PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698647}

Seria Niezgodna: Wierna

The Divergent Series: Allegiant
6,1 73 376
ocen
6,1 10 1 73376
Seria Niezgodna: Wierna
powrót do forum filmu Seria Niezgodna: Wierna

W kółko to samo, ta część Niezgodnej przypomina już drugą część Więźnia Labiryntu, a Więzień Labiryntu przypomina Igrzyska Śmierci. Sorry, ale oglądanie tego samego filmu z innymi aktorami i innym miejscem akcji nie jest fajne. Wręcz przeciwnie, nudne i męczące...

ocenił(a) film na 4
MarcioHan

A wiesz, coś w tym jest. Strasznie to wszystko do siebie podobne. Sam obserwuję zjawisko ekranizacji tych książek (po części z konieczności, bo je od czasu do czasu recenzuję) i np. podczas oglądania "Wiernej" coś mi się pokićkało i przez krótki moment zastanawiałem się, gdzie Baelish, który zagrał sobie epizodzik, ale w Labiryncie :D

ocenił(a) film na 7
Dassanar

Właśnie! Więzień labiryntu, Igrzyska śmierci i Niezgodna- wszystkie trzy ekranizacje trzech książek.... bardzo podobne- sprawdzenie ludzkości, labirynty, bunty, walka o wolność, młodzi bohaterowie- sama inteligencja, choć z różnych środowisk, to jednak "wybrańcy", którzy mają wpływ na losy caaaałego świata i społeczeństwa. Poboczne wątki miłosne. "Ale to już było" i....powróci więcj;))))

Fenus

Ludzie to lubią, to się sprzedaje. Oczywiście, że wróci więcej. A ja chętnie przeczytam i obejrzę, bo to klimaty, które lubię.

ocenił(a) film na 5
Fenus

To całkiem fajne serie, ogląda się je przyjemnie. Czytać miałam przyjemność tylko Igrzyska.
Ale mając 20 lat coraz ciężej przymknąć oko na te wszystkie niedociągnięcia i absurdy...
Jak dla mnie Igrzyska z tych pozycji bronią się najlepiej, świat jest całkiem spójny, bohaterowie normalni - Katniss kimś wyjątkowym zostaje uczyniona przez innych, sama tylko chce przetrwać.

Ellerena

też tak uważam, Igrzyska są najfajniejsze. A więzień i niezgodna trochę mi się mylą, ale niezgodna jest najgorsza wg mnie

ocenił(a) film na 5
Tibby1996

Mi się pierwsza i ewentualnie druga część niezgodnej podobały, trzecia to już kompletna porażka. Za to więzień ma ciekawy świat... dokąd nie wyjaśniają, o co chodzi. To wyjaśnienie mnie kompletnie rozczarowało i zniechęciło

Ellerena

Druga część Więźnia ma się nijak do książki przez co jak dla mnie w ogóle się nie da tego oglądać. :P

ocenił(a) film na 4
Dassanar

Według mnie najgorsza z tych trzech trylogii była Niezgodna, za to najbardziej podobał mi się Więzień Labiryntu, a igrzyska to seria powiedziałabym już "kultowa" w środowisku młodzieżowym. Szkoda mi jednak najbardziej Więzienia Labiryntu, którego pewien potencjał zmarnowali już w pierwszej części pomijając pewne istotne elementy (np. czytanie w myślach), przez co druga część stała się po prostu kolejnym filmem przedstawiający apokaliptyczny świat, który został zdominowany przez "zombie". W Niezgodnej pierwsza część, gdyby patrzeć pod kątem zgodności z książką, prezentowała się bardzo dobrze, a jeśli chodzi o dalsze kontynuacje… już kiepsko. Igrzyska według mnie do końca trzymały poziom, choć dla niektórych trzecia filmowa część mogła wydawać się odrobinę nużąca ze względu na brak jakichś ciekawszych scen akcji, ale właściwie jako osoba, która czytała całą trylogię z kina wyszłam zadowolona. :))

ocenił(a) film na 7
MarcioHan

choć oglądam wszystkie filmy które wymieniłeś i nawet nie żałuję ( no może zbuntowana była słabsza moim zdaniem a Kosogłos. Część 2 jeszcze nie widziałem) to powiem szczerze masz sporo racji.A zwłaszcza jęsli chodzi o serie Niezgodna i Igrzyska Śmierci.Mnie po 1 odcinkach obu serii nawet mylili się bohaterowie i wątki.

MarcioHan

nie raz to powtarzalem i bede powtarzal i fajnie, ze ktos jeszcze tak mysli :) ogolem to wszystkie te filmiki na jedno kopyto i odcinane sa tylko jedne i te same kupony

BEN_4

jeszcze to tej kaszanki dodalbym taki wyjatek od reguly tj nieseryjny film http://www.filmweb.pl/film/Intruz-2013-547189 xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones