Sicario (2015)

Sicario (2015)

recenzje Redakcji

(1)
  • Villeneuve wpisuje intymną perspektywę bohaterki w formułę ponurego, przytłaczającego dreszczowca. Jego film – w przeciwieństwie do "Traffic" Soderbergha – nie przynosi panoramicznego obrazu narkobiznesu, nie ma też ambicji rozliczania się z imigracyjną polityką amerykańskiego rządu. To raczej dwie godziny w otchłani – ten rodzaj katartycznego przeżycia, który może nam zapewnić tylko najlepsze kino. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 85%

recenzje Użytkowników

(4)
  • Dwie strony odznaki

autor: kulak4 zaufany recenzent

"Sicario" to dzieło kompletne, które wzięło mnie z całkowitego zaskoczenia (...). Pomimo, iż do polskiej premiery produkcji zostało trochę czasu, postanowiłem bezzwłocznie szerzyć dobrą nowinę, wystawiając w pełni zasłużoną laurkę dziełu Villeneuve'a. Po tak pozytywnej rekomendacji sądzę, że nikt nie będzie miał mi za złe rychłego zamieszczenia wychwalającej film recenzji. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 79%
  • Villeneuve tworzy prawdziwy rollercoaster, wprowadzając nas w świat, w którym każdy jest potencjalnym podejrzanym, nikomu nie można ufać, a klimat jest tak gęsty, że nie potrafimy stwierdzić, czy już jest bezpiecznie, czy jeszcze nie.  czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 77%
  • "Sicario" Denis Villeneuve ("Pogorzelisko","Wróg") znów próbuje nas chwycić za anatomiczne struktury odpowiedzialne za reakcje obronne i po raz kolejny udaje mu się to zjawiskowo, tylko że tym razem chwyt jest iście stalowy, a momentami wręcz nacechowany zapędami sadystycznymi, a właściwie sado-maso, bo przyjemność z oglądania "Sicario" czerpałem garściami. Ten thriller, którego głównym wątkiem jest walka z kartelami w Meksyku, jest wybitnym przykładem tego, jak ze scenariusza, któremu nie po drodze ze słowem "przełomowy", możliwe jest wykreowanie niemalże arcydzieła. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 75%
  • Nigdy nie byłem pod wrażeniem meksykańskich krajobrazów, filmów z narkotykowymi bossami oraz agentami FBI. Kiedy włączyłem "Sicario",  od razu pomyślałem, że będzie to typowy, amerykański film niewymagający wiele od widza. Myliłem się. Film zaczyna ... czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 56%
o