PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35454}

Show

6,3 38 904
oceny
6,3 10 1 38904
5,0 16
ocen krytyków
Show
powrót do forum filmu Show

Buty?

ocenił(a) film na 9

Nie rozumiem trochę tych wypływających butów... Jak to się ma do tego że został porażony prądem? Cz to po prostu tak przedstawione że niby on tam zginął dlatego pokazano buty ;>

ocenił(a) film na 5
ufo254

(Spoiler)



1.To miało być zabawne
2.No przecie, to wszystko było udawane, więc można wytłumaczyć, że reżyserka (ta ze świata filmu) poleciała z wyobraźnią.

ocenił(a) film na 9
Mathiej

Wiem wiem, że było udawane ;) Tylko właśnie chyba ta wyobraźnia zbytnio się rozwinęła :p

użytkownik usunięty
Mathiej

A reżyserka sama nie była wkręcana?

ocenił(a) film na 5

Rezyserka w sensie "Komórka Reżyserska" - czy jak to tam nie nazwać, a nie reżyserka, jako "pani reżyser" :) - mój błąd, uzyłem niejednoznacznego słowa :)

ocenił(a) film na 8
ufo254

Częsty motyw raczej jak ktoś umiera i mu buty spadają (a tutaj wypływają) :)

ocenił(a) film na 8
LukasFilmaniak

też mi się tak wydaje, że miały stworzyć u widza przekonanie,że gość poszedł na dno a nie, że zdążył wypłynął, wyjść whatever.

ocenił(a) film na 4
ufo254

Ponoć po śmierci buty spadają z nóg. Sama kiedyś byłam świadkiem wypadku drogowego, w którym samochód potrącił pieszego .. i właśnie temu pieszemu buty spadły z nóg.

ocenił(a) film na 7
Kati_fw

oO???????????????

Ja pier*dolę, co ja właśnie przeczytałem?!

ocenił(a) film na 4
Einshaew

Nie wiem czemu tu się dziwić, bo wystarczy podstawowa wiedzaz anatomii i fizyki.

ocenił(a) film na 7
Kati_fw

O.O???

Proszę bardzo - wytłumacz mi, czemu Radkowi z "Show" spadły buty gdy zginął porażony prądem. Czekam na wyjaśnienie poparte argumentami z zakresu anatomii i fizyki.

ocenił(a) film na 4
Einshaew

Czytałeś dokładnie moją wcześniejsza wypowiedź? Byłam świadkiem wypadku samochodowego w ktorym potrącony został pieszy. Fizyka - chodzi tu w skrocie o prędkość i siłę uderzenia w którym spowodowała spadnievie butów, anatomia - u osoby martej nie pracują już mięśnie utrzymujące stope w takiej pozycji by but się trzymał. Dodać trzeba ze yo nie były buty spprtowe mocno zawiazane bo takie by pewnie nie spadły. I jeszcze jedno - jest takie nawet powiedzenie utarte ze w chwili smierci w wypadku buty spadaja, słyszałam je nie raz. Co do pprazenia pradem, w chwili smierci konczyny tez staja się bezwladne i jezel w butach zostało powietrze lub zostały zrobione z materialow unoszacych się na wodzie próbują wypłynąć.

ocenił(a) film na 7
Kati_fw

Nie zdziwił mnie tekst o spadających butach przy wypadku drogowym - w takim momencie wyzwalają się siły, które łamią kości na kawałki, więc w tej kwestii wszystko jest wiadome.

Zszokowało mnie porównanie wypadku do porażenia prądem i zwiotczeniu kończyn - idąc tym tropem, gdy ciało staje się bezwładne, to z Radka wszystko powinno zlecieć, nie tylko buty ;]

Ot, marnie przemyślane zagranie scenarzysty.

ocenił(a) film na 10
ufo254

Mnie bardziej zastanawia to, dlaczego miejsce, gdzie wpadł ten facet, było głębokie, gdy chwilę wcześniej biegli po płyciźnie.

ocenił(a) film na 9
borzo30

po jakiej płyciźnie? przecież tam był pomost

ocenił(a) film na 10
ufo254

Ups faktycznie. A co do twojego pytania, to buty miały pokazać fakt rzekomego zgonu telewidzom, którzy wciąż wszystko oglądali. Pewnie miało to zasugerować, że wciąż żywe ciało uległo tak silnym konwulsjom w kontakcie z wodą przewodzącą prąd, że spadły mu buty. Zresztą nawet jeżeli buty nie powinny wypłynąć za każdym razem, to i tak każdy pomyśli o tym dopiero po pewnym czasie. Na pierwszy rzut oka werdykt jest jeden : Gość nie żyje, więc wiadomo było, że zarówno telewidzowie, jak i Czarek tak zinterpretują to zdarzenie.

ocenił(a) film na 9
borzo30

W sumie trzymałoby się to kupy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones