PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1194}
7,3 26 878
ocen
7,3 10 1 26878
7,2 4
oceny krytyków
Samowolka
powrót do forum filmu Samowolka

Oskarowa rola Mariusza Jakusa. Rewelacyjnie zagrał chama i tyrana. Pan rezerwista Jabłoński.
Dla starego wojska pan Janek, a dla wszystkich Tygrys! :-) Zajebisty aktor.

Lewygryfino

SYMETRIA !!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 8
Lewygryfino

fakt, rola fantastyczna :) ale z tym Oskarem to bym nie przesadzał...

ocenił(a) film na 9
Lewygryfino

Jakus był najlepszy. W ogóle wg mnie to jeden z najbardziej niedocenianych aktorów

użytkownik usunięty
Otto_F

Świetny Tygrys, bo świetny Jakus i nadal grałby dobrze, ale nie seriale typu ,,Paradoks'', który jeszcze obejrzę jedynie, aby oceniać role Jakusa i Lindy i innych dobrych aktorów jak Przemysław Bluszcz. Nie jestem fanatykiem, ale czekam na dobre role, filmy jak ,,Samowolka'', który kiedyś był dla mnie filmem słaby, średnim, a teraz genialnym. Specjalnie o tym mówię, bo poziom kinematografii spada, a trzeba kręcić filmy teraz 4 tygodnie (nie cały miesiąc), a nie 5 dni - jak to się robi. Zatrudniać samych dobrych aktorów jak za komuny. Tacy ludzie jak Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Agnieszka Holland, Władysław Pasikowski, Juliusz Machulski, Jan Jakub Kolski i Jacek Bromski wiedzą o tym. Na pewno wymienić można więcej jak Wojciech Wójcik, ale nie chcę wymieniać, chodzi o jakość, która jest bardzo marna. Po premierze tego filmu o Powstaniu Warszawskim - Miasto '44 nie może być gorzej. Trzeba już teraz kręcić lepiej. Nie wiele lepiej, ale lepiej. Inaczej. Świetni aktorzy będą grać w gó...., a tego bym nie chciał.

ocenił(a) film na 9

Tylko jak się patrzy na upodobania młodzieży, która chodzi do kina najcześciej - avengersy, batmany, spidermany, filmy z tytułami typu kochaj mnie, albo kocham cię to niektórzy boją się ryzykować żeby zrobić coś konkretnego. I taki Jakus się marnuje, a królują Karolaki i Adamczyki

ocenił(a) film na 10
Lewygryfino

Zgadzam sie rola 'TYGRYSA' Oscarowa i na dlugo zapadajaca w pamiec. W 'SYMETRII' tez byl swietny ale bardzo podobnie zagral te role i raczej jestem pewien ze wiekszosc widzow na zawsze bedzie go pamietalo jako 'TYGRYSA'. Nie zapominaj tez o swietnej roli ROBERTA GONERY jako ROBERCIE ktory od poczatku sluzby sobie przej...ebał ;-)... Pamietaj tez o śp.Zalewskim ktory rewelacyjnie zagral typowego trepa-krzykacza SIERZANTA KUFLA. Te 3 postacie najbardziej zapadaja w pamiec i chyba sie ze mna zgodzisz???

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones