PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=534434}
4,9 10 362
oceny
4,9 10 1 10362
Sierpniowe niebo. 63 dni chwały
powrót do forum filmu Sierpniowe niebo. 63 dni chwały

Gloryfikujący zbrodnię na narodzie jaką było wywołanie powstania, a także chuliganów i miernych muzyków nawołujących do nienawiści wobec policji państwowej.

DiegoGonzales

Nienawistna to jest twoja recenzja. Mnie tam film się podobal a piosenka Hemp Gru w tle jest poruszajaca i bardzo patriotyczna.

EwaAnna1992

To słaby kawałek, nawet jak na polski hip-hop, który (poza małymi perełkami) jakoś szczególnie ambitną muzyką nie jest. Poruszać może naiwniaków. Jeżeli słowa "j***ć policję" Cię wzruszają i świadczą o patriotyźmie, to nie powinnaś się wypowiadać na temat kultury.

DiegoGonzales

Nie slyszalam takich zwrotow w tej piosence a wywolala u mnie łzy wzruszenia mimo ze nie słucham Hip-Hopu.
Najlepsze piosenki o powtaniu to wlasnie Hemp Gu + Swietny teledysk i Uspring Sabatonu

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 4
DiegoGonzales

Zbrodnię na narodzie wywołali Niemcy.
Natomiast Policji Państwowej , o której piszesz nie było w tym czasie. Była Policja Polska Generalnego Gubernatorstwa, podporządkowana komendantom niemieckiej policji porządkowej. Z AK współpracowało maksymalnie 30% policjantów, a na drugim biegunie byli w tych szeregach szmalcownicy i inna swołoczi.

Natomiast chciałbym się dowiedzieć kogo mas za chuliganów.

Video_Rondo_Gdynia

Nie wiem czy jesteś głupi czy udajesz. Miałem na myśli raperów z Hemp Gry którzy przewijali się przez cały film, a znani są z kawałków o policji państwowej, nie AK czy policję GG tzw. "granatową".

ocenił(a) film na 4
DiegoGonzales

Skandaliczna wypowiedź. Nie mam pojęcia co robili muzycy poza planem filmowym, nie mam obowiązku tego wiedzieć, pozostaje to bez znaczenia na cokolwiek. Twoja pierwsza wypowiedz brzmi jednoznacznie dla niewtajemniczonej osoby, a dla już wtajemniczonej i tak brzmi dwuznacznie. Także naucz się precyzyjnie wyrażać swoje poglądy, zanim o innych będziesz się wypowiadał, że są głupcami. Jak nie będziesz precyzyjny w swych wypowiedziach, to życie zweryfikuje Twoje poczucie własnej mądrości - nawet jak jesteś policjantem, a może nawet szczególnie w takim przypadku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones