PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1454}

Siódma pieczęć

Det sjunde inseglet
7,8 53 320
ocen
7,8 10 1 53320
8,7 34
oceny krytyków
Siódma pieczęć
powrót do forum filmu Siódma pieczęć

Ciekawy wątek przygodowo-historyczny, parę niezłych scen różnego rodzaju. Natomiast jeśli chodzi o "głębsze przesłanie", to jest sporo przesady w wielkości tego dzieła. Reżyser nie powiedział zbyt wiele o tych tematach, bardziej zaznaczył wątki i nie pociągnął zbyt mocno. To, że pojawiają się głębokie zagadnienia, jak śmierć czy istnienie Boga, nie znaczy jeszcze, że film od razu musi być głęboki. Warto rozwinąć trochę te tematy.

Mówię poważnie, spodziewałem się głębszego elaboratu i dywagacji w tym filmie na te ważne tematy, np. głębokich dyskusji postaci, jak w poważnej książce filozoficznej, a zobaczyłem ekwiwalent rozterek piętnastolatka, bez sensownych argumentów czy odpowiedzi. Jedynie luźno zaznaczone postawy... Rozczarowuje

ocenił(a) film na 9
jfjsas07

liczyłem na jakieś tytuły poważnych książek filozoficznych, a dostałem tylko puste ogólniki.
ogółem oceniam na 4/10 i to tylko za uczone słowa jak wyidealizowany i gloryfikacji.

ocenił(a) film na 9
jfjsas07

coz nie jest dyskurs filozoficzny ani "kon turynski". liczy sie tu klimat, praca kamery, symbolika, gra aktorska, fabula... nie dostajemy dziela skonstruowanego aby wyjasnic nam dzialanie wszechswiata. tez bylem zaskoczony tym obrotem sytuacji, ale pozytywnie. nie dostalismy dwoch aktorow debatujacych sens zyciaprzez 2 godziny, a dobrze opowiedziana historie, poruszajaca zyciowe kwestie.

Nastepnym razem za argumentacje, z ktora sie nie zgadzam i medrkostwo - ban

jfjsas07

Serio, liczyłeś na "odpowiedzi"? A skąd Bergman niby miał je wziąć?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones