PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108605}
6,9 24 594
oceny
6,9 10 1 24594
7,2 4
oceny krytyków
Serenity
powrót do forum filmu Serenity

Oglądanie tego filmu, nie ma żadnego sensu, jeśli nie widziało się serialu, ale to nie wina filmu tylko telewizji, kin i innych którzy emitują go bez jakiejkolwiek informacji, ze wcześniej był serial. Nie zrozumiesz tak z 70% wszystkich tekstów odniesień zachowań bohaterów ani zwrotów akcji jeżeli go wcześniej nie widziałeś.

Możesz mi wierzyć ten film jest naprawdę dobry... jako zakończenie serialu. Skoro już widziałeś film, to trudno... masz MEGA SPOILER, ale serial jest na tyle inny i na prawdę stopniujący, informacje, fabule i... OK PO PROSTU OBEJRZYJ SERIAL, Przynajmniej 3 Odcinki, jeśli ci się nie spodoba, to masz wtedy prawo nie lubić tego filmu, a jak ci się spodoba to łykniesz wszystkie pozostałe odcinki, jeszcze raz film i zrozumiesz jak bardzo się co do niego pomyliłeś (zostałeś wprowadzony w błąd).

Moja ocena filmu 8+/10 a to przez pana wszechświat który jest tam BARDZO na sile.

PS: ten film miał kiedyś ocenę 4/10 na Filmwebie, teraz ma 7/10 A to właśnie dla tego ze coraz więcej ludzi dowiaduje się o serialu.

Daywalkerp

Na pocieszenie ci powiem, że twój wysiłek włożony w ten text nie był bezcelowy. Udało ci się uchronić co najmniej jedną osobę przed pochopnym obejrzeniem tego filmu. Mnie.

ocenił(a) film na 7
Daywalkerp

Ja nie oglądałem serialu, ale już trzykrotnie obejrzałem ten film i bardzo mi się podobał i wszystko zrozumiałem, nie czułem się niedoinformowany. Oczywiście Twoja ocena 9 bierze się z kosmosu, bo film aż tak dobry nie jest.

ocenił(a) film na 7
Daywalkerp

Nie oglądałem serialu a mimo wszystko film mi się podobał. Nie jest wybitny, chyba nawet nie nazwałbym go dobrym - leciwe efekty, fabuła raczej nie zaskakuje, aktorstwo nie najwyższych lotów... ale ma urok tych starych filmów SF i dlatego warto go obejrzeć
BTW Czy tylko mnie postać kapitana Malcolma od razu skojarzyła się z Jimem Raynorem ze StarCrata?

ocenił(a) film na 4
Daywalkerp

Ja serial lubie bardzo, ale film jest slaby - slaby jako "stand alone" film i slaby jako zakonczenie serialu. River ZAWSZE chcieli odzyskac zywa, zeby nagle w filmie chcieli ja zabic za taki beznadziejny pretekst - co sie stalo z niebieskimi rekoma? W ogole nic nie bylo o Book'u. Historie River i Simona znamy, czemu nie mogli wyjasnic wiecej o tajemniczym pasterzu? Jedyne co, to podoba sie mi wyjasnienie skad sie wzieli Riversi.

ocenił(a) film na 8
Daywalkerp

Niedawno obejrzałem ten film. Dzięki Twojemu wpisowi zrobiłem to po obejrzeniu serialu, a nie przed, jak wcześniej planowałem. Niniejszym składam podziękowania.

Co do samego filmu - no cóż, stanowi zwieńczenie serialu i jednocześnie musiał być filmem 'dla wszystkich' - inaczej nie zebraliby funduszy. Fabuła potężnie oberwała - została mocno spłycona, aby każdy mógł ją zrozumieć (co i tak nie wyszło), wiele rzeczy zostało przyspieszonych na siłę, wiele przeprowadzono za naszymi plecami licząc, że się domyślimy sami. Sporo rzeczy przekręcono lub usunięto, niektórych nadal nie wyjaśniono do końca.

Pozostaje tylko żałować, że to film, a nie przynajmniej jeden pełnoprawny sezon. Od razu bowiem widać, że to, co widzimy w filmie, było przeznaczone do serialu. Miało być pokazane dłużej i w odpowiedni sposób. Szkoda.

ocenił(a) film na 7
Daywalkerp

Gówno prawda. Kolega świetnie się bawił na filmie, a serial poznał dopiero później. Ja się lekko zawiodłem, no ale co tam.

ocenił(a) film na 4
Daywalkerp

Film jest strasznie słaby .Słabe aktorstwo , słabe efekty , scenariusz niewyszukany. Nawet nie ściągneli do obsady aktorskiej żadnej gwiazdy hollywoodzkiej. Pzyznam się że nie oglądałem tego serialu i nie mam żadnego porównania. Niestety film mnie nie porwał.

ocenił(a) film na 8
neron4

Nie ma to jak na 'Oglądanie tego filmu nie ma żadnego sensu, jeśli nie widziało się serialu' odpisywać: 'nie oglądałem tego serialu. film mnie nie porwał.' Co do Twoich zarzutów: produkcja musiała zmieścić się w 40 milionach, czyli naprawdę śmiesznej kwocie jak na poważne science-fiction. Komedie romantyczne miewają więcej. Jak na taki budżet, efekty są w porządku (porównywalne widziałem ostatnio w starym spider-manie 2, który powstał mniej więcej w tym samym czasie za pięć razy więcej) a brak wielkich gwiazd jest zrozumiały (tym bardziej, że w i tak obciętym scenariuszu nie było miejsca na wprowadzanie nowych postaci). Słabego aktorstwa nie widzę - było nawet lepsze niż w serialu, a do obsady dołączył utalentowany Ejiofor.

Ja z kolei mogę powiedzieć, że serial mi się nie podobał (poza dwoma odcinkami - Jaynestown i Objects in Space wydawał mi się po prostu przeciętny, a większości postaci po prostu nie mogłem znieść), za to film bardzo.

ocenił(a) film na 8
Daywalkerp

Wole ten film jak Mroczne Widmo tu akurat wybaczam ale wojna klonów i powrót jeday kazdy znał i był pastiż a Serenity naprawde dobry si-sy zresztą właśnie serial kończe i pokochałem załoge

ocenił(a) film na 8
Daywalkerp

Ja najpierw obejrzałem film i to nawet dwa razy i bardzo mi się spodobał. Stwierdziłem, że muszę zatem obejrzeć serial, bo zapewne jest jeszcze lepszy niż film. I tu się srogo zawiodłem. Po kilku odcinkach sobie odpuściłem, bo serial zwyczajnie mnie irytował i nie byłem w stanie go zdzierżyć XD Tak więc raczej nie ma zasady co do tej kwestii.

ocenił(a) film na 7
Daywalkerp

Nie rozpędzałbym się z tym serialem. Film mi się podobał, a serialu nie oglądałem i niespecjalnie mi się nawet chce go oglądać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones