PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1113}
7,8 263 557
ocen
7,8 10 1 263557
7,2 18
ocen krytyków
Sami swoi
powrót do forum filmu Sami swoi

Głos Jadźki

ocenił(a) film na 10

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, kto podstawia głos Jadźce w I części. W nie ma mocnych jest już jej oryginalny głos

ocenił(a) film na 10
Ulka1066

głos Jadźki podłożyła Elżbieta Kępińska.

ocenił(a) film na 10
kinomanka_13

Dzięki kinomanka13 :) A może wiesz dlaczego ? W 2 części już mówiła swoim głosem.

ocenił(a) film na 10
Ulka1066

Niestety nie wiem ale tez chcialabym to wiedziec.

Ulka1066

Głos został podłożony ze względu na to, że dla Ilony Kuśmierskiej to była pierwsza poważna produkcja. Poza tym po castingach nie sądziła, że otrzyma role i na plan przyjechała prosto z przerwanych wcześnie wakacji w Bułgarii. Była nieprzygotowana. Pracuje w Muzeum Kargula i Pawlaka w Lubomierzu:)

ocenił(a) film na 10
Ulka1066

Jak na ironię, Ilona Kuśmierska bardziej znana jest ze swoich ról głosowych a w tym filmie była dubbingowana.

Ulka1066

A pan Wł. Hańcza - to niby swoim własnym głosem gada? Przecież pan Płotnicki go dubbinguje.

ocenił(a) film na 9
Film_Polski

To dlatego, że podczas kręcenia pierwszej części Hańcza stwierdził, że zbyt mało nabrał wschodniego akcentu i nie chciał brzmieć nienaturalnie. W późniejszych częściach już nie potrzebował dubbingu :)
Natomiast co do Ilony Kuśmierskiej, czytałam gdzieś, że po pierwsze, jak pisze pudzian75, była to jej pierwsza poważna produkcja, i że jako studentka filmówki nie mogła występować w filmach, więc ją zdubbingowano, żeby obejść przepisy- w sumie nie wiem jak to się razem je, ale być może tak było :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones