PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714492}

Siedem minut po północy

A Monster Calls
7,4 38 146
ocen
7,4 10 1 38146
7,6 11
ocen krytyków
Siedem minut po północy
powrót do forum filmu Siedem minut po północy

Książka - 10/10

ocenił(a) film na 9

Książka Patricka Nessa, 'Siedem minut po północy', jest absolutnie fenomenalna. Polecam przeczytanie i przejrzenie jej, zanim obejrzyjcie film.

http://www.kreatywa.net/2013/06/siedem-minut-po-polnocy-patrick-ness.html

ocenił(a) film na 10
Futbolowa

film dodałem do obserwowanych dość dawno a jednak dopiero teraz zorientowałem się że naprawdę wychodzi. Mam nadzieję że dostaniemy mroczną opowieść nie do końca w rzeczywistości pojmowaną jak to na umysł dziecka. Książkę czytałem gdzieś w lutym, i chyba muszę przeczytać jeszcze raz bo choć pamiętam że mnie miotła porządnie jakby nie o czym czytałem, coś jak z tym filmem. W każdy razie polecam - dlatego że jest to coś specjalnego i polecam każdemu przeczytać książkę. Jest pięknie ilustrowana i naiwna a zarazem prawdziwa. a już pamiętam co było istotą tej książki...

I mam nadzieję że nie zwalą tego filmu
byle do października

ocenił(a) film na 9
jarr25_filmweb

Również mam nadzieję, że nie schrzanią sprawy. Potencjał tej książki jest przeogromny, a genialne ilustracje tylko to wrażenie potęgują. Aż nabrałam ochoty, by raz jeszcze przeczytać 'Siedem minut po północy' :)

użytkownik usunięty
Futbolowa

jezu, w życiu tak nie płakałam jak przy tej książce. przez jakieś bite 50 stron. nie wróżę dobrze temu filmowi, nie ma szans zbliżyć się do geniuszu prozy.

ocenił(a) film na 9

Może nie będzie genialny jak książka, ale liczmy na to, że będzie jej godny :)

użytkownik usunięty
Futbolowa

po porażce Złodziejki Książek raczej nie trzymam kciuków. genialne książki to rzadko genialne filmy.

ocenił(a) film na 9

Ale bywają też sytuacje odwrotne. Np. "Forrest Gump" - fatalna książka i świetny film :)

ocenił(a) film na 9

I jak? Widziałaś film? Bo dla mnie to naprawdę godna ekranizacja :)

Futbolowa

Nie czytałem książki ale po opisie i zwiastunach przypomina mi ona inną książkę - ''Most do Terabithii'

Książka jak i film na jej podstawie jest także wzruszająca, wiec czekam bardzo także na ''Siedem minut po północy'' .

ocenił(a) film na 9
buterfly

W takim razie zacznij od książki, naprawdę warto.

Futbolowa

Szkoda że film nie jest mocniej promowany , ja sam osobiście dowiedziałem się o nim przypadkowo .

ocenił(a) film na 9
buterfly

Na pewno jeszcze będzie promowany, trochę do premiery zostało [z października przeniesiono ją na grudzień]. Ja to nawet sobie myślę, że skoro to film z końca roku, może celują w Oskary, np. w kategorii efektów specjalnych :)

Futbolowa

Chodzi ci o naszą premierę ?

Tego nie wiedziałem że była planowana także na październik .

ocenił(a) film na 9
buterfly

Tak, u nas miała wyjść tak jak na świecie - w połowie października. Przesunięto ją jednak na grudzień, chociaż może na jakichś festiwalach pojawi się wcześniej ;)

Futbolowa

Ostatecznie premiera pewnie będzie dopiero na DVD. :D

pumba_14

Bez przesady .

Choć ja i tak kupie wersję na DVD - Bo wątpliwe żeby w moim mieście by ten film wyświetlany ):

Kino mamy tylko z nazwy ):

Futbolowa

Z tego co pamiętam na 2 grudnia. Teraz patrzę i znowu przeniesiona na święta.

ocenił(a) film na 9
morgoth_1973

Ano, taki rynek. Ale podobno 25 to termin ostateczny :)

Futbolowa

To jest chyba bardziej dla dorosłych opowieść? Bo jak przywalą dubbingiem i w kinach będzie tylko dubbing to mnie rozniesie

ocenił(a) film na 9
mmaakkss

Tak, zdecydowanie dla dorosłych. Dzieciom raczej trudno będzie ją zrozumieć.

Futbolowa

Książka jest .... no sama nie wiem jaka. Nie wbiła mnie w fotel.... Nie jest zła. Ale jest za krótka i za szybka. Przeczytałam w jedno popołudnie. Czułam niedosyt. Jest emocjonalna, ale brakowało mi w niej czegoś, co sprawi, że zaleje się łzami. Nie powiem, wzruszyła mnie, ale nie do tego stopnia aby płakać. Mam nadzieję, że film będzie genialny.

Bellatrix__

Przedpremierowa recenzja zapowiada, naprawdę bardzo dobrą produkcję .

Recenzja na movie sroom

ocenił(a) film na 9
buterfly

Rzeczywiście. Zapowiada się prawdziwa uczta filmowa :)

Futbolowa

Wszystko na to wskazuje :)

Futbolowa

To ja tak z innej beczki - orientujesz się może, gdzie można dostać książkę? Wszystko jedno czy po polsku, czy angielsku.

ocenił(a) film na 9
Nessie2

Nie wiem jak z ilustrowaną, ale ta w okładce filmowej jest niemal wszędzie dostępna. Najtaniej zazwyczaj sprzedają w Arosie albo Bonito.

Futbolowa

Dziękuję!

Futbolowa

Do kina się niestety nie wybrałem .

Ale na pewno wydanie DVD kupię .

Jak już piałem uwielbiam taką tematykę, fantasy połączone z dramatem .

Dodatkowo same pozytywne recenzje, jeszcze bardziej podsyca ciekawość : http://wpolityce.pl/kultura/320745-siedem-minut-po-polnocy-przepiekna-basn-o-smi ertelnym-leku-recenzja

ocenił(a) film na 9
buterfly

Biorąc pod uwagę błędy rzeczowe, nie wiem czy redaktor 'wpolityce' w ogóle film widział ;)

Natomiast jeśli chodzi o kwestię DVD to również chętnie się zaopatrzę.

Futbolowa

Trudno mi to wywnioskować , bo filmu na razie nie widziałem :)

Ale jeszcze nie widziałem, złej recenzji na temat filmu :)

ocenił(a) film na 9
buterfly

Ja też póki co spotykam same dobre. I oby tak dalej, może dzięki temu więcej osób pozna tę piękną historię i zapozna się również z książką :)

ocenił(a) film na 8
Futbolowa

Książka świetna zacząłem czytać o 22 skończyłem teraz bez oderwania się.

ocenił(a) film na 9
a_kwitek

Wcale się nie dziwię :) Wybrałeś wersję filmową czy ilustrowaną?

ocenił(a) film na 8
Futbolowa

Możesz sprecyzować bo nie rozumiem?

ocenił(a) film na 9
a_kwitek

Książka wydana jest w dwóch wersjach - cienkiej, okładką filmową oraz bardziej obszernej - z ilustracjami Jima Kaya. Stanowią one przecudne dopełnienie akcji :)

ocenił(a) film na 8
Futbolowa

Chyba będę tutaj jedną z nielicznych osób, której film spodobał się bardziej od książki, a co praktycznie mi się nie zdarza. Książkę (wydanie filmowe) przeczytałam przed ekranizacją; była mocniej rozbudowana, pewne rzeczy bardziej i dogłębnie wyjaśnione, na przykład wątek o niewidzialnym chłopcu, o którym w filmie "niby coś się wiedziało ale nie wiedziało dokładnie co" ale pomimo wszystko to ekranizacja porządnie mnie mentalnie uderzyła, szczególnie końcowa scena na cmentarzu, gdy podczas czytania było mi smutno ale nie aż tak, abym się wzruszyła. W każdym razie, powieść była dobra, natomiast film fantastyczny i szanuje, że nie spaprali jak to często bywa przy wzorowaniu się na książce :)

ocenił(a) film na 9
Nikiforiv

Szkoda, że nie widziałaś wersji ilustrowanej - znacznie ubarwia lekturę :)

Mnie film podobał się równie mocno, co książka. Do obu będę wracać z przyjemnością i zachwytem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones