PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1100}

Sens życia wg Monty Pythona

The Meaning of Life
7,9 130 054
oceny
7,9 10 1 130054
7,8 30
ocen krytyków
Sens życia wg Monty Pythona
powrót do forum filmu Sens życia wg Monty Pythona

Za wysoka ocena?

ocenił(a) film na 3

Może mi ktoś wyjaśnić skąd tak wysoka ocena? Oglądałem świętego graala i był całkiem fajny, a tego nie dałem rady obejrzeć w całości ( i proszę nie pisać żebym sobie dooglądał, bo nie zamierzam się torturować), zobaczyłem tylko pierwsze pół godziny i końcówkę ze śmiercią. Nie widzę tam ani nic śmiesznego (kwestia gustu) ani żadnego przesłania. Czy może pominąłem bardziej wartościową część? Czytałem też trochę krytycznych wypowiedzi od osób które wystawiły oceny np 8;9 sami sobie przeczą.

ocenił(a) film na 3
Xardas96

Dobra, już mnie to nie interesuje. Jak się usuwa temat? :D

ocenił(a) film na 10
Xardas96

Nikt nie odpowiedział, bo widać nikt nie miał ochoty podjąć dyskusji z dżentelmenem nie potrafiącym dostrzec w tym mega-arcydziele żadnego przesłania. Pal licho stosunek do tego typu humoru - faktycznie kwestia gustu, lecz cały ten fim i każda z jego scen osobno są jednym wielkim przesłaniem!

ocenił(a) film na 10
Hoodzielec

Humor i poglądy prezentowane w tym arcydziele mogą się podobać lub nie. Można też nie zdawać sobie sprawy z wartości tego arcydzieła, tak jak z wartości i zalet użytkowych złota (przecież miedź też jest ładna, przewodzi prąd i odprowadza ciepło). Ale wtedy lepiej albo udawać mądrzejszego niż się jest, albo siedzieć cicho.

Żeby nie było że blefuję co do wartości tego filmu: pewna ogólnopolska gazeta zrobiła ogólnopolską akcję "rodzić po ludzku" angażując dziesiątki autorytetów, setki znanych osobistości, zbierając dane z dziesiątków tysięcy ankiet. Efekt? Streszczenie skeczu "Cud narodzin, część I" jednego z wielu składających genialnych elementów składających się na ten film.

ocenił(a) film na 10
Xardas96

Tam wszystko jest śmieszne! Każda jedna historyjka. Takie filmy podobają się jednak ludziom, którzy mają pewien naturalny dystans do siebie i życia. Jeśli np ktoś jest głęboko wierzącym katolikiem, to MP nigdy mu się nie spodoba i nawet nie będzie rozumiał tych żartów, bo taki człowiek myśli innymi kategoriami. Przecież cud narodzin to dar od boga, jak można się w tak chamski sposób z tego nabijać. To grzech. Po czym wyłącza Sens życia... i włącza ulubioną "Szklaną pułapkę" gdzie mordują z setkę ludzi.

crimson80

Bo ja wiem? Jestem osobą która pasuje do twojego opisu, a jednak MP uważam za świetne. Sensu Życia akurat nie widziałem, ale np. Graala uważam za jedną z lepszych komedii jakie widziałem.

ocenił(a) film na 5
crimson80

Zawsze mnie zastanawiało skąd takie opinie o katolikach. Znam wielu wierzących i żaden nie pasuje do wymienianych przykładów.

ocenił(a) film na 10
Xardas96

Nie moja w tym wina ;p

ocenił(a) film na 10
Xardas96

nie jest ładne co jest ładne, ale co się komu podoba...
czyli wysoka ocena jako wynik głosowania...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones