PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631143}
6,8 124 185
ocen
6,8 10 1 124185
6,4 14
ocen krytyków
Sinister
powrót do forum filmu Sinister

Film ma lepsze i gorsze momenty, ale najbardziej "straszne" są same akty morderstw. Ciekawy obraz kondycji moralnej społeczności daje czytanie tego forum. Chyba nikt nie zająknął się o przerażających morderstwach, również na dzieciach. Wszędzie tylko rozważania na temat "wyskakującej mordy", etc.
Dlaczego, zapytam retorycznie....

ocenił(a) film na 6
lillaloo

dobre pytanie, wygląda na to że ludzkość nie wiele się zmieniła, kiedyś lubili oglądać okrucieństwo na arenach, egzekucjach dziś na ekranie,

popolupo77

Stety albo niestety - właśnie te sceny morderstw odgrywane ze starych taśm są najmocniejszą stroną tego filmu. Przerażające, brutalne, wybitnie realistyczne. Doskonałe wyczucie klimatu przez reżysera i scenarzystę.

Inna sprawa, że ludzi to nie rusza i nie zwracają na to uwagi.
Ja jak to oglądałem, to mnie ciarki przechodziły po plecach i czułem autentyczną grozę.

ocenił(a) film na 6
loopic

masz rację, ten motyw nagranych morderstw jest najbardziej sugestywny, ale to z tą gałęzią która podnosi kilka osób na raz to jak dla mnie spore przegięcie, pomimo to realizm jest 100X mocniejszy niż durne efekciarstwo,

ocenił(a) film na 7
loopic

Jednym z powodów może być to, że wielokrotnie już w horrorze pokazywano takie rzeczy. W równie realistyczny sposób.

ocenił(a) film na 6
popolupo77

Stety niestety ale to prawda. Okrucieństwo jest wpisane w naturę ludzką. Jedni mają je bardziej wytłumione inni nie. Ale nawet ci bardziej wrażliwi mogą w razie konieczności robić straszne rzeczy. Każda matka rozwali łeb siekierą czy poderżnie gardło napastnikowi który chce skrzywdzić jej dziecko. Nie da się przemocy oddzielić od człowieka.

ocenił(a) film na 6
doman18

zgadza się przemoc jest częścią natury ludzkiej, ale powinna być używana jako konieczność, traktowanie okrucieństwa jako formy rozrywki jest moim zdaniem swego rodzaju wypaczeniem prowadzącym do znieczulicy,

ocenił(a) film na 6
popolupo77

Popularność takich filmów jak Piła, Oszukać Przeznaczenie, Hostel, Ludzka stonoga, Frontieres itp itd. a także popularności takich sportów jak Wrestling czy formy MMA oraz bardzo krwawych gier (akurat ostatnio wyszedł Bloodborne) dowodzi że w kwestii okrucieństwa nic się nie zmieniło od czasów walk na arenach. Tyle lat minęło a my nadal uwielbiamy patrzeć na przemoc, wyrywanie flaków i lejącą się posoke. Sam kiedyś mocno piętnowałem wielbicieli filmów typu Cannibal Holocaust ale teraz zdaję sobie sprawę że to jest daremne. Człowiek po prostu już tak ma.

ocenił(a) film na 6
lillaloo

Nie ma tam emanowania okrucieństwem, jak przychodzi co do czego kamera jest zabierana- sama muzyka dawała Ci może takie wrażenie. Okrutne mogą być filmy z podgatunku horrorów- gore.

Polindak

Gore może i jest okrutne, ale na mnie zupełnie nie działa. Mało to ma wspólnego z rzeczywistością.
Co innego pokazanie w sposób realistyczny brutalnego i wyrafinowanego morderstwa, nawet jeśli nie wszystko widać na ekranie.

ocenił(a) film na 6
loopic

Co racja to racja, ale jest również podgatunek realistycznego gore :v Dla każdego coś dobrego,

loopic

A oglądałeś Cannibal Holocaust? Film z gatunku gore. W tym filmie zwierzęta były mordowane na potrzeby filmu, efekty specjalne w tym filmie są tak realne, że reżyser musiał udowodnić, że to były tylko sztuczne wnętrzności i krew, i aby odeprzeć zarzuty na temat tego, że kilka osób zginęło podczas, reżyser musiał pokazywać się publicznie z aktorami (ciekawostki).
Więcej na temat tego filmu znajdziesz w Internecie :)

ocenił(a) film na 7
lillaloo

Nie przeglądałam całego forum, ale z tego, co pamiętam, gdy oglądałam ten film, to właśnie momenty oglądania nagrań były najstraszniejsze, w zasadzie, to one były kwintesencją strachu w tym filmie, zwłaszcza, że zostały podane przy idealnej oprawie muzycznej. No i wyglądały jak domowe nagrania, to dodatkowo wzbudzało grozę i obrzydzenie. Natomiast okrucieństwo jako takie w filmach mnie w 99% przypadków w ogóle nie rusza, bo wiem, że to film. Więc nie chodzi o to, że coś jest ze społeczeństwem nie tak, tylko niektórzy może lepiej radzą sobie z całkowitym odcięciem świata fikcji od rzeczywistości.

lillaloo

Mnie nie przeraża oglądanie morderstwa w filmie, gdyż jest ono udawane. Co innego oglądanie prawdziwego morderstwa, nie wspominając już o oglądaniu "na żywo".

lillaloo

Mnie nie przeraża oglądanie morderstwa w filmie, gdyż jest ono udawane. Co innego oglądanie prawdziwego morderstwa, nie wspominając już o oglądaniu "na żywo".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones