PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=702}

Siedem

Se7en
8,3 614 019
ocen
8,3 10 1 614019
8,6 49
ocen krytyków
Siedem
powrót do forum filmu Siedem

Dzisiaj,w roku 2014 niektorzy ludzie (zwłaszca młode pokolenie ) moga uznac film za przereklamowny. Ja widzialem go jakis miesiac temu (niech nikt nie pyta czemu tak pózno) i zrobil na mnie ogromne wrazenie! Polecam wszystkim. Krytyka(m.in na Filmwebie) jest niesluszna. Pomyslcie. Jak mlodzi ludzie zareaguja za 20lat(uwaga:to bedzie rok 2035-byc moze beda juz podniebne autostrady) na np nasza incepcje,prestiz czy wyspe tajemnic ? Powiedza: i o co tyle halasu ? Przeciez widzielismy juz wiele takich filmow,wiec czemu akurat te sa tak wysoko w swiatowych rankingach ? Co im wtedy odpowiemy Ano ze trze brac pod uwage czasy,wjakich film powstal. Dlatego,pod tym wzgledem,nalezy uznac dzielo Finchera za absolutny klasyk !

użytkownik usunięty
Gladiator1000

Krytyka na Filmwebie to w jakichś 90% płacze kretynów z mentalnością 7-latków, rzadko zdarza się tutaj, że ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia.

ocenił(a) film na 10
Gladiator1000

największy ból to to, że dzisiaj tak dobre thrillery już nie powstają, a ja jestem szczęśliwcem, który dorastał w latach 90 tych i takie filmy jak Milczenie Owiec i Siedem oglądał na gorąco :) do dzisiaj niedościgniona klasyka.

ocenił(a) film na 10
Gladiator1000

Przeciez ten film jest tak zrealizowany, ze nie trzeba na niego patrzec przez pryzmat czasow w jakich powstal. Poza tym przez 20 lat aż tak wiele sie nie zmienilo w sposobie krecenia filmow, bez przesady, a tym bardziej seven, ktory jest zrealizowany lepiej niz wszystkie kryminaly po nim pewnie.

ocenił(a) film na 9
Gladiator1000

Nieważne z którego jest roku. Dziś obejrzałem ten film ponownie i dalej mam to samo zdanie co przed laty. Film po prostu świetny, a zakończenie wręcz miażdżące. Rewelacja :)

ocenił(a) film na 8
MartiniKS

Ja takze uważam,ze to bez znaczenia,z ktorego roku jest film. Jednak prawie wszyscy moi znajomi-mlodzi ludzie-smiali sie jak im zachwalalem seven. Mowili "po co zabierasz sie za takie starocie ?". O,taka maja mentalnosc. nie widzieli filmu i nie obejrzą,bo jest stary. Na rozmaitych forach tez nie brakuje glosow,ze to stary badziew,dlatego postanowiłem stanać w obronie filmu.

ocenił(a) film na 9
Gladiator1000

Masz rację a ci Twoi znajomi powinni śmiać się, ale z siebie. Jak można nie oglądać filmu bo jest niby stary? Weźmy choćby takiego "Ojca chrzestnego" z 1972 roku. Stary ale jary. Takie filmy już nie powstają.

ocenił(a) film na 8
MartiniKS

No dokładnie. Banda

ocenił(a) film na 9
MartiniKS

Ostatnio (z 6 tyg. temu) oglądałem dwie pierwsze części, bo trzecia tak mi jakoś średnio, to normalnie miazga!
Odnowione cyfrowo, w Full HD, z dźwiękiem pseudo DD - podobały mi się jeszcze bardziej niż kiedyś, x lat temu!

Co do Se7en - to też oglądałem, znowu dwa dni temu pierwszy raz w HD i jest bardziej niż spoko.
Nie byłem wtedy ('95) w kinie na nim ze świadomego wyboru, widziałem niewiele później na VHS.
Taka wtedy decyzja i nie żałuję, ale teraz bardziej mi się po latach podoba niż wtedy.
No i ten suspens . . .

P.S.
Generalnie z obserwacji to wynika, że każde pokolenie rośnie na tym co się pojawia na bieżąco i po parunastu / kilkudziesięciu latach marudzą, że już nie robią takich filmów jak kiedyś!
Sam tak mam, potwierdzam wszystkim, że teraz już nie ma takich filmów jak w latach 80-90,
a teraźniejsze gimbusy, aż ciężko to sobie wyobrazić, będą tak samo kręcić nosem na filmy za około 20-30 lat jak my dzisiaj.
Wtedy to z łezką w oku wspomną sobie takie np. Interstellar czy Oblivion jak my Powrót Jedi czy Aliena . . .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones