PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=426062}
7,7 448 401
ocen
7,7 10 1 448401
6,7 39
ocen krytyków
Sherlock Holmes
powrót do forum filmu Sherlock Holmes

Odpalam i film i kung-fu się załącza. Chyba to miał być kryminał w czasach Sherlocka Holms'a a nie matrix w połączeniu z wejściem smoka...
Coś im się chyba mocno pomyliło... 1 gwiazdka.

bukichektor

Przez te kung fu, którego jest jeszcze więcej w kolejnej części, u mnie ma kilka gwiazdek w dół. Jedynka to może lekka przesada. Natomiast Gra Cieni jest koszmarna, jeśli Ci się jedynka nie podoba, dwójkę wyłączysz po kilku minutach.

ocenił(a) film na 5
bukichektor

Mało Holmesa w Holmesie chciałoby się powiedzieć. Trochę tu Jackie Chana, jest walka jakby wyniesiona z filmu "Podziemny krąg" a Lord Blackwood wygląda jak niemiecki nazista w tej swojej czarnej, skórzanej kurtce i jeszcze na dodatek chce "zmienić porządek świata".
Gdzie ten dystyngowany, elegancki, angielski Sherlock Holmes? Zamiast niego widzę postać przypominającą amerykańskiego policjanta z XX wieku z problemami alkoholowymi.
Jednak moja wina bo spodziewałem się czegoś innego ale nie zerknąłem kto jest reżyserem (gdybym wiedział, że to Guy Ritchie to bym sobie odpuścił).

k_rach

Przecież książkowy Sherlock Holmes był mistrzem sztuk walki i zażywał narkotyki. To poprzednie ekranizacje narzuciły wizerunek flegmatycznego eleganta, a nie bohater Arthura Conan Doyle'a. Tak samo mnie bawiły zarzuty wobec Watsona. W poprzednich wersjach to był puszysty, nieruchawy jegomość, natomiast zapomniano o tym, że w książce Watson dopiero co wrócił z Afganistanu, był silnym żołnierzem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones