PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104650}
5,7 242
oceny
5,7 10 1 242
Siedem przystanków na drodze do raju
powrót do forum filmu Siedem przystanków na drodze do raju

Przyjaciółki

ocenił(a) film na 9

Uwaga do opisu - Małgosia i Mariola nie są żadnymi "przyjaciółkami". Są
parą. Nie jest to bez znaczenia dla treści filmu.

titi

Też mnie to ubawiło,i zasmuciło zarazem..w przypadku"Brokeback Mountain" równiez pisano o "przyjaźni"dwóch mężczyzn..Czyżby obawa dystrybutorów,że film jawnie gejowski/lesbijski zniechęci potencjalnych widzów?

yamila

Też mnie to zastanawia... Czy tak trudno napisać "lesbijki" tudzież "para" w tym przypadku?

ocenił(a) film na 9
Redrum

Przyjaciółki brzmi znacznie lepiej dla treści filmu. W tym kontekscie nie chodziło o to żeby skupić się na ich relacji seksualnej i orientacji, ale na więzi, która je łączyła.

Madredeus

bardziej miałam na myśli relację "uczuciową", a nie seksualną, ale ok... Moim zdaniem jest to różnica mimo wszystko.

ocenił(a) film na 9
Redrum

Spoko, wybaczam.

Madredeus

Przepraszam, ale co wybaczasz? To, że definiujesz lesbijki jako "relację seksualną"? Uważam, że skoro z filmu wyraźnie wynika, że jest to para kobiet, które są ze sobą w związku uczuciowym to wypada to zaznaczyć i tyle. Więź, która je łączyła to nie przyjaźń a miłość jak już - po prostu to widać.
Tak jak titi uważam, że nie jest to bez znaczenia dla treści.

ocenił(a) film na 9
Redrum

Tak, zgadzam się. Miłość lepiej pasuje do kontekstu filmu, ale na pewno nie lesbijki, bo ludzie często widząc to, już skupiają się na orientacji i oglądają film właśnie pod tym kątem. W tym filmie ważne jest, żeby zauważyć tą miłość, ale nie jest to główną esencją i fabułą filmu. O to mi właśnie chodziło. Z tym przebaczam, to miało być humorystycznie' ale chyba mi nie wyszło.

Madredeus

Wybacz, ale tutaj pełno bojowników i już przywykłam do obrażania mnie, a przez to i do bronienia siebie.
Wiesz, to już takich ludzi sprawa, że skupiają się nie na tym co potrzeba, bo mają za dużo informacji i ich mózg nie umie podjąć odpowiedniego działania.
Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 9
Redrum

Ja również :)

ocenił(a) film na 9
titi

Przyjaciółki brzmi znacznie lepiej dla treści filmu. W tym kontekscie nie chodziło o to żeby skupić się na ich relacji seksualnej i orientacji, ale na więzi, która je łączyła.

ocenił(a) film na 10
Madredeus

idealnie powiedziane

ocenił(a) film na 9
Madredeus

No właśnie, na więzi. A tą więzią nie była przyjaźń.
O seksualności akurat nie wspominałam w ogóle i również nie wydaje mi się, żeby trzeba było się na niej w tym filmie skupiać.

ocenił(a) film na 9
titi

Z PWN: przyjaciel
1. «osoba pozostająca z kimś w bliskich, serdecznych stosunkach»
2. «osoba okazująca komuś lub czemuś swoją sympatię, sprzyjająca czemuś»
3. euf. «kochanek»

użytkownik usunięty
titi

MISTYCYZM FILMU JAKOS DOMNIE NIEPRZEMAWIA

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones