrzałość w wieku 21 lat :) Chociaż niektórzy nie dojrzewają nigdy.

ocenił(a) film na 1
Bonnie_filmweb

Jestem tego najlepszym przykładem! :)

Bonnie_filmweb

Ostatnia uwaga dotyczy również forumowicza Einshaew. Szczytem jego możliwości intelektualnej jest:

Einshaew chcąc zabłysnąć intelektem, na rzeczową argumentację nemo899 odpowiedizał:
"za tępy jesteś "

ocenił(a) film na 1
nemo899

Widzę, że twój diller się nie pier*doli w tańcu i testuje na tobie najcięższy stuff - masz nieźle zjarane styki, jeśli swoje wypociny nazywasz rzeczową argumentacją i sam piszesz o sobie w tak dziwny sposbób ;]

Herr_OttoFlick

Scena judo Dominika z Aleksandrem nie jest taka oczywista, ale biorąc pod uwagę kontynuację filmu teza o pewnym zboczeniu Dominika nie jest podtrzymywana. Scena z posągiem nie świadczy o tym, o czym piszesz tylko o czymś zupełnie innym. Ty, tak jak filmowi rodzice Dominika uwierzyłeś w to co on powiedział. Widz mając szerszą wiedzę niż bohaterzy filmowi, rozumiejąc na czym polega problem Dominika, wie, że Dominik celowo wprowadza w błąd. Widz rozumie powód, dlaczego Dominik kłamie. Dla Bonnie_filmweb również było to oczywiste. Tu nie chodzi o to, czy jest to moja opinia, tylko o interpretowanie tego co jest w filmie bez fałszowania jego obrazu poprzez kierowanie się niechęcią.

ocenił(a) film na 3
nemo899

Więc o czym świadczy scena z judo? Dominik sobie coś przypomniał i dostał wytrysku, dziwnym zbiegiem okoliczności akurat podczas ćwiczeń z Aleksandrem? Wytłumacz też o czym świadczy scena z posągiem, a najlepiej wytłumacz każdą scene z tego filmu i wytłumacz też co kamerzysta miał na myśli, że kręcił film kamerą, a nie jakimś innym ciekawym przedmiotem skoro jesteś tak wspaniałym widzem i rozumiesz wszystko, może jeszcze opowiesz nam, że wiedziałeś jak skończy się film zanim wiedziałeś, że powstanie? Co do tej niechęci to mogę powiedzieć, że zrodził ją we mnie pewien użytkownik nemo899, który zaczął wymądrzać się o poprawności nadawania imion, a później stał się znawcą wszelkich orientacji seksualnych, co zniechęciło mnie do konwersacji z Tobą. Fałszowanie faktów zawartych w filmie? To nie ja pisałem, że film "obraca się wokół toksycznego związku chłopaka i dziewczyny" więc w tej kwestii powinieneś milczeć. Zastanawia mnie co napiszesz w następnej wypowiedzi, aż nie mogę się doczekać kolejnych Twoich jakże mądrych przemyśleń!

Herr_OttoFlick

Jeżeli chodzi o scenę z posągiem, to Bonnie_filmweb dała wystarczające wskazówki dla tych co zbłądzili. Poza tym odnoszę wrażenie, że zaczynasz mieć problem z poziomem konwersacji.

ocenił(a) film na 1
nemo899

Kto sieje wiatr... :)

nemo899

Napewno pisanie o użytkowniku Einshaew: "cham" nie stawia Cię w dobrym świetle, więc można stwierdzić, iż problemy z konwersacją osiągnełeś już wcześniej.

ocenił(a) film na 1
karwasz_twarz

Miał prawo tak napisać skoro wcześniej napisałem do niego coś tak ostrego, że wypowiedź została zablokowana (nie pamiętam, co to było).

I popieram Cię w 100% - nemo widzi sens w dyskusji jedynie wtedy, gdy reszta osób zgadza się z jego zdaniem, dziwak :)

Pozdrawiam, Prezydent Pieseu.

Uszanowanko

karwasz_twarz

Każda osoba rozumijąca co czyta nie wystawiłaby takiego komentarza.

nemo899

Kolejny przejaw Twojej arogancji, sugerujesz, że nie umiem czytać ze zrozumieniem? Napewno słowo "cham" nie jest komplementem, a takie słowa używa się najczęściej, jeśli nie można wymyślić nic kulturalnego.

karwasz_twarz

Wróć do miejsca na które się powołujesz i zamilcz ze wstydu. Chyba, że jest to nieudolny trolling, to próbuj dalej.

nemo899

Trolling to zdecydowanie nie jest, wróciłem i nie widzę powodu do wstydu. Rozumiem, że Einshaew Cię obraził, ale Ty nie pozostałeś mu dłużny, w Twoich wypowiedziach jest dużo wypowiedzi obrażających, uczestników dyskusji, jako przykład podam: "...Widzę, że potrafisz patrzeć z jakimś zrozumieniem, a nie w prostacki sposób jak, co poniektórzy forumowicze.", lub: "Nie wiem, na jakiej zasadzie można wyciągnąć taki wniosek na podstawie romansu chłopaka i dziewczyny. Logika myślenia musiałaby być raczej pokrętna.". Naprawdę jest łatwo zrozumieć to co sugerujesz, a możenie robisz tego świadomie?

karwasz_twarz

Wypowiedź Einshaewa została usunięta z powodów chamstwa jakiego się w niej dopóścił. W tym momencie nie pozstało mi nic innego jak nazwanie tego kim się okazał być i zaprzestanie z nim jakiejkolwiek dyskusji.

nemo899

Jak w takim razie wytłumaczysz inne incydenty?

karwasz_twarz

Tłumaczę więc. Trzeba by się kierować bardzo pokrętną logiką, aby uznać Romeo romansującego z Julią za pedała. Przepraszam za ponowne użycie obraźliwego określenia "pokrętna logika myślenia".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones