PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=599051}
5,6 118 430
ocen
5,6 10 1 118430
4,9 19
ocen krytyków
Sausage Party
powrót do forum filmu Sausage Party

Zaj***isty!

ocenił(a) film na 8

Tego mi było trzeba, jadą po bandzie ostro, pomysł świetny, wykonanie super. Twórcy wyśmiali równo stereotypy różnych nacji o sobie na wzajem, jak również religię jaka by nie była, znajdą się tu przeróbki klasycznych scen z głośnych filmów i przede wszystkim, co niestety ciężko było przetłumaczyć na język polski różne słowne gierki, ale podstawowa znajomość angielskiego pozwala je wychwycić. Dla mnie super zabawa!

ocenił(a) film na 7
mondeo117

Zgadzam się!:)

użytkownik usunięty
mondeo117

Potwierdzam! Sama fabuła może nie powala, ale wykonanie, humor, smaczki... cudo! Nawet tłumaczenie było b. dobre, czego się obawiałem.

mondeo117

ostatnia scena..... po prostu MIZGA!

mondeo117

Wyśmiali religię jaka by nie była. A czy Muzulmanów ruszyli, czy tez bezpiecznie pojechali po Chrzescijanach i Żydach?

ocenił(a) film na 8
descolada

ruszyli, było coś o 77 dziewicach :) Ogólnie religię wyśmiali, w zasadzie każdą, chodzi o wiarę w rzeczy, których nie da się udowodnić i podążanie ( w tym wypadku śpiewanie piosenki) za wszystkimi. Coś w tym stylu.

ocenił(a) film na 7
descolada

Właśnie miałem wrażenie, że z muzułmanina nabijali się najbardziej :D

descolada

Muzułmanin który wyruchał chłopa, bo żadne dziewice w niebie na niego tak na prawdę nie czekały. Więc nie ma tu żadnej urojonej poprawności politycznej.

ocenił(a) film na 4
mondeo117

"podstawowa znajomość angielskiego pozwala je wychwycić" - też mi gierki, jeśli podstawowa znajomość pozwala je wychwycić. Jestem przekonany że nie wychwyciłeś 1/10 gierek. No chyba, że ten film jest naprawdę prymitywny.
Po za tym, dobry tłumacz potrafi zastąpić angielskie gierki polskimi, tak aby były nawet lepsze niż oryginalne.

ocenił(a) film na 8
Leszy2

Nie znasz mnie więc nie bądź taki pewien co wychwyciłem a czego nie. Napisałem podstawowa znajomość angielskiego, ale raczej chodziło mi o znajomość idiomów a nie stricte języka.

ocenił(a) film na 4
mondeo117

Gdybym cię znał też nie byłbym pewien co wychwyciłeś, a co nie. Głównie nie chodzi mi o ocenę Twojej znajomości idiomów, tylko o to, że osoba nie będąca tzw. native speakerem, a na dodatek nie siedząca w kulturze popularnej regionu, wychwyci tylko... coś tam.


ocenił(a) film na 8
Leszy2

Pewnie masz rację, ale to coś tam w zupełności wystarczy, a jeśli do tego będziemy posiłkować się napisami (czyli tłumaczeniem, w wersji tłumacza) będzie jeszcze większa lacha. Abstrahując już od tych idiomów film i tak jest warty zobaczenia, bo i bez nich jest po prostu fajny.

ocenił(a) film na 7
mondeo117

Zgadzam się w 100 %.
Ten film po prostu trzeba zrozumieć, to nie jest tylko animacja dla dorosłych ale ma w sobie ukrytych wiele przekazów. Ci co oglądając film sprowadzili go jedynie do zwykłej "parówy" zupełnie nie wychwycili o co w tym filmie chodzi dlatego też poniektórzy są wręcz oburzeni po tym filmie. A szkoda.

ocenił(a) film na 8
anielka0000

ha ha ha, świetne: " sprowadzili do zwykłej "parówy" " . Pozdrawiam. :D

ocenił(a) film na 7
mondeo117

i ja też zgodzę się w 100%.
Animacja jest mega.
Dawno tak dobrej komedii animowanej nie oglądałem.
Myślałem, że będzie to postawione na przeklinanie i gagi typu wojna jedzenia z ludzkością, ale kurdeee, co tu się działo :D
no końcówka bije wszystko inne :D
Pomysł przedni i wykonanie także.
Genialna bajeczka :D

solidna 9 ode mnie :)

ocenił(a) film na 8
settokaiba

Ja bym porównała ten film na przykład do tego co się czasem dzieje na filmwebie,jeśli chodzi o kłótnie i udowadnianie swojej racji.Każdy ciągnie w swoją stronę, a można osiągnąć coś tylko wspólnym działaniem i generalnie akceptacja.I to jest wg mnie jedno z głównych założeń tej produkcji. Mi jak najbardziej przypadł do gustu. I tak jak ktoś pisał już w innych tematach, jest sporo ukrytego sensu pod otoczką przekleństw, zrytego humoru i innych dewiacji :D Osobiście zakochałam się w gumie.No po prostu zabrać do domu i pielęgnować :P Jedna rzecz której mi zabrakło to fakt,że kiedy już jedzonko przeszło do świata ludzi,powinni zrobić chociażby krótką scenę,która by to spotkanie pokazała.No tak na to czekałam a tu jeb i napisy.ehh
Jedno wiem na pewno.Ten film to dobry ten dla związku :D Jakby nie spodobał się mojemu facetowi,to już nie mogłabym patrzeć na niego tak samo :P

nisia23

Mają niedługo wypuścić drugą część więc kto wie ?

mondeo117

Ja co chwile się przyłapywałem, że rozdziewam ze zdziwienia swoją japę. Rewelacyjne tempo, bohaterowie obdarzeni przywarami przypisywanymi do różnych nacji, masa nawiązań (do "stosunków" damsko-męskich, religii, polityki, kina itd.)... myślałem, że mnie ta bajka czymś urazi, ale tak się nie stało; jestem pod ogromnym wrażeniem pomysłu na nią i wykonania.

cubanon

Jak ocena pokazuje, nie jest to film dla wszystkich (trzeba mieć pewną świadomość konwencji i odniesień)... wystarczy porównać oceny na rottentomatoes: AUDIENCE 56%, TOMATOMETER 83%

mondeo117

Zgadzam się z tobą na 100%! Ten film jest zarąbisty i basta! ;-)

ocenił(a) film na 7
mondeo117

Bardzo dobry film !! tylko trzeba go zakumać :)

ocenił(a) film na 3
Mareg

co jest do zakumania w tej pozbawionej totalnie sensu przesadzonie wulgarnej "komedii"?? Smiesza was prostackie zarty bo jestescie prostaki ;)

ocenił(a) film na 7
leszek_kw

Uuu powiało grozą :) może oglądnij jeszcze raz ? o gustach się nie dyskutuje ale jak podejdziesz do tego filmu z dystansem i odpowiednim nastawieniem to poczujesz o co tak naprawdę chodzi :) Pozdrawiam prostak :)

ocenił(a) film na 3
Mareg

na siłę szukasz sensu i przesłania w szambie. I ciesze sie ze doszlismy do porozumienia wzgledem Twojej osoby ;)

ocenił(a) film na 7
leszek_kw

A ja mam wrażenie że Ty na siłę robisz z siebie inteligenta :) nie wiem co gorsze ? ;) dla Ciebie mogę być kim chcesz,nie interesuje mnie to :) Pozdrawiam !!!

leszek_kw

Leszek_kw.... Daj na tacę i śpij spokojnie. Na święta odpal "Kevin sam w domu" i zmarszcz freda przy Modzie na sukces

ocenił(a) film na 7
leszek_kw

Można wiele zarzucić tej animacji, ale na pewno nie słaby scenariusz i brak sensu. Film to nie kreskówka, czasem trzeba nad daną produkcją dłużej się zastanowić i znaleźć w niej drugie czy nawet trzecie dno jak i jest w tym przypadku.

ocenił(a) film na 3
PMRock

nie doszukujcie się niewiadomoczego w tym filmie....
widze ze uzytkownicy filmwebu zaczynaja szukac przesłania w kazdym gownie ktore wypusci ameryka.
Nad czym miałbym się zastanawiać?? Nad wylgarnymi dialogami badz wszechobecnymi aluzjami do seksu?? Prosze......

ocenił(a) film na 7
leszek_kw

Racja, najlepiej nad niczym się nie zastanawiać to zbyt trudne.

ocenił(a) film na 3
mondeo117

ten film jest dla doroslych - nie powinny go ogladać dzieci, bo zawyżają ocenę tego g0wna

ocenił(a) film na 8
scee

Chyba każdy wie, że jest dla dorosłych, czytać nie umiesz?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
scee

i po co te nerwy, idąc na film wiedziałem jakiego typu to jest humor i owszem z pełną świadomością na niego poszedłem, jeden dzień śmieszą mnie żarty o fiutach a w inny o cipkach i co w tym złego? Trzymaj się swojej ligi, o ile takowa jest bo po mojemu jesteś bardzo smutną samotną osobą. Narciarz!

ocenił(a) film na 8
mondeo117

no i popieram w 100 % :) zdecydowanie za niska ocena :( ... SZKODA, ZE POLACZKOM NIE PASUJA TAKIE SWIETNE FILMY.... NO ALE COZ... NIE DOGODZI.....

użytkownik usunięty
mondeo117

uważam że troche przegieli z tym ruchaniem na końcu

ocenił(a) film na 7
mondeo117

Uważam, że to może nie jest arcydzieło, ale tak nisko nie powinno być
Po więcej zapraszam tutaj:
http://maritra.pl/2017/03/sausage-party-2016.html

ocenił(a) film na 10
mondeo117

Jeśli cenisz ponadprzeciętną inteligencję z Monty Pythona, Family Guy itp to jest to FILM DLA CIEBIE

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones