PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=524303}

Sesje

The Sessions
6,8 19 842
oceny
6,8 10 1 19842
7,2 9
ocen krytyków
Sesje
powrót do forum filmu Sesje

Sam nie jestem w takim stopniu sparaliżowany jak bohater filmu, ale poruszam się na wózku. Natomiast uważam, że ten film jest bardzo ważny. Przełamuje pewne tabu, pokazuje światu ludzi zdrowych, że niepełnosprawni też są zdolni do normalnego życia, również seksualnego. Czasem wymaga to po prostu więcej starań niż u innych. Problemy, których doświadczał bohater, czyli odrzucenie ze strony potencjalnych partnerek, bo np. "kocham Cię, ale nie w ten sposób" (tak jak Amanda) spotykają chyba każdą osobę niepełnosprawną, ja również kilka tego typu sytuacji doświadczyłem. Nie zamierzam tutaj więc potępiać moralnych wyborów Marca. Rozumiem, że wynajmując taką "asystentkę" przekonał się, że współżycie u niego jest możliwe i poznał swoje ciało. To otworzyło mu drogę do normalnego związku. Myślę, że tego typu dzieła jak ten film pomogą nam, niepełnosprawnym, ponieważ działają uświadamiająco na widzów. Dlatego ode mnie dostaje ocenę 9. Za to, że podejmuje bardzo ważny problem i oswaja go.

dawid_v22

Sądząc po tym ze nikt nie komentuje Twojej wypowiedzi, a byle głupoty maja dziesiątki postów to nie zazdroszczę niepełnosprawnym w Polsce. A co do tego co napisałeś zgadzam się w całej rozciągłości. Pozdrawiam z UK.

dawid_v22

Bardzo fajnie, że podzieliłeś się swoją perspektywą. Ja jestem osobą niepełnosprawną, ale lekko, w sposób dla niektórych niezauważalny, więc ja zawsze żyłam na krawędzi światów osób pełno- i niepełnosprawnych. Trzeba pamiętać, ze ten drugi świat mniejszości (jak każdej) istnieje. I tam też dzieje się życie.

ocenił(a) film na 8
dawid_v22

A co powiesz na seks bez ślubu? To grzech.

ocenił(a) film na 8
Caquito

W świecie ludzi niewierzących nie ma czegoś takiego jak "grzech". Jest zło i dobro, krzywda i pomoc, złośliwość i życzliwość - wybieram zawsze to drugie, ale nie dlatego, że jestem wierząca. A seks osób, które go chcą i którym ze sobą dobrze jest piękny i dobry.

ocenił(a) film na 9
dawid_v22

Uważam dokładnie tak samo. Tego rodzaju filmy są bardzo ważne i oglądający powinien skupić się nad treścią filmu, by móc po nim zadać sobie pytanie - dlaczego osobom z niepełnosprawnościami tak trudno osiagnac pełnię szczęścia? Dlaczego sprawni zapominają o tym, że tak niepełnosprawni nie różnią się od nich pod względem uczuć i potrzeb.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones