PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32369}
6,2 41 181
ocen
6,2 10 1 41181
5,9 8
ocen krytyków
Showtime
powrót do forum filmu Showtime

Rozumiem, że ocena 6 z kawałkiem, którą wystawiło temu filmowi sporo użytkowników jest spowodowana nieznajomością realiów amerykańskiej telewizji?

No i druga sprawa - "missing in translation" - cały film jest napakowany nawiązaniami do innych filmów. De Niro mówi w pewnym momencie o powtarzaniu kwestii przed lustrem (co sam robił w "Taksówkarzu"), nad łóżkiem Eddiego wisi Al Pacino, wspominany jest "Serpico"... Dużo tego.

Oprócz tego cały film złożony jest z oklepanych motywów. BO TAKI MIAŁ BYĆ. Dlatego też pojawia się niechciany partner, powolne znajdywanie nici porozumienia, oddanie odznaki, powrót w chwale.

Nie mówię, że to arcydzieło, ale na pewno porządna parodia.

arekrem

6 to za mało 8 troszkę za dużo mocne 7 w sam raz :]

polsat-owskie tłumaczenie lepsze niż tvn-owskie
w końcu "showtime" to "showtime" a nie "zagrywka"
plus za "pewnie jakiś fiut z hollywood" ;)

dobry film, oglądałem już trzeci raz i bawiłem się na prawdę fajnie

ocenił(a) film na 8
arcyraq

A no faktycznie, teraz sobie przypominam, że oglądając kiedyś wersję na TVNie mocno się zniesmaczyłem, dlatego może tak wysoko oceniam ten film.

No ale cóż, ja dalej stawiam 8 :]

ocenił(a) film na 8
arekrem

i ja też :o) Oglądałem 2 razy i za każdym razem było z czego się pośmiać. Udana komedia sensacyjna, prosta fabuła, szybka akcja, dużo gagów i sporo parodii innych filmów. Extra.

ocenił(a) film na 8
OmniModo

Naprawdę udana komedia. Już za samą scenę, kiedy De Niro mówi "showtime!" należy się +1. Dodatkowy plus za wskazanie niektórych niedorzeczności, jakie spotyka się w filmach o policjantach (mam tu na myśli próbowanie niezidentyfikowanego białego proszku). Dodałbym jeszcze jakąś zabawną scenkę z psem, bo było go nieco za mało jak na mój gust.

ocenił(a) film na 8
arekrem

Jedna z ostatnich takich komedii w fajnym stylu jak zabójcza bron czy gliniarz z beverly hills, teraz jakoś te filmu juz inne, takie nijakie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones