PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479805}

Selekcja

Triage
6,7 4 289
ocen
6,7 10 1 4289
Selekcja
powrót do forum filmu Selekcja

Cala historia ukazana w filmie opiera sie na jednym wydarzeniu i konsekwencjach z nim zwiazanych. Jednak tak naprawde moglby byc to krotki watek jakiejs produkcji, a zostalo to rozwiniete do calego filmu fabularnego. Calosc wyglada troche nudnawo, fabula jakby sie ciagnie, nie trzyma w napieciu. Ogolnie, gdyby nie dobra gra aktorska Colina, obraz chyba wiekszego uznania by nie mial.... 5/10

Bambim

w tym filmie była masa wydarzeń które Ty chyba nie potrafiłeś dostrzec...od początku była prowadzona gra na ludzkich emocjach, uczuciach i systemach wartości. Film się nie ciągnie, a podąża do finału...który być może nie jest do końca zaskakujący ale nie o to tutaj chodziło....Nie wiem na czym opierasz swoją opinię że marnie zagrał tutaj Colin...moim zdaniem jedna z lepszych ról Farrella...

użytkownik usunięty
CezaryMaksymilczuk

"Nie wiem na czym opierasz swoją opinię że marnie zagrał tutaj Colin...moim zdaniem jedna z lepszych ról Farrella..."

Moim zdaniem też, jak i zdaniem założyciela tematu. Dobrze jest przeczytać temat zanim się odpowie.

ocenił(a) film na 8
CezaryMaksymilczuk

Zgadzam się z Tobą - to jedna z najlepszych kreacji Farrella... Jeśli chodzi o film, to mnie też "nie urzekła ta historia" bo nie miała urzekać tylko potrząsnąć widzem.Film jest dla mnie o tyle wiarygodny, że właśnie skończyłam czytać "Złodziei piasków" Bena Browna, reportera wojennego BBC ( który odsłonił w tej powieści kulisy swojego zawodu) i oglądając miałam wrażenie, że Mark to jeden z bohaterów tej książki. Oczywiście film tylko musnął temat - gorąco Ci polecam lekturę "Złodziei piasków" - niesamowita, zaskakująca, z ciągłymi zwrotami akcji i zaskakującym finałem; opowieść przytłaczająca realizmem z jakim Brown opisał pogoń reporterów za "tematem", "zdjęciem roku" w Bośni, w Afryce, w Afganistanie i Iraku, jakie piętno na ich psychice odciska wszechobecna śmierć, jak kolejne wojny, które dokumentują rujnują im życie, jak nie potrafią się odnaleźć w "normalnym życiu" Najbardziej wymowne są słowa jednego z bohaterów: "Przeżywamy więcej przez rok niż większość ludzi przez całe życie". Sorry, że tak się rozpisałam o książce, ale zrobiła na mnie ogromne wrażenie, a "Selekcja" przywołała wspomnienie doskonałej lektury.

ocenił(a) film na 6
kociamama

Rola Colina bez dwóch zdań ciekawa ,spodziewałem się fabuły bardziej ' przygodowo -wojennej ' ,trafiłem na film w którym najważniejsza okazała się psychika bohatera po przeżytej traumie ... Powstało już parę dobrych filmów w których reporter wojenny pokazywany był najczęściej jako ten ,który goni za sensacją ,jako pierwszy za wszelką cenę chce dostarczyć materiały na pierwsze strony gazet za możliwie najwyższą cenę ,często z wyrachowaniem wykorzystując dobrą wolę lub wręcz naiwność miejscowego .Postać Farella niewiele się od nich różni,może poza tym ,że nie jest tak cyniczny i zblazowany . Spróbuję wygrzebać gdzieś polecaną przez Ciebie książkę , jak ktoś tak szczerze poleca lekturę ,to musi być ciekawa ...

ocenił(a) film na 8
jjarek_filmweb

Parę dni temu oglądałam film, na podstawie wspomnień Grega Marinovicha i Joao Silvy, reporterów wojennych tworzących wraz z Kevinem Carterem i Kenem Osterbroekiem tzw Bractwo Bang-Bang i taki też tytuł nosi i książka i film. ( K.Carter dostał Pulitzera za zdjęcie sępa czekającego na śmierć zagłodzonego, sudańskiego dziecka - tego zdjęcia trudno nie pamiętać). Wcześniej zaczęłam czytać książkę i dlatego obejrzałam film - i chyba zrobiłam błąd - film niezły, ale nie porywający - możesz obejrzeć nie mając nic lepszego i traktować jak suche streszczenie książki.. Jeśli chodzi o książkę, to jestem w 2 rozdziale, więc jeszcze trudno ją ocenić,ale każde wspomnienia mają wartość... więc też Ci ją polecam. Ciekawa jestem Twoich opinii.

ocenił(a) film na 6
kociamama

Może za jakiś czas ...nie jestem aż tak szybki ,no i muszę mieć ' natchnienie ' , ale dzięki za namiar ,postaram się kiedyś dotrzeć do tych tytułów ...

CezaryMaksymilczuk

Cóż dla mnie tak naprawdę film o niczym. Dobrze że Colin szuka bardziej ambitnych ról gdyż jest bardzo dobrym aktorem, ale stać go na więcej

ocenił(a) film na 4
Bambim

W sumie Bambim rację ma. Film robi się nieco ciekawy z chwilą wkroczenia Lee, co jednak nie daje podstaw do 1h39min seansu. Historię można by przedstawić w 30min i dałoby to równoważny efekt. Wiadomo, że chodziło o zarysowanie tła emocjonalnego etc etc, ale ja tego nie kupuję.

Bambim

Mnie też nie urzekł. Dobra rola Colina i .... to wszytko...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones