PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139742}
6,6 166 099
ocen
6,6 10 1 166099
4,8 13
ocen krytyków
Silent Hill
powrót do forum filmu Silent Hill

Wspaniały film

ocenił(a) film na 10

Dla mnie najstraszniejszym horrorem był Blair Witch Project bo uruchamiał moją wyobraźnię w
100%, ale ten film też jest genialny, aktorzy grają bardzo dobrze jak na horrory, a pozycja nie
udaje, że ma fabułę, fabułę, która zarazem jest ciekawa, rozbudowana i skłaniająca do refleksji -
tak tak, cały czas mówimy o horrorze. Nie jest to kolejny slasher gdzie grupka młodych ludzi
ląduje w domku w lesie i jest mordowana w najróżniejszy sposób przez - tu wkleić cokolwiek,
wszystko już było. Mroczny, wyjątkowy klimat, świetna muzyka, wrażenie osamotnienia i jakaś
dziwna nostalgia, która mnie ogarnia przy scenach z sepia-patynowym oświetleniem powodują,
że uważam ten film za jeden z najlepszych horrorów wszech czasów. Klimat wwierca się w
podświadomość, zasiewa niepokój, szepcze o nieokreślonych, ale niebezpiecznych rzeczach,
snuje się niczym mgła. Nie jest to na pewno film dla miłośników Hostelu, gdzie reżyser stara się
straszyć widza kolejnym wiaderkiem krwi, krzykiem i kawałkiem mięsa na zasadzie "kawę na
ławę". Nie jest to również film dla miłośników filmów wyskakiwanych w typie teksańskiej
masakry, gdzie mamy BUM dźwiękowe i nagle nie wiadomo skąd wylatuje paskudna postać. Dla
mnie ta pozycja posiada wyjątkowy, wysublimowany, genialny klimat, który -jestem tego
świadom- nie każdemu się spodoba. Zaznaczam, że nie trzeba grać w grę, żeby się w tym filmie
zakochać. Ja nie grałem. Polecam.

ocenił(a) film na 10
Aldirien

Zgadzam sie w 100 proc. Film jest swietny,jako horror i jako pomysl, to jak nagle zaczyna sie wszystko zmieniac,ta mgla,te dziwne krzywo lazace stwory,stozkoglowy itp. Zgadzam sie co do blsir witch.swietny horror ale czulam niedosyt po obejzeniu,mogli by choc na chwile tą wiedzme pokazac. Bylby czad.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones