PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104321}

Shutter - Widmo

Shutter
7,1 60 275
ocen
7,1 10 1 60275
6,6 5
ocen krytyków
Shutter Widmo
powrót do forum filmu Shutter - Widmo

Przez pierwsze 50 minut kibicowałam Tanowi i Jane, potem pokazali jego historię z Natre, wzruszyła mnie ich miłość i to jak Tan mówił, że żałował dziewczyny bo była nieśmiała i nie miała przyjaciół. Pomyślałam że jest taki kochany i dobry! Potem byli pokazani oni razem, na łące, zdjęcia, wreszcie w łóżku, naprawdę wzruszyło mnie to. Tan wydawał się ideałem chłopaka, jedyne co trochę przeszkadzało, to że ukrywali związek, on wstydził się otwarcie przed znajomymi do tego przyznać, ale przełknęłam, zapewne był popularnym chłopakiem bo to fajny typ+ ciacho. A potem pokazali scenę w windzie, jak Tan z uśmieszkiem na ustach pozwalał kolegom molestować Natre i jej dokuczać i normalnie byłam w szoku. Taki kochany facet, taki dobry, nawet twarz ma takiego człowieka dobroci, nie umiałam sobie tego akttra wyobrazić w takiej roli! Naprawdę, on wydaje się taki łagodny dla mnie na pierwszy rzut z gęby i w ogóle. A tu takie coś! Kompletnie się nie spodziewałam. Pomyślałam sobie wtedy "co za ku*as!". Zamiast bronić swojej kobiety która mu się podoba, którą niby kocha to pozwala tak ją traktować! W ogóle to ostatnio czytałam gdzieś że jeśli idzie o dokuczanie w szkole czy coś takiego, to często właśnie przyjaciele osoby poszkodowanej w tym mają swój udział. Można powiedzieć że to się ma do filmu, bo w końcu Tan był bliską osobą dla Natre.

Pytanko- Natre chciała podciąć żyły bo miała dość jak kumple Tana jej dokuczają czy chodzi o to, że on chciał z nią zerwać? (chociaż wszystko mi mówi że o to drugie ale trochę to tak wyglądało...)

Scena "mogę się najpierw wysrać?" rządzi xDDDDDDD Jaki lol :D To był serio trans??

Ta scena z w miarę początku filmu jak Tan w tej ciemni jest i podchodzi niby Jane, dzwoni telefon, a potem się okazuje że Jane dzwoni to nie przyśniła się przypadkiem Tanowi? Bo to tak trochę z d*py, widział ducha a nic nie powiedział Jane...

Czemu ten kolega Tana jak gwałcił dziewczynę to miał spodnie nałożone i cały był we krwi?? W końcu nie była już dziewicą? A może on nie gwałcił tylko nie wiem, noża nie było widać...

To co zrobił Tan na końcu dla dziewczyny... przykre było. Ale o dziwo dla mnie łatwiej to przełknąć jak w stanie szoku zrobił jej te zdjęcia niż jak wtedy w windzie puszczał uśmieszek udając że jej nie zna i miał zaciesz jak kolega napastował Natre. Ale ogólnie muszę powiedzieć, że było mi go szkoda bo żałował tego co zrobił na koniec dla Natre. W sumie jak był pokazany jego koniec to naprawdę ostro mi go było żal, i wybaczyłam mu to co zrobił Natre wtedy jak ją gwałcił kolega. O dziwo scenę z windą ciężej mi wybaczyć. Ale byłam zrazu pewna że on umarł, a on chyba zwariował po tym wszystkim nie?? Bo taki błędny siedział.. Ale nie jestem właśnie pewna. Tak mi się wydawało i poczułam taki ból serca... mimo wszystko mam słabość jakąś do tego aktora i postaci choć to mój pierwszy film z nim.

Ogólnie muszę przyznać, że na filmie parę razy podskoczyłam na krześle, raz to było jak jechali samochodem i Tan widział Natre a potem ona siedziała chyba na masce samochodu, dwa to jak w pokoju hotelowym w nocy ją zobaczył xD

Bardzo podobała mi się muzyka, która była np. w scenach jak Natre i Tan razem chodzili ze sobą, albo jak kremowali ciało Natre, znowu pod koniec też, była piękna. Ja słuchając miałam ciary na plecach i chciało mi się płakać ze wzruszenia (szczególnie ostatnia scena).

Jeszcze coś, bo był coś w filmie motyw zdjęcia z 1995 roku tej Natre a film był kręcony w 2004, czyli po prostu że niby był film z lat 90 bo przecież inaczej to bohater miał jakieś 22 np. w 2004 roku to w 95 jak Natre była już chyba dorosła to on byłby dzieciakiem?

Co do trzymania trupa w domu... ja bym się bała trupa nie ważne matki córki babki dziadka stryjka ale to TRUP!!!!!!!!!!!

Mam jeszcze pytanie- o co chodziło facetowi od tego czasopisma ze zdjęciami strasznymi na początku filmu? Bo sfotografował jeszcze raz te "prawdziwe" zdjęcia z duchami polaroidem i mówi że to dowód że zdjęcia są autentyczne, no ale nawet jakby były nieprawdziwe to by polaroid odtworzył obraz na nich czyż nie?

Ogólnie to moja pierwsza Tajska produkcja i oceniam ją na bardzo dobry +

ocenił(a) film na 9
into_the_moonlight

5+ tzn. w skali 1-6 bo tak to dałam 9 :P

ocenił(a) film na 9
into_the_moonlight

tak w sumie to się zastanawiam, czemu dziewczyna od razu nie zaczęła prześladować bohatera tylko po paru latach jak się dała przejechać i czy gdyby nie wjechali na nią to by go prześladowała?

ocenił(a) film na 9
into_the_moonlight

Nieładnie odpisywać samej sobie ;P

Natre jeśli miała sobie podciąć żyły to raczej za całokształt. Tzn, że jej miłość ją porzuca, pozwala na krzywdzenie jej itp itd.

Scena w ciemni raczej nie była snem. A czemu miał chwalić się Jane? Że zobaczył coś czego nie ma? Że mu odbija?;)

Co do gwałtu. Pewnie starczyło mu rozpiąć rozporek albo coś, a krew nie musi wynikać z rozdziewiczania, w końcu gwałt to dość brutalna czynność.

Polaroidy nie muszą być wywoływane ani drukowane przez co nie można ich zfałszować.

ocenił(a) film na 9
Dealric

No cóż, sama sobie ale jak nie można edytować odpowiedzi to co miałam zrobić? :D

Polaroidy rozumiem ale on fotografował zdjęcie na którym coś tam było więc fotografia fotografii nie sprawi że ten duch zniknąłby czyż nie? :P

dzięki za odpowiedzi i pomoc :)

ocenił(a) film na 9
Dealric

W ogóle, dużo pamiętasz jak na to, że nie pamiętasz i dawno oglądałeś ;D

ocenił(a) film na 9
into_the_moonlight

To jeszcze nie wiek na alzheimera ;>

ocenił(a) film na 9
Dealric

xDDDDDDDDD dobry żart xD

nie masz jakiegoś wyjaśnienia na "Polaroidy rozumiem ale on fotografował zdjęcie na którym coś tam było więc fotografia fotografii nie sprawi że ten duch zniknąłby czyż nie? :P"

ocenił(a) film na 9
into_the_moonlight

Przeformułuj to zdanie jakoś, bo w tej chwili nie do końca wiem o co Ci chodzi;P

ocenił(a) film na 9
Dealric

jak fotografujesz zdjęcie na którym jest duch to na twojej fotografii też ten duch będzie na tym zdjęciu, nawet jeśli to od polaroida to duch nie zniknie

ocenił(a) film na 9
into_the_moonlight

No nie zniknie bo fotografujesz zdjęcie nie ducha. Ale co to ma z czymkolwiek wspólnego?;)

ocenił(a) film na 9
Dealric

eee czekaj bo już zapomniałam filmu xD Może to jednak wiek na azheimera xD A tak na serio on to chyba zrobił, żeby pokazać że duch na zdjęciu jest autentyczny a nie komputerowo zrobiony, zrobił zdjęcie zdjęcia, ale w jaki sposób to ma to udowodnić?

ocenił(a) film na 9
into_the_moonlight

W teorii zdjęcie zdjęcia z polarioida zrobione polaroidem wciąż jest względnie wiarygodne. Ale to już można przekłamać. Dodać do oryginalnego zdjęcia coś co bez problemu by się zauważyło na żywo, a na odpowiednio zrobionym zdjęciu już tak nie będzie.

ocenił(a) film na 9
Dealric

odpowiadam a temat skomentuję jutro xD

ocenił(a) film na 9
into_the_moonlight

No to prv najwyraźniej tymczasowo nie działa mi;d

ocenił(a) film na 10
into_the_moonlight

Natre nie zginęła pod kołami samochodu, tylko popełniła samobójstwo skacząc z dachu szpitala. Tak naprawdę oni autem przejechali jej ducha... Od tego momentu zaczęło się straszenie/nękanie Tuna.

Koleś który ją gwałcił był zakrwawiony, bo mu wcześniej przywaliła dzbankiem w czerep, gdy próbowała uciec.

Co do faceta od czasopisma... on po prostu tłumaczy, że zdjęć zrobionych polaroidem nie można sfałszować, bo są natychmiast wywoływane (nie musimy oddawać komuś kliszy żeby wywołać zdjęcia - czyli mamy pewnośc, że nikt przy naszych zdjęciach nie manipulował)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones