PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=493189}

Samotny mężczyzna

A Single Man
7,5 77 810
ocen
7,5 10 1 77810
7,9 24
oceny krytyków
Samotny mężczyzna
powrót do forum filmu Samotny mężczyzna

Film jest niesamowity od początku do końca. Powinnam sama siebie zdzielić po głowie za to, że tak długo zwlekałam z jego obejrzeniem, mimo że był na mojej liście, pozbawiając siebie tym samym tak niecodziennego przeżycia. Gra aktorska na naprawdę wysokim poziomie. Niezawodny Colin Firth pokazał na co go stać, wyrażając myśli jednym spojrzeniem. Przepiękna ścieżka dźwiękowa, która sprawia, że film jeszcze bardziej chwyta za serce. No i kolory. Kolory, które z nijakich szarości stają się jasne i ostre za każdym razem, kiedy George doświadcza czegoś, co wnosi chociaż odrobinę świeżości i radości w jego życie, które tak naprawdę skończyło się wraz ze śmiercią ukochanego.

Chapeau bas, Panie Ford. Okazał się on bowiem nie tylko zdolnym projektantem mody i producentem kosmetyków, ale także scenarzystą i reżyserem.

użytkownik usunięty
masquerade__

Piękne słowa.

ocenił(a) film na 5
masquerade__

Żartujesz sobie, przecież gdyby ten film nie był o pedałach, to pies z kulawą nogą by się tym nie zainteresował. Wyobraź sobie, że Colin rozpacza po śmierci żony, też będzie arcydzieło, czy zwykły melodramat jakich wiele? Przypominam, że to jedyny film nakręcony przez pana Forda, który zresztą żyje w związku małżeńskim z mężczyzną i wychowują razem dziecko.

ocenił(a) film na 7
grubom

ONR? KNP? PiS czy jeszcze gorzej?

ocenił(a) film na 7
kpn

Bez popadania w skrajności. Dzisiaj widziałam ten film i do strony wizualnej nie można się przyczepić - ujęcia, zdjęcia, scenografia, kostiumy - piękne, aż chce się oglądać! Historia opowiedziana z dużą zmysłowością i połączona z kapitalnym aktorstwem. Gdy przeczytałam komentarz grubom (nie wiem jak odmienić ;) ) to też nie zaczęłam się zastanawiać, czy film miałby taki rozgłos i dobrą prasę, gdyby nie historia miłości homoseksualnej - popatrz: facet po starcie żony spotyka kobiety i swojego przyjaciela... (itd. dalej bez spojlerów). Nawet z nazwiskiem Tom Ford na plakacie filmowym nie byłby to tak nośny tytuł. Z drugiej strony historia toczy się w czasach, gdy homoseksualiści naprawdę musieli się ukrywać (dobre sceny z rozpoznawaniem gejów w tłumie), więc opowieść o takich relacjach nie jest jakoś bez związku.
Cóż, bez względu na orientację seksualną protagonistów i twórców, film pozostawia w głowie kilka dobrych pytań, na które nie tak łatwo odpowiedzieć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones