PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=501766}

Seks w wielkim mieście 2

Sex and the City 2
5,8 61 375
ocen
5,8 10 1 61375
4,3 9
ocen krytyków
Seks w wielkim mieście 2
powrót do forum filmu Seks w wielkim mieście 2

Rasistowskie g**no

ocenił(a) film na 1

Ten film to nic więcej jak dwuipółgodzinna reklama kiczowatych produktów z rasistowskim przesłaniem. Cztery bohaterki żyją w obrzydliwie cukierkowym świecie i wymyślają niestworzone problemy. Ich dialogi są wymuszone, a gra aktorska - nie przesadzam ani trochę - na poziomie Bollywoodu (zwłaszcza Charlotte i Samantha). Mało tego, kiedy trafiają do Abu Dhabi, film zyskuje bardzo nieprzyjemny, rasistowski wydźwięk. Carrie i jej przyjaciółki drwią z kultury i tradycji islamskiej przekonane, że amerykańskie "wyzwolenie" i emancypacja są jedynym słusznym światopoglądem. Żenujące.

Seanse na ten film powinny być darmowe (jakim idiotą trzeba być, żeby płacić za oglądanie dwugodzinnej reklamówki?), a i tak nie poleciłbym go najgorszemu wrogowi.

użytkownik usunięty
Panoptikon

Brawo za komentarz mówiący całą prawdę o tym antyfilmie. Zarówno pierwsza, jak i druga część tego czegoś to ten sam poziom.

użytkownik usunięty

Filmweb - średnia 6,4 a na imdb - http://www.imdb.com/title/tt1261945/ratings xDDD Doprawdy, aż się wstydzę że mieszkam w Polsce xD

ocenił(a) film na 3
Panoptikon

No cóż, abstrahując od wszystkiego, muszę przyznać, że mnie również uderzył ten komentarz dotyczący świata islamu zaserwowany przez twórców. Miało być śmiesznie? Nie wyszło. Miało być mądrze? Nie wyszło. A szkoda, bo pamiętam te czasy, kiedy "Sex and the City" było po prostu dobrym i niegłupim serialem.

ocenił(a) film na 1
Panoptikon

TEN FILM MNIE OBRAZIL, JEST BEZDENNIE GLUPI ...

ocenił(a) film na 7
Buffettowa

oj nie zesraj się... sorry za ten tekst, ale jak czytam takie delikatne panienki "film mnie obraził ohhhh" to mi się ziemniaki w piwnicy przewracają.

Skończcie już z tym gadaniem, że rasistowski i innymi takimi głupotami, bo wcale tak nie jest :/ a to co wygadujecie jest dużo głupsze niż film, no sorry...

ocenił(a) film na 3
googaify

Ja też nie zauważyłam tam nic obraźliwego, a że film jest bardzo kiepski to inna sprawa... 2/10. A rasizmu to tam w ogóle nie widziałam :| Krytyka tego jak traktowane są kobiety w religii muzułmańskiej nie jest niczym dziwnym...

ocenił(a) film na 5
Panoptikon

Kurcze, serial był super, pierwszy film w miarę ale to coś najwyżej hańbi pamięć Sex & the City:/ Wytrwałam do końca ale na zasadzie odpisywania na maile i malowania paznokci w między czasie:/ Tylko koniec mnie lekko zestresował, gdyby Big się obraził to może jakiś szaleniec próbował by bawić się w wskrzeszanie arcydzieła kolejnym durnym filmem:/

ocenił(a) film na 5
Valvena

A coś mi jeszcze do głowy przyszło... Pojawili się niemalże wszyscy ważni w serialu bohaterowie. Może ten film jest po prostu nieudanym zakończeniem i pożegnaniem?

ocenił(a) film na 7
Valvena

coś ty... rok-2 i mamy następną część

ocenił(a) film na 7
Panoptikon

Wg mnie nie był to rasistowski wydźwięk, bardziej pokazanie, że "wszędzie bywa dobrze, ale w domu najlepiej".
Co do kultury bliskowschodniej, to bywa często nieznośna, zgadzam się jednak że można było to pokazać miejscami w inny sposób.
Chociaż wg pokazane było sensownie: kiepskie zachowania amerykanów, nieszanujących czyichś przekonań oraz nieciekawe zachowania arabów, czyli pokazanie złych stron i jednych, i drugich.
Równie dobrze można nazwać ten film rasistowskim, jak i antyamerykańskim.

rukya

doslownie czytajac te komentarze to mi sie slabo robi!
Co my polacy mozemy powiedziec o islamie skoro u nas w polsce ledwo toleruje sie niemcow, cyganow i nie wspomne o murzynach! Przebywales/las kiedys w miescie gdzie byli islamczycy ? ja przez ponad 20 lat mieszkalem w Berlinie gdzie prawie 25% mieszkancow pochodzi z turcji lub z Libanu! jest to jedna wielka tragedia, oni przyjezdzajac do innego kraju nie maja nawet na mysli przyjac kulture innych nie wspomne o nauce jezyka! Wiec przestancie gadac takie pierdoly skoro nawet nie wiecie jaka ta kultura tam naprawde jest! kobiety do dzis nie maja tam prawda robic prawko, byc w rzadzie a te burki sa przewaznie przymusowe! film przedstawil ta kulture w poprawny sposob, nawet wiele innych rzeczy nie ujal! kiedys u mnie w szkole sredniej w berlinie, ojciec dziewczyny (byla z libanu) kazal nosic burke, poniewaz bylo nas az 8 chlopakow w klasie!

M_Weaver

1. Nie islamczycy lecz muzułmanie.
2. Wielką Tragedią w Berlinie są ludzie nietolerancyjni i bufoniaści.
3. Oceniasz Islam na podstawie swobodnych Turków a nie wysiliłaś się aby cokolwiek się dowiedzieć o wszystkich innych.
4. Na szczęście te biedne kobiety zaczęli wyzwalać (poprzez bomby, mordy i gwałty) żołnierze z krajów w których ich racja jest najmojsza!

pozdrawiam i czekam na odpowiedź (jak to na forum - dla Twojej informacji)

niedzielowy

berlin w porownaniu do wszystkich miast a tym bardziej wiosek w polsce jest bardzo toleancyjny. W samym berlinie stoji prawie tyle meczetek co w calej europie razem, wiec o tolerancji w tym miescie jak nie byles i zyles poprostu nie mow! ponad 80% turkow, arabow i pakistanczykow mieszkajacych w berlinie nie znaja jezyka, kultury ani nie chodza do pracy. nie staraja sie nawet znalesc jakiegokolwiek kompromisu z panstwem. ogolnie rzeczbiorac wyjezdzajac do innego kraju powinno sie chociaz dac zaakceptowac poczesci inna kulture bo wkoncu tam chcesz zyc i pracowac, a ich mentalnosc polega na tym by jechac, plodzic dzieci i siedziec na socjalnym, w sumie na kosztach panstwa. i to jest normalne ? oczywsicie, ze sa wyjatki, jest duzo turkow ktorzy rozmawiaja perfekt po niemiecku, sa wyksztalceni i pracuja i zarabiaja dobre pieniadze i religie trzymaja dla siebie w swoim domu, i takie cos sie bardzo ceni, nie znam panstwa w europie ktore tak chetnie i duzo przyjmuje obcokrajowcow!
Natomiast to co pokazano w SWWM2 jest identyczny obraz zachowania ludzi zapatrzonych w religie nietylko w Abu-Dhabi lecz na calym swiecie - czemu my mamy sie zmieniac w ich kraju skoro oni sraja totalnie na to jak trzeba sie zachowywac w europie ? i oczywiscie my jestesmy wytykani bo tak sie zachowujemy u nich a oni u nas moga jak chca!
uwierz mi, to co pokazano w SWWM2 jest pikus w porownaniu do tego co odwalaja na codzien.

- kobiety po pysku sa lane publicznie na stacjach metra jak mezowi podpadnie czy odpyskuje.
- dziewczynki mlode sa zmuszane przez ojcow do noszenia burki lub hustek do szkol, bo inaczej ojciec leje po pysku
- na wycieczki szkolne dzieci z muzulmankich rodzin rzadko moga jezdzic.
- w Berlinskiej dzielnicy Kreuzberg, na Kottbusser Damm smieci najczesciej zostaje zostawiane przed klatkami
- strasznie nietoleruja homoseksualistow
- zmuszaja wlasnych dzieci do postu zwanego u nich "Ramadan" przez ktory co roku w szkole na lecki mdleli
...
i, i , i ! nie byles nie wiesz i nie zarzucaj mi nieznajomosci tej religi bo znam ja bardzo dobrze, mam sporo przyjaciol z turcji i przez 20 lat duzo widzialem. nie zmienia to faktu, ze trzeba ich tolerowac jak kazdego czlowieka, natomiast nie przesadzajmy, ze to co pokazal SWWM2 jest rasistowskie, ktos malo widzial i slyszal!

Panoptikon

a według mnie film jest po prostu kiepski. nie będę rozkminiać tego czy jest rasistowski czy nie powiem po prostu ze byl kiepski.
serial byl rewelacyjny swwm1 tez byl dobry ale to ? to tragedia. rzecz jasne oceniam na 6 z sentymentu i za zniewalajaca samante.

Panoptikon

a mnie się podoba ten rasistowski wydźwięk , bo mnie też się nie podoba ta kultura islamu

basik_12

Do autora tematu.Pojedź sobie do kraju islamskiego i poznaj tą ich tolerancję dla innych religii, którą udoskonalali przez wieki.Jestem katolikiem i mogę ci wymienić wiele filmów w których zawarte, są o wiele bardziej krzywdzące dla mojej wiary komentarze i nie tylko.Był, już jeden reżyser Theo van Gogh, który w swoich komentarzach i filmach przedstawiał prawdziwe oblicze tej fanatycznej religii, ale został zamordowany przez islamistę.Jaki z tego wniosek to już musisz sam stwierdzić zanim założysz kolejny debilny temat.

TOMU

A ja myślę że nakręcono ponad 2 godzinny film o niczym i tyle, ale ponieważ jestem facetem to nie będę mu wystawiać oceny.

użytkownik usunięty
hornet

A to jakaś plama na honorze?:P skoro obejrzałeś film, to go oceń, co za problem.

Panoptikon

Zgadzam sie, ze wyglada to jak odcinek jakiegos serialu, a nie film. Zgadzam sie, ze to strata czasu. Ale ocena 1/10 to chyba jakies nieporozumienie? Naprawde nigdy nie widziales niczego gorszego?

ocenił(a) film na 5
CyboRKg

W porównaniu do 1 części i serialu, słabo. Bohaterki w swym świecie luksusu wytwarzają sobie dzwne problemy i wymuszony płacz Charlotte. Lubię podróżować i poznawać nowe kultury i pokazując tak Abu-Dhabi rozmarzyłem się, że jak bym miał kupe kasy to też bym tam poleciał z przyjaciółmi i śmigał SLR-ami i Veyronami po gładkich i prostych drogach :)

Jedras992

To jest jedna z najgorszych rzeczy udających film, jakie widziałam. Gdy go obejrzałam, chciałam dostać mój czas z powrotem. Nie było ani jednej rzeczy, którą bym oceniła na plus.

użytkownik usunięty
Panoptikon

No taa, przecież lepsza chusta na ryju niż wyzwolenie.

Od razu widać, że pisze to facet - fajnie byłoby żonkę-służącą zamknąć w domu, jak napyskuje ukamienować i pójść pieprzyć amerykańskie wyzwolone turystki, które tak się krytykowało, nieprawdaż? :D

ocenił(a) film na 1
Panoptikon

co tu dużo pisać, po prostu masz rację

ocenił(a) film na 1
Panoptikon

Chlam i zenada. Ogladalam serial i bardzo mi sie podobal, ale to co zrobili z kinem ... nie ma na to slow.

ocenił(a) film na 1
Panoptikon

Tak, mialam dopisac nowy temat. Ale ty zawarles wszystko i wiecej co chcialam napisac. Lubie serial, obejrzalam wszystkie odcinki, ale ten film, to totalne nieporozumienie i nawet z sentymentu czy pieknej otoczki, bo widac ze troche wydali na ten kał. NIe postawie więcej niż 1 ! NIEPOROZUMIENIE,

ocenił(a) film na 3
Panoptikon

Film rzeczywiście nie przypomina dawnego seksu w wielkim mieście jedyny problem w tym filmie ma Carrie jak zwykle dziecinny i Samatha że ma menopauze... ale co było najgorsze? Denna reklama wszystkich marek świata Dior Chanel D&G no litości po to mięliśmy go oglądać żeby popatrzeć na torby zakupowe z tych sklepów? Brak fabuły dno i tona oleju dla odmóżdżenia można go obejrzeć ale żeby doszukiwać się w nim głębszego sensu to raczej strata czasu.

Panoptikon

Ciekawe xo wy byście teraz napisali biorąc pod uwagę napływ Arabów na kontynent Europejski..

ocenił(a) film na 6
Sanneya

O tym samym pomyślałam.

Sanneya

Laski są ewidentnie klasistowskie i uważają USA za pępek świata. Ponadto, mimo iż powinny być wykształcone (Miranda jest, o ile pamiętam, prawniczką), zachowują się, jakby urodziły się wczoraj. Nie mają szacunku do innych ludzi - nie tylko tych z innych kultur. Wprawdzie te zachowania były dostrzegalne w serialu, ale tutaj są przerysowane do granic możliwości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones