PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699}

Sara

6,7 111 584
oceny
6,7 10 1 111584
5,2 11
ocen krytyków
Sara
powrót do forum filmu Sara

o Włodarczyk

ocenił(a) film na 3

Recenzent tygodnika „Wprost”, Wiesław Kot napisał: „Pieścidełkiem filmu jest tytułowa Sara kreowana z wdziękiem przez Agnieszkę Włodarczyk. (...) Jej rozłożony w filmie na raty striptiz budzi raczej skojarzenia szpitalne. Widz-oglądacz czuje się tak, jakby przypadkiem wtargnął do łazienki, w której pensjonarka bierze prysznic. Zamiast podniecenia występuje zażenowanie. Jeśli natura nie naznaczyła widza pedofilią, ten, w pierwszym odruchu, naciągnąłby małej majtki z powrotem na pupę, wlepił klapsa i wysłał na klasówkę”. Według Bożeny Janickiej z miesięcznika „Kino” Włodarczyk miała „Najtrudniejsze zadanie [aktorskie] (...) Śliczna, o miękkim spojrzeniu Marilyn Monroe, gra rolę dość niewdzięczną. Musi wygłaszać teksty, na które młoda widownia reaguje wybuchami śmiechu, zdaje się w tych momentach nieprzewidzianego. Odzywki w rodzaju: 'chcę być twoją kobietą', 'urodzę ci dzieci' – są zapewne pastiszem (chociaż nie jest jasne czego), lecz młodzi widzowie pastiszowej intencji najwyraźniej nie łapią”

ocenił(a) film na 1
Pysiek33

GŁOS ROZSĄDKU !

Pysiek33

Teraz leci w TV, to tak czytam sobie fw zamiast oglądać. A czytając cytat z recenzji mam wrażenie, że recenzent sam jest (był, bo kto pisze recenzje 30 lat po premierze?) przez naturę pedofilią naznaczony, skoro chce wlepiać nastolatkom klapsy. Nie wiem też, czy można tu mówić o ustawowej pedofilii, bo Włodarczyk w momencie kręcenia miała 16-17 lat.

micro_fw

No właśnie. Też sobie po latach ten film przypomniałem (widzę, że chyba tę samą emisję w tv oglądaliśmy) i pełna zgoda. Nie jest to ciało dziecka, tylko kobiety, dziewczyna miała w momencie kręcenia filmu ukończone 16 lat - a z kimś w tym wieku to "już można" - byle bez przymusu.

Pysiek33

Jaka pedofilia, skoro ona miała ukończone 16 lat i jeśli w tym wieku ktoś uprawia seks dobrowolnie (w sensie - z pełnoletnim partnerem) to nic tu nie ma do tego prawo.

Po drugie, trzeba chyba być ślepym, by nie widzieć, że to nie ciało dziecka, tylko w pełni rozwinięte ciało kobiety.

No i po trzecie - chyba faktycznie masz z tym jakiś problem, skoro w odstępie kilku lat wracałeś tutaj zakładać nowy temat o tym samym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones