PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539509}
6,3 310 750
ocen
6,3 10 1 310750
5,6 33
oceny krytyków
Sala samobójców
powrót do forum filmu Sala samobójców

Sala samobójców to technicznie naprawdę świetnie zrealizowany film. Aktorzy są naprawdę świetni w odgrywaniu swoich ról. Na szczególną uwagę zasługuje Jakub Gierszał, który jest bardzo utalentowanym aktorem. Niestety wszystko co dobre niszczą inne aspekty filmu, które w ostatecznym rozrachunku przyćmiły wszystkie zalety.

Przede wszystkim główny bohater jest absolutnie irytujący. Powinienem mu współczuć, kibicować mu, by wyszedł z tego bagna, ale w żaden sposób nie potrafię. To rozpieszczony gówniarz, który zamiast stanąć z problemami twarzą w twarz i próbować znaleźć rozwiązanie, użala się nad sobą. Ja rozumiem, że miał trudną sytuację, ale jak ja mam kibicować takiej c*pie, gdy w codziennym życiu widzę masę ludzi z większymi problemami, którzy próbują walczyć.

Po drugie Sala Samobójców cierpi na bardzo częsty w tego typu filmach kręconych w naszym kraju, czyli przesadną powagę. Oczywiście nie oczekuję wesołej opowieści, ale w takich filmach potrzebna jest chociaż chwila wytchnienia. Tak jak w życiu, nawet gdy jest problem i mamy przeje**** przecież nie siedzimy i nie zamartwiamy się cały czas, tak w filmie potrzebny jest jakiś oddech. A to jakaś odrobina humoru, a to jakaś scena na rozluźnienie. Tymczasem w Sali Samobójców jak już zaczęło być "poważnie i mrocznie" to nie puściło to do końca. Miałem wrażenie jakby ktoś przyciskał mi głowę do ekranu i krzyczał "widzisz to?! to jest ważne! to ważny problem!".

Sam główny wątek cierpi na głupotę i nieporadność bohaterów. Szczególnie zakończenie. Dzisiaj brak dostępu do internetu w domu nie jest żadnym problemem! Ogólnie miało być w 100% na poważnie, chciano przedstawić historię o ważnym problemie, tymczasem ten film wypadł trochę jak jakaś parodia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones