PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=600590}

Sierpień w hrabstwie Osage

August: Osage County
7,3 100 319
ocen
7,3 10 1 100319
6,4 21
ocen krytyków
Sierpień w hrabstwie Osage
powrót do forum filmu Sierpień w hrabstwie Osage

Nuda wieje przez cały film. Komedia? w którym miejscu? No może dla amerykanów. Obraz zdrad,
uzależnienia... i nic więcej. "typowa amerykańska rodzinka popaprańców- brakuje tylko psychopaty
biegającego z siekierą. Mimo obsady słabizna.

narwaniec7

nic dodać, nic ująć !

ocenił(a) film na 8
narwaniec7

bardzo dobra gra aktorska zwolenniku debilnej piły

ocenił(a) film na 7
narwaniec7

Słabizna? Film o życiu. Takie rzeczy wcale nie dzieją się w typowych amerykańskich rodzinkach.

ocenił(a) film na 5
narwaniec7

co racja to racja, czysty dramat, nie wiem kto w ogóle wpadł na pomysł dopisania tam słowa komedia. film ryje beret kolejnymi odkrywanymi sekretami, a mimo to jest mega nudny. pozdr.

ocenił(a) film na 5
narwaniec7

Lepiej bym tego nie ujęła. :D

ocenił(a) film na 4
narwaniec7

Obsada znakomita, gra aktorska również - ale historia rodem z brazylijskich telenowel.

ocenił(a) film na 7
McCoval

Ta sama historia może być opowiedziana na różne sposoby - płytko i schematycznie jak w przypadku telenowel albo tak, że widz odczuwa szerokie spectrum emocji całym sobą, w tym emocje wcale nieoczywiste. I tak właśnie się dzieje w przypadku Hrabstwa. Niska ocena filmu z uzasadnieniem jak wyżej może dowodzić, że to po prostu nie wasz typ kina, tak jak nie moim klimatem jest Piła albo Transformersi. A Julia Roberts tak zagrała, że przy niej stara wyjadaczka Meryl Streep wypada przeciętnie. Dla samej Julii warto ten film obejrzeć. Choć fakt, ani komedia, ani nawet łatwy film to nie jest.

ocenił(a) film na 7
superbenek

Zgadzam się z tym, że komedia to żadna nie była. Podoba mi sie zarówno gra Meryl Streep, jak i Julii Roberts. Nie oczekiwałam happy endu, ale dramatyczność, którą zobaczyłam bazowała, na spektakularnych tajemnicach i kłótniach, które osadzone zostały w dusznym, ciemnym domu, gdzieś na pustkowiu. Może właśnie dlatego, było w tym filmie coś oczywistego, fatalizm. Brakowało mi jakichś optymistycznch tonów, które w delikatny sposób, mogły podkreślić to co ciemne, dlatego oceniłam na 7, a nie na więcej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones