PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=493189}

Samotny mężczyzna

A Single Man
7,5 77 794
oceny
7,5 10 1 77794
7,9 24
oceny krytyków
Samotny mężczyzna
powrót do forum filmu Samotny mężczyzna
ocenił(a) film na 10
Mjuuuz

TAK, a przeszło bez echa..... wszystko w tym filmie jest piękne.... wracam i wracam...

ocenił(a) film na 9
idaiola

Czy bez echa? Raczej nie, nominacje, nagrody są, do tego jeden z najważniejszych festiwali filmowych(Wenecja) zaliczony do udanych. Co prawda nie zgarnął lwa, ale był chwalony. Dziwi mnie nagroda za film o tematyce homoseksualnej... owszem, jest to film o homoseksualiście, ale ta historia jest w 100% uniwersalna, niezależnie od orientacji seksualnej...
Jedynie mnie zdziwił właśnie brak oscara dla Firtha, chociaż z Bridgesem są kwita, bo to on powinien zgarnąć w następnym roku statuetkę.
I tak, zgadzam się, piękny film. Ciekawe wykorzystanie barw przy zmianie nastrojów bohatera i muzyka, która miała spory udział w tym filmie. Oczywiście pod względem aktorskim i technicznym(montaż) stoi na wysokim poziomie. No i oczywiście wymowa filmu, jak wcześniej wspomniałem uniwersalna i ogólnie film wart uwagi.
Pozdrawiam ;)

użytkownik usunięty
Mjuuuz

Mądre słowa, choć nieco egzaltowane. Bo czym w istocie jest Oscar? Pozdrawiam.

Intelektualną i ponoć prestiżową masturbacją

użytkownik usunięty
Baptiste

Words of wisdom.

ocenił(a) film na 7
Mjuuuz

Gdy ma się wyraziście uśmiechnąć, czy pokazać, że jest zainteresowany drugą osobą, jakimś facetem, to tak wykrzywia twarz, jakby miał oddać kał. Taką ma kwaśną minę. W innych scenach dobrze się sprawdza, problem w tym, że wtedy głównie ma kamienną twarz.

ocenił(a) film na 9

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones